Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Webes (gmail) felületről...

Webes (gmail) felületről küldött email IP címe, küldés helyszíne (város) kideríthető valahogy?

Figyelt kérdés
Félreértés ne essék, én kaptam egy email-t, amely tartalama alapján szeretném tudni, melyik városból, milyen gépről érkezett, van erre esély vlahogy hogy bármit is megtudjak?
2020. febr. 12. 15:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha lehetne sem lenne sok értelme. Az én ip címemre sokszor száz kilóméterekkel arréb lévő településekre mutat.
2020. febr. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Biztos nem tudom sehogy? :\
2020. febr. 12. 17:07
 3/3 anonim ***** válasza:

Biztosan nem lehet. De ha valami csoda folytán sikerülne is. Akkor sem mennél vele semmire.


1. Dinamikus ip kiosztás van. Ez annyit jelent hogy mindenkinek változik az ipje. Szolgáltatótól függen 1-2 naponként vagy akár óránként. Statikus ipje általában csak szervert üzemeltetőknek van. Mert csak ahhoz van értelme hogy statikus legyen.


2. NAT hálózatok, röviden több eszköz is ugyanazon a publikus ip-n elérhető.


3. Mint ahogy fentebbi hozzászóló is említette. Pontos földrajzi helyet nem tudsz ip-ből kideríteni. Lehetne de azt a szolgáltatók nem foglyák publikusan megosztani senkivel.

2020. febr. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!