Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Osint témakörön belül segítene...

Osint témakörön belül segítene valaki, kérem/kérlek? Szerintem érdekes eset, de megakadtam.

Figyelt kérdés
Van egy illető, aki életveszélyesen fenyeget egy másikat és szeretném lenyomozni, hogy ki az, majd bejelenteni a rendőrségen. Az ügy további nehezítői, hogy az eset és az emberek nem magyarok, valamint,hogy a fenyegető közösségi média fiókjait konstans bannolják a közösségi elvek megszegése miatt. Volt Twittere, Tiktokja és Instája, ezeket mind bannolták. Továbbá van kikje, snapchatje, skypeja és találtam a felhasználónevével egy roblox fiókot is, de az már régen nem aktív. A Skype kiadta a nevét és a városát, de ez egy felhasználónév, nem száz százalék, hogy ő. (de elég egyedi felhasználónév) Ez az ország egy európai ország. Kiken is van egy illető, nagyon régóta nem aktív, de ott van róla kép is. Itt van egy bökkenő: a képen egy feltehetőleg indiai csávó van. A név nem indiai az fix, inkább az EU-s országhoz tartozhat, bár nem szokványos név abban az országban. Mikor kigugliztam, kijött egy nagyon régi internetes játék oldala, ott fent volt, de semmi több. Se facebook, se semmi más. Zéró. Most már egyre jobban érdekel az eset, tanulom pár OSINT program használatát, valamint a Maltego gráfkészítőt. Van kedve valakinek segíteni? Szerintem érdekes eset, de lehet, hogy elfogult vagyok, foglalkozom vele egy ideje. Igazi kihívás. :) Ha valakinek van kedve csatlakozni az egyszemélyes csapatomhoz, írjon! Sokszor megakadok. Sajnos fizetni nem tudok, nekem ez egy hobbi, most úgyis karanténban vagyok, addig sem gondolok a társasághiányra. Na, el is tértem a témától! :) Ha érdekel az eset részletesebben, hagyj egy kommentet vagy írj rám privátban. Jó pihenést mindenkinek és vigyázzatok magatokra!

2020. márc. 22. 22:12
 1/6 anonim ***** válasza:
48%
Vér István újra akcióban!
2020. jún. 18. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mi van? :D
2020. jún. 18. 02:31
 3/6 anonim ***** válasza:
65%
Ez csak szerinted érdekes. A legtöbb embert egyébként is hidegen hagyják a phaszbook drámák. (Legalábbis remélem)
2020. júl. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nincs is facebookom, okoska. Pont azért, mert az a legtoxikusabb hely az összes szociális média közül. (bár sok vetekszik vele)
2020. júl. 13. 15:32
 5/6 anonim válasza:
48%
Mekkora álszent duma. Utána meg nekiállsz itt okoskázni. Mondanám hogy segítsen neked a hóhér de magad is az lehetsz. Szerintem egy szó nem igaz az életveszélyes fenyegetésből csak emberedre akadhattál oszt most nem bírsz a magaddal.
2021. szept. 29. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
És ide jössz, egy több, mint egy éves kérdéshez hisztizni. Gratulálok. :D
2021. szept. 29. 23:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!