Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A nagy oldalak fizetnek a...

A nagy oldalak fizetnek a google nek a találatok első helyeiért? Le lehet őket hagyni pénz nélkül? (mert ugy látom évek óta ugyan azok vannak az első találatok között egy témában)

Figyelt kérdés

Szóval már egy ideje próbálkozom blogolni, de mostanában vettem vissza, mert hiába írok bármit, bármennyit ha nem látja senki, pénzem nincs, hirdetni nem tudok, pár ismerősömre meg nem akarom tukmálni az oldalamat h osszák már meg, alapbol meg le van rejtve mindegyik blogfelület, már csak ez érdekelne, hogy fizet érte az az 5 mondjuk filmes oldal aki folyton az elején van a találatoknak?


Mert igazából lehet hogy van több száz jobb kritikaíró, csak senki se fog elkattintani a 3562. találatig h ha valami csoda folytán berakja a google..


Szoval nem csak rolam van szó, de nem nagyon látok változást, mindig ugyanazok jönnek be

egy témával kapcsolatban!



2019. nov. 18. 12:21
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Oké köszi, értem amit mondasz, csak mondom én is próbáltam úgy is hogy egy nagy oldalnak írtam, meg a blogspoton is, és a blog.hu n is..


Amikor a nagy oldalnak írtam, egyböl ott voltam az első találatnál. :)


A blogspoton elvileg előre kéne vennie a blogokat, mert google, fél évig mégse voltam benne a találatok közt, mire elkezdtem szarakodni a webhelytérképpel meg a SEO val..


Így mosmár benne vagyok néha, ha épp nem hagy ki a találatok közül..


A blog.hu n meg kb 2 óráig látszik a blogod, míg elsippelik a többiek, aztán ha azt akarod hogy előtérbe legyen, vagy hogy kirakják az indexre, fizetned kell érte vagy 60ezret, és kirakják egy napig..


Szóval ha van pénzed, de pl csak egy macskás blogod van, az is jobban megy mint egy komolyabb téma, többen látják.


A hajós hasonlatodra annyit reagálnék, hogy ez valóban olyan.. :)


Csak a blogolásnál ez úgy néz ki mintha a "szelet" megvették volna a nagy oldalak,illetve fullos motorhajókkal nyomulnának...


Én pedig, a többi nameless userell együtt vitorla nélkül száguldozhatnék rozoga tutajomon a semmibe...


Persze ezt is látja valaki, ha ügyesen lapátolom a tenyeremmel a vizet, talán még elérhetek valahova, vagy ha erre jár valaki esetleg rám találhat, de valjuk be:


Némileg előnybe vannak a fullos motorral felszerelt hajók..(az első helyen vannak a találatok között)


Egyébként most még ott tartok néha írok, mintha magamnak írnék a naplómba, meg ez azt hiszem egy általános jelenség, az emberek elkezdenek blogolni nagy lelkesen, és mikor lássák hogy nincsenek benne a találatok közt abbahagyják..


És itt ismétlem volt szerencsém egy nagy oldalnak is írni, és a különbség óriási..


Meg így leírva félreérthető, nem vagyok ám úgy elkeseredve, inkább csak élcelődök a helyzeten, hátha valaki volt hasonló cipőben, stb, stb.. :)


Jókat írsz, valoban ilyen a világ! :)

2019. dec. 29. 18:59
 12/16 A kérdező kommentje:

Hirdetni fogok, csak azzal meg az van hogy elmentem kezesnek, és nem fizetik, így nem játszik a bank, (unicredit),így a paypal feltöltés sem játszik, és valóban nem szeretek senkit se megkérni semmire sem, hogy ugyan utaljon már ide, meg oda, tök szar az egész, a facebokknál is bankszámlát kell adni meg ilyenek..


De talán megkérek vakakit hogy ha odaadom neki az összeget, akkor csináljuk meg.


Ezt csak azért mondtam el, mert azt hiszem te mondtad h "hirdetni se akarok"..


