Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Manapság lehetetlen anonim...

Manapság lehetetlen anonim maradni az interneten?

Figyelt kérdés
Minden nyilvános amit teszel az interneten?
2020. jan. 31. 11:40
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
100%
Nyilvános, de attól még a legtöbb ember számára anonim. Adatgyűjtő cégek, és hatóságok ki tudják deríteni, ki vagy, ha nagyon akarják.
2020. jan. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 A kérdező kommentje:

1


Már egy facebook felhasználó is, amint regisztrál és megtekint egy néhány adatlapot a facebook már agresszíven össze akarja ismertetni őket, ismerős ajánlásokat küld stb.


Meg az emberre rákeresnek is percek alatt bárki láthatja kicsoda, hogy hívják, kapcsolatban van-e, ki a barátnője, kik a szülei, kik az ismerősei, mit dolgozik, hol dolgozik, hol él. Teljes nyilvánosság. A facebook pedig elvárja hogy regisztrációért cserébe odaadd nekik az összes adatod magadról.


A cookiek egy másik rémes történet. Manapság már böngészni sem engednek hacsak nem adod ki személyes adataid.


Kész káosz, és mindez legalizálva van. Ennyit ér a hatalmas lobbierő.

2020. jan. 31. 12:01
 3/39 A kérdező kommentje:
Ja, éz azt nem értem az emberek ezt miért fogadják el. Hogy nem lett ebből botrány?
2020. jan. 31. 12:03
 4/39 anonim válasza:
100%

Nem kell a saját adataiddal regisztrálni sehol!


Facebookon nem is vagyok,de,ha leszek valaha,akkor sem saját,valós névvel!

2020. jan. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
91%

"Meg az emberre rákeresnek is percek alatt bárki láthatja kicsoda, hogy hívják, kapcsolatban van-e, ki a barátnője, kik a szülei, kik az ismerősei, mit dolgozik, hol dolgozik, hol él. Teljes nyilvánosság. A facebook pedig elvárja hogy regisztrációért cserébe odaadd nekik az összes adatod magadról."

Nálam biztos nem.


Bőven van lehetőség beállítani a face használatát .

2020. jan. 31. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:

5


Facen ha megnézed mások adatlapjait már beajánl nekik.


Ja hamis adatokkal talán megúszod.


De a cookiekat akkor sem tudod kijátszani. Hacsak nem netezel

2020. jan. 31. 12:22
 7/39 2*Sü ***** válasza:
97%

Sok szintje van az anonimitásnak. Ha sehol nem adsz meg magadról a beazonosításodra alkalmas adatokat, akkor anonim tudsz maradni. De ettől még profilozható maradsz, sok oldal meglátogatása után valószínű lesz pár olyan cég – Facebook, Google –, akik nagyjából ismerik a szokásaidat, jó eséllyel meg tudják mondjuk azt mondani, hogy te pl. magyar vagy, férfi, 18-25 éves, keresztény, szeretsz főzni, de nem érdekel a foci. Tehát egy csomó dolgot tudni fog, csak éppen azt nem, hogy te pontosan ki vagy, hogy hívnak, hol laksz, stb… Persze ez is elkerülhető, ha inkognitó módban böngészel.


Nekem egyébként nincs bajom a beazonosíthatósággal. Maximum azért nem osztom meg itt mondjuk a Facebook profilomat – ami nyilvános –, hogy elejét vegyem a trollkodásnak. De ha kiderülne, hát kiderülne. Én attól nem leszek se szegényebb, se butább, se csúnyább, se öregebb, se betegebb. A profilozással sincs gondom. Ha már reklámot kell néznem 42 éves sakkozni szerető férfiként, akkor inkább jöjjön fel egy reklám egy szép sakktábláról, mint egy tamponreklám. Persze ehhez meg kell egy fogyasztói tudatosság. Ha a sakktábla reklám esetén kedvem támadna megvásárolni azt, akkor én mindig azt a kérdést szoktam feltenni, hogy a reklám meglátása előtt akartam volna-e sakktáblát venni. Ha nem, akkor ez nem valódi igény, hanem a reklám által gerjesztett igény.


Még ha meg is adsz magadról valahol beazonosításra alkalmas adatokat, akkor is van lehetőséged arra, hogy több operációs rendszer / Chrome / Google fiókkal böngészel, általános böngészéshez egy be nem azonosítható fiókot, hivatalos, nem anonim tevékenységhez meg a névvel, címmel rendelkező fiókot használod.


Egy-egy oldalon a többi felhasználó számára anonim tudsz maradni. Pl. azzal, hogy feltettél itt a GYK-n egy kérdést, abból számomra semmilyen módon nem derül ki, hogy te ki vagy. Az email címedet sem tudom. De nyilván az oldal moderátorai tudják. Szükség esetén a hatóság is tudni fogja.


De az internetszolgáltatód is naplóz. Lehet, hogy olyan tevékenységet végzel inkognitó módban, ami az adott oldal számára is, mások számra is beazonosíthatatlan, de az internetszolgáltatódtól a hatóságok szükség esetén le tudják kérni. Persze ez csak jogszabálysértés esetén „probléma”. Illetve nekem nem probléma, legyen is csak ez így. Aki jogszabályt sért, annak ne legyen lehetősége elbújni.


