Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha csak egyszerű asztali...

Ha csak egyszerű asztali alkalmazásokat akarok írni akkor melyik nyelv lenne a legjobb választás?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok, valamilyen szinten érdekel a programozás, szeretném kipróbálni.
2016. szept. 24. 15:16
1 2 3
 1/21 |Orfeusz| ***** válasza:

Erre a Python3 szerintem tökéletesen alkalmas. Van benne beépített GUI könyvtár is (Tkinter), de használhatsz vele más könyvtárat is.


Szerintem ez egy elég jó könyv a tanuláshoz, a grafikus interfészt is megtanítja: [link]

2016. szept. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
0%

Nincs olyan, hogy melyik a legjobb választás!


Rengeteg programozási nyelven lehet asztali alkalmazásokat készíteni. Mindig attól függ melyiket választjuk, hogy a probléma éppen melyiken megvalósítható a legkönnyebben.


Tehát tudni kellene mit akarsz készíteni. ...én ugyanis így vaktában egyik nyelvet sem ajánlanám, na és főleg a mindenki által sztárolt Python2-3-at nem! :-)


Tehát mit akarsz készíteni? Gondolom egy játékot. Melyiket? :-)

2016. szept. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

Egy nagyon egyedi játékot akarok. Az lenne a lényege hogy pixeles kockákból lehetne benne építkezni.

Ugye érzitek a szarkazmust? :D (egyébként a command blockban valóban lehet valamilyen szinten programozni)


2d játékot akarok.

2016. szept. 24. 15:49
 4/21 anonim ***** válasza:

Lazarus lesz neked a legjobb.

Ingyenes is, könnyen tanulható is és még kényelmes is.

Félig meddig magyarul is tud.

2016. szept. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Javában már írtak ilyesmit. Ha nem tetszik a sebesség, akkor használj C++-t. Ha nem tetszik a grafika, akkor használj egy grafikai könyvtárat, van belőle elég, SDL, OpenGl, DirectX, satöbbi. Elvben Javából is lehet.
2016. szept. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
C# egy "multifunkciós" nyelv, azt ajánlanám.
2016. szept. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Na így már van egy kis rálátásunk...


"Egy nagyon egyedi játékot akarok..."

"...pixeles kockákból lehetne benne építkezni."


A Minecraft mióta egyedi??? :-)


"2d játékot akarok"


Ha KOCKÁK-ból lehet építkezni, akkor az már eleve 3D... :-) (mellesleg minden amit látsz a képernyőn, az pixeles)


14 évesen már 6 éve érdekelt engem is a programozás, de nem akartam se egyedit, se világmegváltót csinálni, csak élveztem a programozást... :-)


Delphi (Lazarus): főleg olyan alkalmazásokra jó, amelyeken nyomógombok, meg legördülőmenük meg hasonlók vannak, nem kifejezetten játékra van kitalálva!


(Mellesleg a FreePascal, a SharpDevelop, MinGW meg a Java is ingyenes, könyű és kényelmes, ha értesz hozzá.)


C++: inkább objektumorientált, megintcsak nem játék-készítésre találták ki! (a C-vel szinkronban inkább játékmotor készítésre jobb, de ahhoz az nem elég, hogy: "valamilyen szinten érdekel a programozás" :-)


SDL: 2D-s játékokra nem rossz! Zenét is könnyen tudsz vele implementálni.


OpenGL (Glut): 3D-s játékokra! Bár ehhez kellene némi térlátás és matematika. ...és nem baj, ha legalább tudod hogy kell 2 mátrixot összeszorozni...


DirectX: 2D-3D-s játékokra jó, de nem úgy hogy reggel leülsz és estére kész is... :-)


C#: ezt nyomják a sulikban, mert viszonylag könnyen érthető, álítólag jobban megértik, mint a Pascal (FreePascal), holott ez utóbbit oktatták sikeresen az előző évtizedekben. A C# annyira "univerzális", hogy Windows-on kívüli világ számára már nem létezik (a .NET keretrendszer miatt!).


Ha 2D-s univerzális játékot akarsz, akkor SDL, az futni fog még számotokra ismeretlen gépeken is... :-)

2016. szept. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 SimkoL ***** válasza:
'A C# annyira "univerzális", hogy Windows-on kívüli világ számára már nem létezik (a .NET keretrendszer miatt!). ' A Xamarin azért megvan ? [link]
2016. szept. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

7: Ha kockákból akar építkezni, akkor attól még a mgjelenítés simán lehet 2D, vagy izometrikus 3D ami szintúgy 2D.


A delphi-lazarus meg arra jó, amit ír benne és ha az éppen játék, akkor arra. Kivált, hogy említi: egyszerű alkalmazásokat szeretne fejleszteni.


Ugyanezt el lehet mondani a Cpp-ről is, ugyanis az IS univerzális programozási nyelv, tehát jó bármire. Sőt, a Cpp az ami igazán bármire jó. Az más kérdés, hogy a legtöbb befektetést ez igényli.

2016. szept. 25. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%

SimkoL (#8): Nem nincs meg, most hallottam róla életemben először... ...de holnap már el is felejtem... :-) ...mert manapság már a szart is át lehet konvertálni fossá, bocs a kifejezésért! (lásd a Java kódokat, minden rendszerre megírják a JVM-t és a kód így "univerzális") De ha már felhoztam a Java-t, egyvalamit nem értek. De Te biztosan tudod (SimkoL), hogyha annyira sztárolják a Java-t, nos akkor a böngészők (GC, FF) miért dicsekedik azzal, hogy már olyan biztonságos a böngészőjük, hogy a Java-t is blokkolják, sőt mintha azt hallottam volna, hogy ki is vették a támogatását (legalábbis a GC-ből).


pen-dragon (#9): a kocka az egy térbeli alakzat, annak a 2D-s változatát speciális négyszögnek (négyzet) nevezzük... :-) Minden nyelv arra jó, amire használják, én is tudok neked HTML-ben is 3D-t csinálni (WebGL)... ...én azt mondtam, hogy a problémához kell választani nyelvet és nem egy nyelven kierőlködni bármit... ...ASCII-ben is lehet rajzolni kockát... :-) ...jaaa és tudod pen-dragon mindenki azt említi, hogy egyszerű alkalmazást akar csinálni, aztán mindig kiderül, hogy vagy operációs rendszert vagy FarCry5-öt... :-)


Pár éve azt hallottam, hogy a C-t is ki akarták nyírni a köztudatból, a Microsoft nagyon rá akart feküdni a JavaScript-re, vagy nem is tudom mit akart, lehet hogy csak még több pénzt... :-)

2016. szept. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!