Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ebay-ről macbook rendelés?

Ebay-ről macbook rendelés?

Figyelt kérdés
Tudom tudom sok ilyen kérdés van, de én nem a tapasztalatokról szeretnék kérdezni, hanem konkrétan egy dolog érdekelne, hogy ebay-ről használtam érdemes lehet-e macbook-ot vagy imac-et rendelni? Ugye azt olvastam, hogy ebay-ről magán személyektől lehet rendelni, és, hogy külföldön is megvan rá az esély, hogy nem azt küldenek amire én kifizetem a pénzt? Mielött valaki kérdezné, azért néztem ott, mert jófogáson a régi macbook-ok vannak csak olcsón amik tényleg nagyon régiek, és ebay-en 2016-os vagy annál újabbak is vannak nagyon jó áron ezért szeretnék érdeklődni!
2020. jan. 13. 20:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Az Ebay nagyon a vásárló pártját fogja ha probléma adódik, legrosszabb esetben visszakapod a pénzt, de ne okézd le az átvételt a kibontás előtt. Egyébként Ebayen is vannak rendes cégek vagy magánvállalkozók. Viszont a Magyar Posta honlapján nézd meg a vám szabályzatot, mikor és mennyit fizetsz pluszba, erre jön még az esetleges vám ügyintézési díj.
2020. jan. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Macbook ot és imac et nem, ezek helyett(de csak ezek helyett!) az ebayen árusító magánszemélyek vallásosan téglát küldenek mindenkinek. Most komolyan, honnan tudná azt neked bárki megmondani hogy a random arc akitől majd veszed át fog-e krni?

De a jó hír, hogy akár macbookot, akár zsebórát, akár sminklemosót rendelsz, az ebay segít ha baj van

[link]

2020. jan. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%
Lehet én vagyok túl konzervatív álláspontú ebben, de a garanciáztatás miatt én nem vennék külföldi oldalról laptopot, főleg nem használtat.
2020. jan. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#3-as vagyok


Picit hülyén fogalmaztam, este van már, nézzétek el.. :D


Szóval, mégegyszer nekifutva: Én nem rendelnék Ebayről használt laptopot. Hiába véd a jog, de ha bármi meghibásodik első napokban, akkor azért nem vagyok olyan biztos benne, hogy azt állják neked. Ha még van rá esetleg garancia, akkor külföldön lehet tudod érvényesíteni, de az azért nem 1-2 nap, visszaküldés, gariztatás, kiszállítás..


Nem azt mondom, hogy Ebayen lehúzósak az emberek, szimplán én nem vennék külföldi használt cuccok oldalról ilyen értékű elektronikai eszközt. Lehet megkövezni, ez a saját véleményem.

2020. jan. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#4 a gyárral közvetlen tudod intézni a garanciát, és úgy is érdemes, a bolt ülne rajta egy hónapig mire elküldenék egyáltalán. Pl amikor AMD procit garanciáztattam kitöltöttem a honlapon a kérdőívet kedden, szerdán jött érte a futár(nem kellett fizetnem semmit, csak a dobozt és a nyomtatás költségét(150ft), csütörtökre náluk volt, hétfőre meg nálam volt az új proci - híresen jó garanciáztatása van az AMD nek, de nem lenne sokkal rosszabb más gyárnál sem. Amikor bolton(pcx) keresztül küldtem vissza szintén AMD procit meg 4 hétig proci nélkül hagytak, és nekem kellett fizetnem a postát is. Ha meg már nincs garancia tök mindegy. A gyár úgyis valahol ázsiában van, teljesen mindegy hogy hol vetted.
2020. jan. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

szerintem sem érdemes ilyen értékű használtcikket venni, de nem csak hogy külföldről...igazából sehonnan se látatlanban.


nyilván látni kellene egy hirdetést ahhoz, hogy az ember tudjon bármit is mondani azzal kapcsolatban, de ha az ember azt nézi, hogy kizárólag EU-n belüli hirdetéseket néz, és azon belül is megbízható, biztosított szállítást kínálva semmivel nem lehet olcsóbb, mint itthon.


nyilván például az USA-ból lehet olcsóbbnak tűnik, csak esély nincs arra, hogy megúszd a vámolást plusz áfa fizetést, és úgy megint ugyanott vagy, hogy nem olcsóbb lényegesen semmivel.


és akkor még magáról a termékekről nem is beszéltünk. nem létezik olyan, hogy van egy teljesen jól működő cuccom, amit kizárólag azért adok el, ráadásul ár alatt, mert meguntam...és nem olyan hibával fogsz találkozni, ami első bekapcsolásnál fog előjönni...boldogan használod, aztán mondjuk egyszercsak elmegy a kép, mert mondjuk szar a videókártya benne....vagy mondjuk szépen másolod rá az adataidat, és egyszer csak megáll, mert az SSD már az utolsókat rúgja...és hát egy újabb macbook-nál, amiben már külön Apple-ös pcie csatlakozós SSD modulok vannak, nem fogsz olcsón kijönni...kivéve persze ha elkezdessz házibarkács módon egy m2-es adapter beszerzésével, beszerelésével és akkor utánna rakhatsz bele m2-es ssd-t...nálam szerencsére egy korábbi macbook-nál volt ez, eladó lazán elhallgatta, hogy gáz van...bebootolt meg mindent, de ha elkezdtem rá írni, egyszer csak lefagyott az egész...azt olcsón megúsztam egy sima 2,5"-es SSD-vel.

nyilván ha ott helyszínen leteszteltem volna, akkor kiderült volna...

2020. jan. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!