De megfelelő eszközökkel, kellő informatikai szaktudás birtokában vannak olyan eszközök, amelyekkel anonim tudsz maradni, még a hatóságoknak is irreálisan nagy erőfeszítés lenne lenyomozni téged, ha nem lehetetlen.

2020. jan. 31. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:

7


Ikognitó módban nem kell elfogadnod a cookie feltételeket?

2020. jan. 31. 12:30
 9/39 A kérdező kommentje:

7


Az szép ha beazonosítják a szabálysértőket, bűncselekményeket elkövetőket.


De vajon csak őket azonosítják be? Nincsenek rendszeres megfigyelések az Orwell által leírthoz képest? Honnan tudjuk, hogy nincsenek? Ma már az elektronikus eszközök annyire beférkőztek a mindennapjainkba hogy a nap 24 órájában akár le is hallgathatják az embert ( egyébként hangfelvételekt már a Windows, Apple stb is gyűjt minden felhasználóról, mondjuk ezt állítólag le lehet tiltani) sőt még akár videofelvételeket is lehet készíteni az illetőről.


Tegyük fel egy forradalom, tüntetés is szerintem elfojtható csírájában ezeknek a lehetséges megfigyeléseknek köszönhetően hiszen ha valaki kicsit abnormálisak viselkedik az intereneten azt akár ki is szürheti a rendszer és elkezdhetik jobban megfigyelni. Nyilván ezt nem tudhatjuk biztosra de a techológia megvan hozzá.

2020. jan. 31. 12:36
 10/39 2*Sü ***** válasza:
93%

> Már egy facebook felhasználó is, amint regisztrál és megtekint egy néhány adatlapot a facebook már agresszíven össze akarja ismertetni őket, ismerős ajánlásokat küld stb.


Nekem ezzel nincs gondom. Ez nem okoz nekem kárt, viszont lehet számomra hasznos.


> Meg az emberre rákeresnek is percek alatt bárki láthatja kicsoda, hogy hívják, kapcsolatban van-e, ki a barátnője, kik a szülei, kik az ismerősei, mit dolgozik, hol dolgozik, hol él.


Már ha megadja valaki magáról ezeket az információkat publikusan elérhető módon. Ha nem adod meg a Facebookon, hogy hol dolgozol, vagy csak az ismerőseid számára teszed ezt az információt elérhetővé, akkor egy random felhasználó nem fogja tudni a Facebook profilod megtalálása után sem, hogy hol dolgozol.


> A facebook pedig elvárja hogy regisztrációért cserébe odaadd nekik az összes adatod magadról.


Nem várja el, viszont lehetővé teszi. A neveden kívül semmit nem kell publikussá tenni. A telefonszámodat kérheti még, de azt el tudod rejteni, még az ismerőseid elől is. Minden más adat, információ megadása csak és kizárólag a te döntésedből történik.


> A cookiek egy másik rémes történet. Manapság már böngészni sem engednek hacsak nem adod ki személyes adataid.


Az internet működési módja miatt technológiailag lehetetlen cookie-k nélkül működtetni egy weboldalt. Itt a GYK-n azt, hogy te ki vagy – melyik GYK felhasználó –, azt csak sütin keresztül lehet átküldeni, különben az oldal nem tudná, ki kéri le az oldalt, melyek az ő kérdései, stb…. És ezért agyrém a jelenlegi süti szabályozás, az, hogy minden oldalon muszáj megjeleníteni, hogy az oldal sütiket használ. Ami kb. annyira triviális, minthogy a weboldal betűket használ, meg képeket.


Persze a sütik megfelelő módon nyomkövetésre is alkalmasak. De ez megint annak a kérdése, hogy bejelentkezett Facebook felhasználóként böngészgetsz-e, vagy kijelentkezel a Facebookból, ha nem használod (esetleg másik böngészőben, másik fiók alól böngészel). Illetve ez az adat is jó esetben a Facebook számára lesz elérhető. A Facebook tudja, hogy te az X oldalt nézted meg, de az X oldal nem tudja, hogy mi a Facebook profilod. Illetve a Facebook esetén is be tudod állítani, hogy ne kövessen téged az oldal. Illetve a böngészőkben is le lehet tiltani a harmadik féltől származó sütiket, csak az néhány oldalnál működési anomáliákat okoz.


> Kész káosz, és mindez legalizálva van. Ennyit ér a hatalmas lobbierő.


Mert minden opcionális. Nem kötelez senki arra, hogy bármilyen információt is megadj magadról bárhol is.


> Facen ha megnézed mások adatlapjait már beajánl nekik.


Nem. És okkal nem. A Facebook szándékosan nem ajánl ismerősöket pusztán adatlap megtekintés okán. Az ismerősnek ajánlás az alapján történik, hogy hány közös ismerősötök van, hány oldal van, amit mindketten látogattok, hány olyan csoport van, aminek mindketten tagjai vagytok.


> Ja hamis adatokkal talán megúszod.


A… Mit is? Jelenleg milyen károd származik abból, hogy bizonyos cégek esetleg be tudnak azonosítani, vagy hogy bizonyos személyek be tudnak azonosítani? Kevesebbet keresel ettől talán? Vagy előbb kapod el az influenzát? Vagy nagyobb eséllyel üt e a villamos? Vagy milyen ténylege kár ér?

2020. jan. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!