Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Legolcsóbb felhő alapú tárhely...

Legolcsóbb felhő alapú tárhely? (2 TB méretben)

Figyelt kérdés
Adatmentésre szeretnék ilyet használni (másra nem), mi manapság a legolcsóbb? Ilyet, hogy Mega, nem szívesen használnék. Ezen kívül?

2019. szept. 29. 19:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Onedrive 1 TiB 10 dollár/hó, és 2 terára növelhető +10 dollár/hóért. Azaz havi 20 dollár a 2 tera tárhely ~ 37 ezer forint/év

Google Drive 2 tera pedig 3590/hó, vagy 36 ezer forint/év.

Vagy 2 terás HDD 16-20 ezer egyszeri kiadás. Attól olcsóbb és biztonságosabb backup nincs, amit helyileg tárolsz offline.

2019. szept. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
offline backup nem biztonságos, szerintem... Régi, nagyon régi gépem van, csak USB 2.0 van, pár külső winyó 3,5 meg 2,5 de RAID-hez sem értek stb...
2019. szept. 29. 19:39
 3/5 anonim ***** válasza:

dropbox-ra is vethetsz egy pillantást:

[link]


#1-eshez

azért az offline HDD, mindentől nem ment meg.... (pl. árvíz vagy mit tudom én)

és a backup is picit több törődést igényel, persze lehet átdobálni oda a fájlokat gyorsabb, mint feltölteni 2TB-ot

2019. szept. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

"offline backup nem biztonságos, szerintem..."

Akár biztonságos is lehet az alábbiak megfontolása mellett:

* Egy biztonsági mentés nem biztonsági mentés (és ez igaz bármilyen technológiára - legyen szó akár felhőtárhelyről, optikai adathordozóról, vagy mágneses tárolásról). Legyen mindenről több másolatod (a RAID nem erre való)!

* Ne tárold a különböző példányokat egy helyen! Ha az egyik helyen valami katasztrófa - tűz, víz, zombitámadás - történik, akkor ott van a másik.

* A biztonsági másolatok integritását, hibamentességét időnként ellenőrizd! Ha valamelyik megsérül, akkor egy ép adathordozóra készíts mentést az ép példányról!

2019. szept. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy online mentés nem véd meg egy globális katasztrófától (pl napkitörés miatti évekig tartó áramszünet, vagy politikai átrendeződés és Mao betiltja az online tárhelyeket)

Ekőzben az otthoni fiókban megmarad a HDD-n minden.

2019. szept. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!