Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Egy (önként) törölt fészbuk...

Egy (önként) törölt fészbuk fiókkal mi történik törlés után? Átnézik a moderátorok, mielőtt törölnék azt?

Figyelt kérdés

Elvileg a törlési idő 30 nap, de olvastam, hogy maga a folyamat akár 90 napig is eltarthat.

Nem értem, mit csinálnak 90 napig?



2019. nov. 6. 19:41
1 2
 1/11 Alex Fly ***** válasza:
Várnak, hátha meggondolod magad.
2019. nov. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nem nézik át a tartalmát?

És az oké, hogy várnak 30 napot, de a +60 nap akkor mi?

(Le van írva náluk)

2019. nov. 6. 23:06
 3/11 Alex Fly ***** válasza:

Elemzik az adatokat és minden a megfelelő adatbázisba kerül...

Aki a Faszbúkot használja, az nem egy elszigetelt, teljesen önálló személy: ismerősei, kapcsolatai vannak, ezekkel interakcióba kerül, stb... Ezek mind-mind fontos adatok a FB számára és nem fogják az illető profiljával együtt megsemmisíteni ezeket.

2019. nov. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A privát beszélgetéseket is átnézik?
2019. nov. 7. 14:56
 5/11 Alex Fly ***** válasza:
Ha vegponttól végpontig titkosított beszélgetés, akkor nézegethetik ítéletnapig...
2019. nov. 19. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Van az a mondás, hogy ami egyszer felkerül "a zinternetre", az ott is marad. Ez határozottan igaz bármilyen esetben, amikor az interneten fellelhető adatról van szó, márpedig a te Facebook fiókod feltöltött adatokból áll. Nem tudhatod ki mikor hogyan milyen screenshot-ot lőtt a fiók egy posztjáról, vagy ki mikor mentette le úgy ahogy van az oldalt html-be, így még ha a Facebook tényleg törli is az adatokat semmi sem garantálja, hogy azokkal soha nem fogsz már találkozni a világhálón. És akkor még nem is beszéltem arról, hogy a Facebook lehet nem is törli ezeket az adatokat valójában, hisz gondolj csak bele. Ha nem látod sehol, máris olyan mintha törölve lenne, meg persze az adat manapság nagy biznisz, szóval én nem bízok ebben a törlős dologban. De ha már adatkezelés, pont nem is olyan rég beszéltem erről egyik ismerősömmel, és hát érdekes témakör ez. A vonatkozó szabályok egy része kimondja, hogy elszámoltathatónak kell lennie az adatkezelőnek (ez esetben a Facebook-nak), de a másik része már azt mondja ki, hogy ilyen-olyan szervek számára törölt adatokat is elérhetővé kell tenni, ha az indokolt (pl. rendőrségi nyomozásban), vagy valami ilyesmi. Nem akarok butaságokat beszélni, mostanában nem foglalkoztam a témával és felejtettem ezt-azt, de nagyjából az volt a lényeg, hogy nem törli az adatokat az adatkezelő, csak megjelöli töröltnek és kereshetetlenné teszi.

Átnézni nem hinném, hogy átnézik, legalábbis nem úgy. Inkább felhasználják, hasznot húznak belőle.

2019. nov. 19. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Most nézem, hogy nem nevezted meg konkrétan kinek a fiókjáról van szó, én meg már automatikusan azt hittem, hogy a tiedről beszélsz. Mindegy is.

Előző vagyok

2019. nov. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Sok baromságot összeírnak az emberek.

A facebook nem úgy használja ki az adataid, hogy valaki ÁTNÉZI öket... SENKIT NEM ÉRDEKELSZ. A reklámok testre szabása miatt kellenek az adataid. Nem azért hogy a Facebooknál nézegessék hogy ki ez mucsai paraszt... több milliárd felhasználó van, ki a fene nézegeti át a profilod szerinted... kinek fordul meg ilyen hülyeség a fejében... és még adják alád a lovat...

Azért ne add ki a személyes adataid, hogy ne toljanak mindenhol személyre szabott reklámokat az arcodba, ne azért mert valaki "átnézi", mert senkit nem érdekelsz

2019. nov. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ja és semmit nem csinálnak amúgy, azért van ez az intervallum hogy addig meggondolhasd magad... istenem egyszeruen faj hogy milyen emberek vannak kajak nem ertem minek latogatom ezt az oldalt, annykra faj hogy ilyen szellemi kepessegu az atlagember
2019. nov. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Alex Fly ***** válasza:
És a félreértések elkerülése végett: ha valaki törli a Faszbúk profilját, akkor az ott tárolt adatai nem kerülnek törlésre. Csak a rá mutató linket szüntetik meg, hogy ne lehessen látni -de attól még a szervereken ugyanúgy megmaradnak az adatok...
2019. nov. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!