Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Nagyon gyenge az internetem!...

Nagyon gyenge az internetem! Ötlet?

Figyelt kérdés

Egy ASUS RT-N18U 600Mbps wireless routerem van és 100 mb-s netet bérlek a telekomtól.

Mivel nem tudom az emeletre felvezetni a kábelt ezért jeladókkal vezettem fel onnan pedig egy routerre.

Nagyon gyenge az internetem átlag 5,6 mb-s netem van ha pedig letöltök valamit akkor 1-2 mb-os letöltésem van.

Bármi ötlet hogy lehetne felvezetni esetleg más ötlet?

A plafont nem tudom átfúrni.



2018. szept. 13. 17:21
 1/1 anonim ***** válasza:

Kezdjük ott, hogy a megabyte (MB) és a megabit (Mb) nem ugyanaz. A szolgáltatók megabitben szokták megadni a sávszélességet, te viszont általában megabyte-ban látod, hogy mennyivel töltesz. 1 byte = 8 bit, tehát a 100 megabites nettel maximum 12,5 MB-tal tudsz tölteni.

Wifit használsz, több jeladóval, tehát több helyen is van veszteséged, így az említett 5-6 MB/s sebességnél sokkal jobbat nem nagyon érhetsz el. Ha letöltesz, akkor pedig nemcsak a te sávszélességedtől függ a sebesség, hanem attól is, hogy a szerver, illetve torrenten a seederek mennyivel tudják feltölteni.

2018. szept. 13. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!