Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha el akarom osztani a vezeték...

Ha el akarom osztani a vezetékes netet de nem akarok routert akkor jó választás lehet egy ilyen switch?

Figyelt kérdés

TL-SF1005D készüléket néztem ki magamnak, nem tudom hogy ha olcsóbb mint a többi az jelent valamilyen hátrányt?

Én úgyis csak 2 portot akarok rajta használni. 50Mbit es netem van kábelen mérve, ezt gondolom elbírja? Nem ér hátrány mintha egy drágábbat vennék?


2019. nov. 1. 00:24
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja és nem tudom az számít-e hogy egyszerre menn róla a két gép, tehát ezt bírnia kéne.
2019. nov. 1. 00:27
 2/7 CspCsj ***** válasza:

Milyen net pontosan? Ha PPPoE kapcsolat kell, akkor inkább router.


Az említett sebességhez egyébként elég, bár személy szerint gigabitest vennék. (időnként szoktam gépek között másolni nagyobb adatmennyiséget)

[link]

2019. nov. 1. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Argloss ***** válasza:

A szolgáltatód valószínűleg 1db IP címet ad, azt is csak regisztrált eszköznek. Olcsó switch-el szinte biztosan nem lesz interneted mindkét gépen.

Ha routert veszel az biztosan jó lesz. Wifi-t ki lehet kapcsolni rajta, ha arra nincsen szükséged.

2019. nov. 1. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nincsen ppoe nálam. Csak bedugom és megy.

Azt honnan tudhatom hogy milyen IP címet meg hányat ad a szolgáltató? A switchernek nem az a lényege hogy tudja ezt? Semmiképp nem akarok routert. Akkor viszon milyen switch kell ami már jó lenne?

2019. nov. 1. 06:55
 5/7 Derwer ***** válasza:

Teljesen router nélkül felejtsd el.

Ha most van már egy szolgáltatói vagy épp saját routered akkor akkor onnan már nyugodtan oszd tovább a netet switchekkel.

Én is gigabites et javasolnék ma már, mert egyszer kelljen nagyobb adat mennyiséget másolni. Gigabites se két persze lesz de 100mbpsen 10szer annyi időbe fog kerülni.

De amúgy persze a 100ason is vígan menni fog az internetes.

2019. nov. 1. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ja elfelejtettem írni hogy a modem és a switchet között lenne router ha ez számít.

Így már tutira műkődne egyszerre a 2 gép?

Egyébként mit jelent az hogy konfigurálható e a switcher? Ezeken is fut valami op rendszer? Vagy rá lehet menni a kezelőfelületére mint egy routernek?

2019. nov. 1. 08:48
 7/7 Derwer ***** válasza:

Igen, simán tovább tudod osztani így a hálózatot ha ott az a router már. Kb mint a 220V-os elosztó, egymásba is fűzheted. (nem végtelenül, és hurkot nehogy csinálj, de lehet)


A menedzselhető switcheknek van egy webes vagy parancs soros kezelő felülete, ahol pl vlanozhatsz, tesztet futtathatsz, Spanning treet kinfolhatsz, stb. Neked erre nem valószínű, hogy szükséged lesz.


Tovabbra is javaslom a gigabiteset

2019. nov. 1. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!