Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Telekom internet rézkábelen?

Telekom internet rézkábelen?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egyelőre csak a mobil előfizetésem van náluk, de Magenta 1-ben összevonnám a szolgáltatásokat. Így IPTV, net és mobil lenne a csomagban, kedvezőbb áron, mint amennyire most kijön külön szolgáltatónál. A gondom csak az, hogy elég sok panaszt hallok a Telekom internetről. Nálunk még rézkábelen érkezik, 2022-ig ígérik az optikait, de előre nem tudnak pontosat mondani. Ha addig megzavarodok tőle, akkor nem sokra mentem a spórolással. Valakinek ilyen tapasztalat? Felmérés nincs, csak a bekötésnél derül ki a tényleges sávszélesség... Köszönöm!

2020. febr. 27. 07:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

8 evet szivtam veluk rezkabelen.

Tobbet ingyen sem kell.

2020. febr. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

#1 konkrétum?

Nem tudom amúgy miaz, hogy rézkábel.. talán koax?

Nekem pl. koax kábelen jön net és iptv t-s modemmel 1000/200 és nagyon csúcsidő kell legyen (egyszerre mindenki töltsön lefele stb..), hogy ne hozza az 1000/200 hanem mondjuk csak 6-700/200...


Mindez Bp.-en van..,hogy ez vidéken is érvényes e azt nem tudom! DE voltak problémák a T ruterrel (random nettszakadás ruter restartolás) aminek hihetetlen egyszerű oka volt! Vagy nem változtatod meg a wifi SSID-jait vagy totál letiltod a wifit (ami nem jó 5let mert 1,1.5 gbps sebességgel k.jól műxik) Úgy vélem ennyi kompromisszum belefér, h nem b.tjuk a wifi ssid-t .. (de cserébe rejtetté lehet tenni.. attól nem lesz instabil a ruter..)

Mióta kiderűlt ez a megoldás már már túl stabil is a ruter.. 😂

Kis előzmény:

A digí ugyanazon a konfigon 1000-es netet soha nem tudta biztosítani itt.. soha 200/x fölé nem ment hónapokon keresztűl!

Aztán lett a T iptv majd nemsok időre rá az akkori 500-as net V2-es T ruterrel... (Már az is azonnal ment siman 500 felett bármikor mértem..)

Majd mikor elérhetővé vállt váltottam az 1000-re..

Szóval nálam totál stabil a T és nagyon nem bántam meg! Az iptv is k. jól megy és a net is!

2020. febr. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
67%

Az a kábel nem bírná el ezt, hiába sózzák rád.

Rézkábelen maximum 20-30 mbps jöhetne, de az az iptv-nek nem is elég, és akkor nem is maradt semmi az internetnek.

2020. febr. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem #2, hanem az a rezkabel amit 30 eve hasznaltak a fix telefonokhoz.

3 megas szerzodesem volt, es akkor szakadt meg a kapcsolat mikor a legjobban kellett volna. Levettek 2 megara hogy stabil maradjon. Bezzeg 3 kilometerre az ugyanolyan kabelen a 10 mega nem szorakozott. Amig nem volt konkurencia videken, nagy ivben letojtak a problemaid.

Utanna jott az upc, uj coax haozat, 500-as net barmikor, olcsobban.

Tippelj hogy a kornyeken hany ember maradt telekomos?