Ez se egyszerű, ha pl lehetne hirdetést vásárolni mobilketettel, már lehet hogy nem itt tartanék. Tényleg nem szeretem a környezetem terhelni semmivel sem, azért itt kérdeztem ezt is! :)

2019. dec. 29. 19:13
 13/16 anonim ***** válasza:

szerintem inkább ne itt kérdezz, hanem a Google-nél: "hogyan növeljem a blogom forgalmát". millió számra találsz válaszokat.


kövesd a trendeket. a Google és a FB elérés felárazódott, kisebb az organikus elérés. kezdj el LinkedInre posztolni, az még kevésbé meghódított terület, ott könnyebb követőket találni.


a blogok népszerűsége csökken, a videók a menők, csinálj filmes videókat YouTube-ra, sőt mégjobb, ha TikTokra csinálod, az ugyanúgy feltörekvő platform, mint a LinkedIn.

posztolj egy képet a film plakátrjáról a moziban és írd le a kritikádat Instagrarmon a kép alá, próbálj ki új dolgokat.


persze, hogy a nagy oldalak hajója gyorsabban megy, mert ők nem most kezdtek egy evezős csónakban hajózni, hanem emberek tucatjai/százai dolgoznak náluk, akiknek fejenként sokkal több tapasztalata, tudása és rutinja van abban, hogyan kell JÓL csinálni azt, amit te még csak most kezdesz el megismerni, hogy hogyan is kéne csinálnod. ők nem most kezdenek ismerkedni vele, hanem már évek óta nagyon tudatosan csinálják azért, hogy gyorsabban haladhassanak, mint te.


kemény versenyben lenni velük? persze. lehetetlen? dehogy!


ott van például Magyarósi Csaba, aki megtapasztalta, hogy milyen az Indexnél belsősként dolgozni, aztán mégis otthagyta őket és párhuzamosan futtat 3-4-5 fene tudja hány blogot, csinál egy vlogot és mindegyik irtó sikeres az Index támogatása nélkül is. azért, mert ő megtanulta, hogyan kell a rendszert felhasználni a céljaihoz és egészen jól csinálja.

te jobb tartalmat csinálsz másoknál? szuper! mert akkor, ha te is megtanulod, hogyan kell a rendzert ki és felhasználni a közönség eléréséhez, a remek tartalmad neked is rengeteg követőt fog majd hozni. de ehhez meg kell ismerned a rendszer működését és úgy kell csinálnod az oldal marketingjét, hogy működni tudjon. az, hogy "tudom, hogy kéne, csak nem akarom úgy csinálni" nem fog rajtad segíteni. rengeteg nagyon tehetséges ember nem viszi semmire, mert nem hajlandó úgy csinálni a dolgokat, ahogy működne. de ezzel maguknak ártanak. ráadásul az online marketing távolról sem olyan nagyon bonyolult. irtó részletesen dokumentált, csak csinálni kell. aktívan és jól és működik...

2019. dec. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Oké! :)


Ja, a videózás jó dolog, egy magát mutogatni szerető embernek, vagy annak aki nem szorong a kameráktól! <3


Magyarósi nekem ilyen kis pénzes, laza, extrovertált hülyegyereknek tűnik, akinek nem okoz nehézséget a kamera sem..

(Valahogy nekem ezek a magamutogatók pszichopatának tűnnek)


Nem szeretnék ilyen pop blogger lenni, mint ők.. :D


Semmilyen értelembe sem!


Valahogy unalmasak, tök egyformák nekem ezek az emberek, annak ellenére is, hogy sokan nézik, olvassák őket!


Pont nem érdekel, hogy épp hol selfiezi magát, meg mit eszik! :D


Magyarósi= a tartalom nélküli tartalom,


mennyiség>tartalom


Az volna a nagy álmom pontosan hogy ne az ilyen Magyarósi Indexek legyenek előtérben, hanem MINDENKI.


Sőt, nem szeretnék Én annyi olvasót mint Ők, hajjaj, nem az az én célom!


Azért szeretném ha igazságosan az enyém is, és más nameless blogoló posztja is egyből látható helyen legyen, hogy akinek esetleg tetszik, az olvasson tovább..

Hagy döntsék már el az emberek, melyik érdekli őket!


Ez nekem elég lenne, szó nincs pop blogolásról! :)


De értem hogy szerinted csak egy út van, és elfogadom ezt.


És köszönöm a sok jó tippet!

2019. dec. 29. 22:49
 15/16 A kérdező kommentje:
Ja, itt is megérte kérdezni, ezért van az oldal, és jó volt a téma, és a válaszok is hasznosak lehetnek sok embernek szerintem.
2019. dec. 29. 22:51
 16/16 A kérdező kommentje:
Amugy ha a bing webmaster hez is beküldöm az oldalam, nem büntet érte a google? :)
2019. dec. 30. 02:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!