Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Feltölthetem a videókat?...

Feltölthetem a videókat? Sorozatrészeket?

Figyelt kérdés

Mivan akkor hogyha tudom azt hogy indavideóról van letöltve magyar szikronnal egy sorozat 51 része és feltöltöm YouTubera?


Lehet valami bajom belõle ha ott feltöltöm 3 percenként ( részletekben? )


Pl. Most Family guyal mondom:


Family Guy 13. Rész Holdkelte 1/6


Következõ 3 perc meg ugyan ez lenne csak


2/6 különbséggel


Mások is sokat csinálnak ilyet sorozattal de úgy gondoltam hogy nekem is fel kell raknom hogyha letiltják indavideoról akkor már többé nem tudom nézni


Persze a gépemen ott lesz meg YT


a kérdés hogy lehet bajom valami szerzõi jog miatt ?


Vagy a legnagyobb baj az lesz hogy törlik a videót vagy a csatornát?


Ui: már csak pár rész van... letiltotta az inda


2019. okt. 29. 20:54
 1/3 anonim ***** válasza:

"a kérdés hogy lehet bajom valami szerzõi jog miatt ?"

Persze, hisz:

"18. § (1) A szerző kizárólagos joga, hogy a művét többszörözze, és hogy erre másnak engedélyt adjon.

...

26. § (1) A szerző kizárólagos joga, hogy a művét sugárzással a nyilvánossághoz közvetítse, és hogy erre másnak engedélyt adjon."

Forrás: 1999. évi LXXVI. törvény a szerzői jogról ( [link] )

és mindezekre a szerzők nem adtak engedélyt. Így ha rálelnek, a Youtube letilthatja a videót (teljesen jogosan!).


Rosszabb esetben pedig:

"385. § (1) Aki másnak vagy másoknak a szerzői jogról szóló törvény alapján fennálló szerzői vagy ahhoz kapcsolódó jogát vagy jogait vagyoni hátrányt okozva megsérti, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."

Forrás: 2012. évi C. törvény a Büntető Törvénykönyvről ( [link] )

2019. okt. 29. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Elfogtam egy nem privát tartalmú üzenetet:

"Az üzenet témája: .

Az üzenet szövege: Hogyan töltsem fel hogy ne sértsek szerzõi jogokat? Mert azt szeretném ha más is tudná nézni magyarban nem csak én"

A jogtulajdonostól engedélyt kellene kérned rá.

Ez a Family Guy esetén a 20th Century Fox Television; a Moonraker - Holdkelte esetén a United Artists / Metro-Goldwyn-Mayer.

Csak az a sanda gyanúm, hogy a két szép szemedért nem kapnál.

2019. okt. 30. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem töltheted.
2019. okt. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!