2020. febr. 27. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
#4 az hurkalé telefon vonal vmi adsl..
2020. febr. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
..ill. annyit még hozzátennék, hogy olyan net (adsl) már nem is lenne szabad létezzen! Szomorú, h még egyáltalán szóba kerül/kerülhet..
2020. febr. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Megerősítettetek. Nagyon jól jártam volna, telefont is készülök venni, így az is sokkal kedvezményesebb lett volna, de így akkor inkább csak telefont veszek otthoni szolgáltatás nélkül. Sajnálom, mert sokkal jobb havidíjat kínált, de mit érek vele, ha használhatatlan a net az optikai kábelezés előtt. A beígért legkésőbbi dátumoknak meg ugye Magyarországon nem szabad hinni...
2020. febr. 28. 06:26
 8/14 A kérdező kommentje:
Ja meg persze nálunk két lehetőség van internetszolgáltatóból választani.
2020. febr. 28. 06:28
 9/14 anonim ***** válasza:
54%

Tényleg ekézni kell a Telekomot egy fizikai jelenség miatt? 😀 Minél hosszabb a rézkábel az elosztótól mérve a végpontig, annál nagyobb a sávszélesség csökkenés rajta. Elvi határ 4 km. Egyébként a Telekom még így próbálja kihozni a maximumot a dologból, több módon is:

- ADSL illetve VDSL profilbeállítással (utóbbi a gerinchálózaton optika - oszlopokon - majd csak az elosztótól megy réz, maximum 800 méter kábelhosszig). Ahol végig réz kábel megy, vagy VDSL szerint több mint 800 méter, az ADSL profillal megy. Értsd: 20 Mb a tető és nincs tovább.

- bonding (dupla érpár, dupla port az elosztóban). Sajnos ez nem mindenhol kivitelezhető, mert vannak kötésbeni szabályok amik ha nem teljesülnek, akkor műszakilag nem megvalósítható, csak hagyományos módon, egy érpáron, egy porttal. Ha menne mindkét érpáron akkor lényegében duplázódna a sávszélesség. Ez csak VDSL-en mehet.

- vectoring. Az elosztóban lévő kábelek, portok azért adják egymásnak az ívet, ha az egyik instabil nagyon, az idővel kihat a mellette lévő portra is, az a mellette lévőre és így tovább. A nem odavaló "jeleket" egy rendszer kiszámítja és ellenirányú semlegesítő jelet "lő" be, ezzel kioltva az adott szolgáltatási porton a zavarást.

- gyorsító opció. A HGW-ben van egy SIM kártya és mobilinternettel "pótolnak", lefedettségtől függően +50 Mbit is lehet.


Az valóban igaz, hogy mindig a helyszínen derül ki ténylegesen, mennyi adható. Oka 1000 lehet, nyilván elavult a kábelhálózat, ez az egyik. De a megboldogult Matáv-ot okoljátok, meg az elődjét, a Magyar Postát. A Telekom felvásárolta ezrket a területeket. A Telekomnak se éri meg a réz hálózat, mert költséges a karbantartása. Ahol tervben van az optika, ott fenntartják az állapotot, de komolyabb javítások nem várhatóak. Nem fognak egy teljes elosztót cserélni milliókért azért, hogy 2 év múlva leszereljék. Az, hogy közben eligazol X ügyfél... Leseszarja, az aprópénz neki. Ahol van optika onnan visszajön neki bőven.


Amúgy, csak érdekességként: a Vodafone otthoni bekötésre először egy Telekomos szerelő megy ki 😀 Konkrétan a Telekom vonalát bérli ki és úgy szolgáltat. Csak ha a Vodafone-ban gondolkozik valaki és szabadulni akar a Telekom-tól... 😀

2020. febr. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Én egyiket sem akarom ócsárolni, csak telefonos ügyfélszolgálat össze-vissza beszélt, ott dolgozó műszakis szerint 30 mb, az üzletben meg 50 mb-ot látnak... persze mindez csak akkor derül ki, ha már használom. Megértem én, hogy nem egyszerű egész utcákat átvezetékelni (mondjuk a konkurencia megcsinálta és újfent jelzem, higy elégedett vagyok a szolgáltatással), ezért is érdeklődöm, hogy így van-e értelme erre váltani. Úgy néz ki a mostani álláspont szerint nincs, kedvezményes előfizetés ide, vagy oda. Köszönöm a válaszokat!
2020. febr. 29. 20:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!