Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A Youtube partnerség mások...

A Youtube partnerség mások videóinak tartalmát az én videóimban felhasználva is lehet jövedelmező, ha sokan nézik?

Figyelt kérdés

Mások által feltöltött videók, kép-és hanganyagok felhasználásával vagy összevágásával szeretnék saját videókat készíteni. Abban az esetben, ha nagyon nézettek lennének ezek a videók, fizethetnek ezért? Mit kell tennem, hogy ne számítson jogsértésnek az, ha pl más ember videójának egy részét beleteszem a sajátomba, csak változtatok a képanyagon?


Például egy ilyen videóból: https://www.youtube.com/watch?v=INscMGmhmX4



2016. júl. 26. 15:12
 1/6 A kérdező kommentje:
Elolvastam a szabályzatot angolul és magyarul is, de nagyon ködös, nem vehető ki belőle egyértelműen, hogy ebben az esetben mi a helyzet, vagy mit kell tenni, hogy minden rendben legyen.
2016. júl. 26. 15:19
 2/6 Lajos54 ***** válasza:

Ha például én feltöltök egy saját videót, akkor annak minden egyes képkockájának én vagyok a jogtulajdonosa. Az én külön írásbeli engedélyem nélkül nincsen jogod felhasználni belőle semmit, mert ezzel az én jogaimat sérted. Hát még, ha ezzel még pénzt is akarsz keresni!

Tehát, SEMMIT nem használhatsz más anyagából az ő engedélye nélkül, akkor sem ha azt megváltoztatod!

2016. júl. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
De rengeteg olyan videót látni fent, összeállításokat meg mindent, amikben sok más ember videóit vágják össze, és azzal szereznek rengeteg nézettséget. Nehezen tudom elhinni, hogy minden egyes embert külön megkeresnek és külön írásbeli engedéllyel kell bizonyítanom, hogy van jogom hozzá. Nem elég pl a videó alatti leírásban belinkelni, hogy ebből meg abból a videóból használtam fel tartalmat?
2016. júl. 26. 16:19
 4/6 anonim ***** válasza:

Két esetben teheted meg ezt legálisan:

- Ha az illető a videóját szabadon felhasználhatóvá tette, vagy:

- Ha engedélyt adott rá, hogy felhasználd.

Az, hogy sokan nem tartják be a szerzői jogi törvényt, valamint a Youtube szabályzatát, az attól még nem lesz legális. Tudod: drogterjesztéssel is sokan foglalkoznak, birtoklással és fogyasztással pedig még többen, mégsem legális egyik sem.

Baj persze csak akkor van, ha valaki ezért bejelentést tesz a Youtube-nál, vagy rosszabb esetben ha perre viszi a dolgot. (Mert bizony aki engedély nélkül felhasználja másnak a szellemi termékét, az perelhető. Főleg, ha anyagi haszonszerzés céljából teszi.) Az más kérdés, hogy az emberek zöme nincs tisztában a szerzői joggal, és mellette még rohadt lusta is, inkább tojik rá, hogy ki mit másol le tőle.

2016. júl. 26. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"Nem elég pl a videó alatti leírásban belinkelni, hogy ebből meg abból a videóból használtam fel tartalmat?"

Ez pusztán forrásmegjelölés. Ettől még nem leszel feljogosítva annak a használatára.

(Kivételt képez az úgynevezett szabad felhasználás, amerikai jogrendben "fair use"), tehát pl. ha kritikát készítesz egy filmről, ahhoz nem kell a stúdió engedélyét kérned. De ha te más zenéjét teszed be háttérzenének a videóidban, vagy még rosszabb: tartalmat sem gyártasz, csak összeollózod máshonnan, az már nem minősül tisztességes szabad felhasználásnak.

2016. júl. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Értem.És milyen formában lehet engedélyt kérni az eredeti videó tulajdonosától? Hiszen nem is ismerem az adott személyt.

Gondolom nem elég, hogy hozzászólásban megkérdezem a videója alatt, ő meg azt mondja rá, hogy megengedi. Vagy elég? Ha pedig valamilyen hivatalos dokumentumot kell kitölteni, sok apróbetűs résszel, attól meg elriadna az eredeti videó tulajdonosa és tojna a fejemre, nem pedig megengedné.

2016. júl. 26. 17:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!