Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mit tudnék csinálni?

Mit tudnék csinálni?

Figyelt kérdés
Nemrég az instagramon történt velem, hogy sokszor helyettem követett be ismeretlen oldalakat. Arra gondoltam, hogy amiatt lehet, mert letöltöttem egy olyan alkalmazást, aminek az volt a célja, hogy megtudjam ki követett ki. Idővel aztán letiltottam a fiókomat és az alkalmazást is letöröltem. Csináltam egy új instagram fiókot, de most az is elkezdte, pedig most tényleg nem csináltam semmit. Vírus vagy kémprogram nincsen a telefonomon, már ellenőrizték. Minden nap használom az instagramot, nem akarom megint letörölni, de már kikészök ettől.

2020. jan. 25. 17:19
 1/3 Mr. V. ***** válasza:

Ha összekötötted google vagy fb fiókkal, akkor az lehet a probléma, hogy az ottani kontaktokon keresztül spontán dobál fel dolgokat.


Amúgy ki ellenőrizte a készüléked és milyen programmal?

Javasolnék egy Malwarebytes elindítását rajta és az majd kiírja, hogy valóban tiszta-e, de gyári ROM esetében is sok kémprogram van benne, ami még a listában sem látszik, de netforgalmat figyelve látszik, hogy folyton milyen címeket próbál megkeresni a teló. Többnyire update, upgrade és hasonló programok ezek annak ellenére, hogy ahhoz egy látható külön program is van, ami kérésre indul el és nem a háttérben.


Szóval javasolnék egy teljes ellenőrzést!

Nekem felugró reklámok voltak pár éve és látszólag semmi nem volt telepítve, a listában semmi nem látszott. Több vírusirtóval is átnézettem és miután letöröltek 1-2 dolgot, többé nem volt hasonló problémám. Azóta rootolt, reklámblokkolt, hosts védett és 2 hetente vírusirtóval ellenőrzött.

Nem használok semmit "accounttal", mindenre mailcímmel regisztrálok (nem google, fb, stb. fiókkal) és így nem is tudnak egymásról, ha nem kötöm össze őket.

Google fiók sincs a készüléken, hogy ne abban fussanak össze a szálak.


Szóval mindenképp ellenőrizd le magad a fent nevezett programmal!

2020. jan. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A malwerbytes nekem is le volt töltve, azzal sokszor átfutottam, nem jelzett semmit.. Kipróbáltam a 30 napos ingyenes, teljes verziót és aszerint is minden rendben. Az adatforgalom sem fogy úgy, szóval elméletileg mindennek jónak kellene lennie..

Még annyi kérdésem van, higy az jelent valamit, hogyha megpróbálok belépni, olykor kiírja, hogy ismeretlen hálózati hiba?

2020. jan. 25. 20:11
 3/3 ZsomborWoK válasza:
Ismered azt hogy valaki követőket vesz? Lényegében téged is megvesznek. Valamilyen oldalon megadtad a neved és a jelszavadat és egy másik ember követ be másokat. Csináld azt hogy az instádon megváltoztatod a jelszót és az emailodon is
2020. szept. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!