Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Valaki emlékszik még milyen...

Nagyepf_MacGyver kérdése:

Valaki emlékszik még milyen volt a windows 2000?

Figyelt kérdés

Régen mennyire lehetett a windows 2000-t használni,ha pl kameráról vagy telefonról akartál a gépre átmásolni vidót és youtubera akartad feltölteni?

Valami halvány emlékeim vannak a legelső gépemről amin windows 2000 volt de akkor még nem volt internetem.



2020. máj. 9. 10:03
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
67%
Még a Millennium is DOS-ra épült (W9x-ek is), tehát mondható, hogy ez 9x utód. Örökölte is ezek hibáit, ezért volt szar. Aki használta, szerintem jobban utálhatta, már ha ez így mérhető. A Vista legalább egy díszpapírba csomagolt szar volt, a ME-nél "papír" se volt.
2020. máj. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
78%

#2 Ha szerinted a 2000 szar volt és az ME jó, akkor te egy alternatív világban éltél. A Millenium a valaha volt legvacakabb Windows. Az NT vonal még nem volt benne, de az 9x volan összes baromságát örökölte, kb. semmi nem működött rajta.

A 2000-ből (lévén üzleti rendszer volt) hiányzott alapból a directx, tehát játékok terén nem volt túl jó, de amúgy egy stabil, remek rendszer volt, én sokáig használtam.


A 2000-es évek elején még az is nagy szám volt, ha a polifónikus (midi) csengőhangokat tudta a telefon, nemhogy kamera, pláne videofelvétel legyen rajta!


#14: A Windows frissítéseit valahogy nem tudja a Májkrémszoft normálisan megoldani. Linux már évtizedek óta megoldotta...

Amúgy ha a Wind10 start menü idegesít, felteszel egy classic start-ot és kész: onnantól ugyanolyan menüd van, mint Win7-ben vagy akár XP-ben, ahogy neked tetszik.

2020. máj. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 A kérdező kommentje:

De ha a Millenium örökölte a 9x-ek baromságait,akkor nem volt ugyanúgy szar a win95,98 és 98SE is?

Igaz,hogy a 2000-es évek elején még nem volt kamerás mobil de a win2000 támogatása 2010 júliusában szűnt meg.Tegyük fel hogy valaki még 2011-2012-ig használta.

Akkor lehetséges lett volna windows 2000-re képeket és videőkat átmásolni vagy külön drivert kellett telepíteni?

2020. máj. 24. 10:15
 24/37 anonim ***** válasza:
A Win2000 ay USB Mass storage-ot (azaz pl pendrive) alapból kezelte. Tehát ha a mobil USB módját mass storage-ra állítottad, akkor tudott driver nélkül is képeket áttölteni, egyébként nem.
2020. máj. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 A kérdező kommentje:

Szerintem is a 2. kommentelő összekeverte a milleniumot 1 2000-rel.

Mind2 cuccot 2000-bern adták ki így elképzelhető a tévedés.

2020. máj. 26. 09:57
 26/37 anonim ***** válasza:
86%

Még ma is van olyan gépem, amin Windows 2000 SP4 van.

Az operációs rendszer mainstream supportja véget ért, mire a Youtube létrejött. Egyébként is ez volt az utolsó szigorúan workstation operációs rendszer, mielőtt a workstation (NT) és desktop (9x) vonal az XP-vel egyesült. Otthoni környezetben kevesen használták.

2020. jún. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 A kérdező kommentje:
De az extended support tartott 2010 júliusáig.Utána meg gondolom néhány hónapig használható volt mielőtt több program is megszüntette a támogatását.
2020. jún. 8. 07:17
 28/37 anonim ***** válasza:
40%

Néha elcsodálkozom azért. Napi kb 12 órát ülök gépnél vagy szerelem össze őket. szerintem a win10 el sokkal kevesebb gond van, mint a win7 el volt. Nekem anno a 2000, és az xp jött még be.

