Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mennyire etikus reklám blokkol...

Mennyire etikus reklám blokkolót használni?

Figyelt kérdés
2019. dec. 15. 13:13
 1/8 Szirty ***** válasza:
65%

Amennyire etikus az hogy orrvérzésig az ember képébe tolják kéretlenül a reklámokat. Újra és újra ugyanazokat. Indokolatlanul sokszorosára növelve ezzel az adatforgalmat és lassítva a böngészést.


Senki ne jöjjön azzal, hogy egyes web oldalak a reklámokból élnek és ezért van "ingyen" mert szegény fejlesztőknek felkopna az álla a reklámok nélkül.


A reklámoknak van bizonyos létjogosultsága, de ami itt ma megy az messze-messze túlmutat ezen és kimeríti az ipari mértékű információs környezetszennyezés fogalmát.

2019. dec. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Amikor a reklámokat megjelenítő platformok annyi adatot akarnak gyűjteni az online tevékenységemről, hogy jobban ismerjen engem az algoritmusuk mint én saját magamat... Nem lesznek álmatlan éjszakáim amiért blokkolok néhányat közülük.
2019. dec. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%

[link]


40 perc netezés termése.

2019. dec. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
100%

Hát engem az etika ebben a kérdésben egyáltalán nem izgat. Egyszerűen nem akarok reklámokat nézni.

Ami idővel nálam változott h telcsin régen nem blokkoltam, mert chromot használtam, és eredeti youtube appot. Amióta viszont bejöttek a youtubon is a reklámok, kénytelen voltam telcsin is bekeményíteni, mert amúgy már itt is kezdett élvezhetetlen lenni. Pl én nem hinném hogy a nagy youtube tönkremegy mert nem nézem a reklámjait + nem fizetek neki a prémiumon sem 😃

2019. dec. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Etikus vagy sem, én használni fogom. Itt a helyes kérdés inkább az, hogy mennyire etikus ennyire pofátlan, aljas módon, sokszor az oldal funkcionalitásának kárára tolni az ember képébe a reklámokat? Ami a válasz erre a kérdésre, az a válasz a te kérdésedre és tovább vezetve a gondolatmenetet totál jogos, ha a közösség tesz ellene valamit.

Vannak kivétel oldalak persze akik korrekt módon jelenítenek meg reklámokat, náluk (ha az emberben van egy kis jóindulat) ki lehet kapcsolni a blokkolót vagy kivétel listára rakhatod őket. Mindenesetre bennem nincs jóindulat, én az ilyen oldalak hirdetéseit is blokkolom. Tudom szemétség, de nem érdekel.

2019. dec. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ugyanazon a véleményen vagyok, mint a második. Amennyi adatot gyűjtenek, ha látod a reklámot, ha nem egyszerűen elképesztő. Ráadásul ezt csak mérsékelni lehet nagyan nagyon sok kényelem feladásának árán, teljesen megszabadulni tőle szinte lehetetlen.
2020. márc. 26. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Alex Fly ***** válasza:

Pontosan ugyanannyira, mint az e-mail esetében a spamszűrő.

Az csak tecnológia kérdése, hogy a mail-tárhely vagy a böngésző teleszemetelését akadályozom-e meg...

2020. márc. 26. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Kit érdekel?

Az a lényeg ,hogy neked legyen jo.

2021. febr. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!