Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Bátyám "letiltott" a netről....

Bátyám "letiltott" a netről. Mit tudok csinálni? Hogy tudnám használni továbbra is?

Figyelt kérdés

Elég sokan használjuk itthon a netet (én + 2 bátyám, anyu, apu). Rengetegszer annyira terheltük, hogy már senkinek nem ment (torrenttel). Aztán bátyáim kitalálták, hogy csak éjfél után torrentezzen mindenki, ne napközben halasszuk a netet, nekik is kell a jó sebesség, meg anyunak is ha itthonról dolgozik.


Pénteken délután anyu nem volt itthon, gondoltam hogy gyors leszedek egy filmet ami 14 GB.

Valahogy a fiatalabb bátyám rájött, és azóta nem megy a net sem a gépemen, sem a telefonomon.

Gépen kint az a netes ikon, de benne van egy sárga háromszög hogy nincs internet elérés, telefonon ugyan az, csatlakozik a wifire de nem megy a net.



Anyunak szóltam, de azt mondta minek húztam nappal, nem tud mit csinálni, a bátyáimnak nem tud már parancsolni, meg amúgy is mióta szolgáltató lett váltva és gyorsabb net van a bátyám fizeti.


Velük hiába beszélek, azt mondták nem engednek vissza.



2020. jan. 12. 11:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Minimális diákmelóval lehet saját neted, havi pár ezer forint. Én ezt választanám az akaratgyenge édesanyád és a köcsg tesók helyett.
2020. jan. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
22%
Kinek a nevén van az előfizetés? Amúgy ma már olyan net van amit nem nyír ki a torrent, sőt, egy eszközzel ki se lehet használni. Olyanra fizessetek elő és vegyetek olyan routert ami bírja ezt a sebességet és akkor nyugodtan lehet torrentezni.
2020. jan. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%

#2

Pesten és egyéb nagy városokban lehet így megy. Nekünk a faluban nincs kiépítve olyan net ami bírná. Ha valaki letölt valamit meghal a net. Erősebb netet vehetek, de nem tudják biztosítani. Szóval ha erősebbre fizetek, de annyival jönne, mint most akkor szerinted jobb lenne a net??

Eszközt is cserélhetnék, de az is bőven jobb, mint ami netet tudnak biztosítani.

(Nem arra célzok, hogy 1megás net amit garantálni tudnaj, vagy hogy van papíron, hanem, hogy mi a max amit nyújtani tudnak. A max felé meg ugye semmivel nem tudsz menni.)

2020. jan. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
41%
legközelebb állíts be sebesség korlátot és nem fogja meghalasztani a netet ha nem 100%-on töltesz.
2020. jan. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Sajnos falun (főleg ilyen kis faluban) nem igazán van gigabit meg sok sok szolgáltató.


Bátyám haverjának az apja itt a legjobb és kb egyetlen valamire való szolgáltató. 30 megabites netünk van, alig fizetünk érte valamit.


Előfizetésünk nincs, bátyám intézi a dolgokat, havonta egy ezres a net, azt oda adja a haverjának, ő meg oda adja az apjának.

2020. jan. 12. 12:00
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Kettes, ott a leirasban hogy a teso fizeti a netet.

Es lehet hogy varosban 5 geppel se tudod belassitani a netet, de videken sok helyen jo ha van 10 megas neted.

Ugy fogsz netezni ha batyad visszaenged.

Vagy par ezresert szerze sajat netet.

2020. jan. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
66%

Toporzékoljál.. ;P

Egyezz meg a rokonsággal.

2020. jan. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

#4

A tényleges letöltésre jóval kevesebbet produkál. Ha állít be korlátot olyannak kellene lenni, hogy kb 1 hét lenne mire lejönne, hogy a többi gépet ne zavarja.

Nekünk sincs éppen annyira gyenge netünk, több eszköz is el van rajta. De ha valaki töltene le valamit akkor annyi. Film esetében akár 5-8 órán keresztül nincs net. De mellette telefonozni nem tudsz wifiről.


Ez szép és jó, hogy mindenhol van már net, de a kivitelezés az siralmas. Ahol messzebb laknak a központtól vagy még egyéb gond van, ott 10megás net sincs. Ahol meg van oda tudják mondani hogy max 50mega, de az is csak 40 megás netet tud adni, de ha már netről töltesz le valamit, jó az 5 mega/s nek is.


Egyszerűen meglehetne oldani, persze kellene pár millió hozzá, hogy meg legyen oldva ez a probléma.

2020. jan. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
52%

Belépsz router konfigurációs oldalára (általában 192.168.0.1 vagy 192.168.1.1), kéri felhasználónevét jelszót megpróbálod admin-admin párost, admin jelszó nélkül stb., vagy utána keresel a router típusának és az alapértelmezett felhasználónév-jelszó párosnak, hátha nem lett megváltoztatva (vagy lehet router alján megvan), ha UPC Connect Box, akkor router alján van plusz kaptatok egy kis papírt, amire 3x rá van írva minden.


Ha sikerült belépni, akkor megnézed a MAC szűrést (MAC filtering), ha ott hozzá van adva a géped, eltávolítod. Ennek a funkciónak annyi a lényege, hogy fizikai azonosító alapján szűri a csatlakoztatható eszközöket. Mondjuk szerintem nem ez lesz a probléma, mert akkor szerintem csatlakozni sem tudnál a hálózatra..


Vagy másik lehetőség, hogy a maximum kiadható IP címek alapján korlátozzák a csatlakozást. Ezt a DHCP menüben tudod megnézni.


A legjobb megoldás, hogy leülsz és megbeszéled a dolgokat, de ha nem hat, mindig van alternatíva, csak gondolkodni kell rajta.

2020. jan. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

A fő router ami a bátyám szobájában van a szekrénye mögé bedobva az ASUS RT-N12+, de azon nem működik a wifi, az csak sima router-nek van használva. Arról mennek kábellel az asztali gépek, meg még egy kábel, ami a nappaliban található wifibe (tp link) megy. Abból a wifiből is megy még 2 kábel, 1 a tv a másik meg fogalmam sincs, talán anyu gépe.


Bejelentkezni nem tudok, kijön az ASUS oldal, de semmit nem fogad el, biztos megváltoztatták.


Beszélni egyik sem akar velem, szerintük mindig csak a gond van velem (tudom, nem először halasztottam meg a netet, de akkor is...)

2020. jan. 12. 17:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!