2015 óta használom a win10 et. egyszer volt gondom, mikor tavaly asszem az usb meghajtókat nem látta rendesen egy frissítés miatt. Egyszer volt hardveres fagyás(táp miatt), és egyszer vga driver miatt. Ki sem kapcsolom a gépet, max aludni megy. tavaly karácsonykor gyakorlatilag az összes hardver ki lett cserélve, ezért (és az uefi bios miatt) újra raktam a rendszert.


Én elhiszem, hogy vannak hibák, és sokan visszajelzik. De abban is biztos vagyok hogy a kommentelők jó része csak hallott azokról a dolgokról, amiről ír.

2020. jún. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 Alex Fly ***** válasza:

@20: a Millennium nem volt azért annyira szar. Más gondok voltak vele.

A PC elterjedt operációs rendszere a DOS volt, ami még 1981-ben jelent meg és gyakorlatilag a '70-es években készült CP/M klónja volt - ennek megfelelő paraméterekkel. Aztán a'80-as évek közepén az új generációs gépek már grafikus oprendszerrel jelentek meg, erre válaszul a MS elkészítette a Windows-t, ami egy grafikus shell volt a DOS-hoz. A Win95-től gyakorlatilag egy szoftverként kezelték a kettőt -de ettől még ugyanaz a 70-es évekbeli igényekre fejlesztett rendszer volt.

Ezért indították el az NT-vonalat, ahol egy új, modern operációs rendszer ketyegett a windows felület alatt.

Az XP volt az, ahol végleg szakítottak a DOS-szal és egyesült a Win9x és WinNT vonal.

A Win2000 és a Millennium egy köztes lépés volt: a Win2000 egy NT, amelybe integrálták a Win95 multimédiás képességeit; a ME pedig egy, az NT szolgáltatásaival rendelkező Win9x. Ezvolt a baj.

A DOS korlátai miatt ezek nem igazán akartak működni,rádásul emiatt a DOS sem volt teljes értékű; állandó kompatíbilitási hibákat okozva - amit viszont nem volt képes az NT-hez hasonlóan kezelni...

Megfelelő hardver- és szoftverkörnyezetben viszont elég szépen működött.

De teljes értékű kereskedelmi operációs rendszerként nem szabadott volna piacra dobni: gyakorlatilag egy techdemo volt- ha ennek tekintjük, akkor tökéletes; oprendszerként viszont egy teljesen felesleges lépés a Win8x és az XP között...

2020. jún. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 fukapapa27 ***** válasza:
90%
Én még 286/16MHz 1M Rammal kezdtem és persze DOS 6-os volt rajta akkor a Windows 3.1 volt de meg mondom őszintén lehet, hogy hülyén fog szólni de én míg nem jött ki az XP én addig én DOS 6.22-est Norton Commanderrel karöltve használtam a játékokat is DOS alatt futtattam, első amit fel tettem a gépemre az a Win95-ös volt amit úgy reklámoztak, hogy a le faggyazhatatlan Windows amit a haverral az első alkalommal megöltünk úgy, hogy újra kellett tenni de tényleg csak szövegszerkesztésre és nyomtatásra használtam, mert úgy oldottam meg ha bekapcs a gépet mindjárt az elején kitett egy menüt, hogy mit szeretnék a Win-t betölteni vagy DOS rendszerrel indítani így csak rajta volt a gépemen azt jött a Win98 aztán Win2000 meg Millenium na az utóbbi inkább színes valami volt ami nekem egyáltalán nem jött be és ekkor még mindig inkább a DOS-al futtattam egész addig míg meg nem jelent a Win XP a csoda legalábbis nagyon nagy áttörés volt számomra ez a rendszer már szépen kezelte a zenefájlokat és a videó fájlokat márt azon néztem a DVD-ket és itt már elbúcsúzott a DOS-tól az XP!
2020. jún. 14. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!