Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Belehet a routert állítani...

Belehet a routert állítani csak wifin keresztül?

Figyelt kérdés
Szóval nett--- router---- és a pc. Az illetőnek nincs még egy utp kábele ,hogy a routert közvetlen kösse a gépre.De így meg hiába csatlakozik a pc,hez ,nincs net. Wifi kapcsolat van ,megtalálják egymást ,csatlakoznak is de nincs nett. És érthető is mert a nettet csak a szolgáltatótól kapott jelszó + felhasználói névvel lehet általában használni.De így nem tudom .
2020. febr. 21. 21:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen be lehet.
2020. febr. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Na és hogyan? Mert a leírtak alapján nem megy.
2020. febr. 21. 22:14
 3/6 anonim ***** válasza:

Mi nem megy?


Telefonon beírja a böngészőbe a router IP címét, belép a menübe, és megadja a szükséges adatokat, ami kell az internethez.

2020. febr. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De sehol nem találtam az ip címet. Az alján nem találtam. Van ott minden féle kód ami a wifi beállításhoz kell de ip cim nincs. Arra gondoltam én is ,meg próbáltam a tplink web lapot elérni,hátha... de semmi. Elvileg akkor az ipcim beírása után ,kérné a szolgáltató kódot ?
2020. febr. 21. 22:31
 5/6 Alex Fly ***** válasza:

Ha a router által szórt wlan hálózathoz tud kapcsolódni, akkor minden további nélkül. Persze csak ésszel, könnyen kizárhatja magát.

Mondjuk az azért eléggé elvetemült dolog, hogy egy filléres kanócon múljon...

2020. febr. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Alex Fly ***** válasza:

@4: ha az IP-címet keresed, nincs túl sok variáció. Alapesetben szabványos C osztályú hálózatod van; a TP-Link ebből az első kettő közül használja valamelyiket. És a szabvány szerint a router a háózat első eszköze.

Tehát a címe vagy 192.168.0.1 vagy 192.168.1.1 lesz; a felhasználónév és a jelszó pedig (ha nincs más ráírva az aljára) admin/admin...

2020. febr. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!