Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi szükséges egy otthoni...

Mi szükséges egy otthoni proxy szerver létrehozásához, amit később az internetről kívülről is el tudok érni?

Figyelt kérdés

Van egy korai okostelefonom, amit naponta használok, nem akarom lecserélni, nekem minden szempontból megfelel, kivéve egyet. Amikor internetezek vele, néhány weboldal nem engedi a csatlakozást, mert a telefon nem ismeri a tls 1.2-t.

Rájöttem, hogy ilyenkor egy proxy szerveren keresztül mégis tudok csatlakozni a weboldalhoz, ha a proxy szervernek egyébként a tls 1.0 is elég.

A külső proxy szerver üzemeltetője viszont bármikor dönthet úgy, hogy oda is kell a tls 1.2, ezért egy saját proxy szervert szeretnék létrehozni, amit tetszés szerint beállíthatok.

Első lépésben elég egy olyan proxy szerver is, amit csak otthoni hálózaton belül érek el, mi szükséges egy ilyen létrehozásához?



2020. jan. 20. 08:05
 1/2 anonim ***** válasza:

1. Kell egy eszköz, ami a szerveresbek ad helyet. Ez lehet egy Raspberry Pi vagy valami vékonykliens. Nem kell túlcifrázni.


2. Egy operációs rendszer, én a Debiant találtam a leginkább alkalmasnak ilyenfajta célokra.


3. Egy szerveralkalmazás. Ilyet méf sosem csináltam, de így első ránézésre a Squid jó lehet.


Aztán ha kívülről is el akarod érni, azt vagy a routereden beállított port forwardinggal vagy VPN-en keresztül tudod. Én az utóbbit jobban szeretem. A jobb router firmware-ek (pl. OpenWRT, Tomato) el tudnak látni VPN szerver funkciókat OpenVPN-nel, de mehet az előbbi proxiszerverként szolgáló eszközre is.


Emellett kényelmi szempontból sz7kséged lehet DDNS-re. Az ASUS gyári firwaréhez ez jár ingyen, viszont nekem nincs jó tapasztalatom vele. Alternatíva bármely firmwarehez a no-ip.

2020. jan. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Opera Mini..?
2020. jan. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!