Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Melyik böngésző a jobb Google...

Melyik böngésző a jobb Google Chrome vagy Microsoft Edge?

Figyelt kérdés

2020. jún. 4. 18:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
57%
Edge kevés erőforrást igényel win 10 alatt nagyon gyors és minden jót ellopott a chromeból
2020. jún. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
81%

Ha az Edge Chrome motoros változatát kérded, szerintem egyforma.

A külsőn kívül, nem sok különbbséget láttam.

2020. jún. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
74%

Az Edge gyakorlatilag egy Chrome. Nekem ugyan annyi erőforrást eszik mind a kettő.

Pont a napokban néztem ennek utána, mert a Chrome elkezdte a CPU-t pörgetni elég rendesen.

Miután utána olvastam, láttam hogy nem egyedi esetről van szó. Több száz ezer ember panaszkodik erre az indokolatlan processzor terhelésre (valami bug amit eddig nem javítottak).

Gondoltam váltok Edge-re, és akkor láttam ugyan annyi erőforrást eszik mint a Chrome, és ugyan úgy megvan ez a CPU pörgetés is.

2020. jún. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
76%
Chrome
2020. jún. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
85%

Chrome.

Bár az Edge legújabb verziója csak egy átszabott Chrome. A Microsoft végre belátta, hogy nem képes normális böngészőt csinálni, ezért elkezdtek idegen tollakkal ékeskedni. De a Chrome még mindig jobban csinálja. A MS-nál lenyúlni sem tudnak valamit normálisan...

2020. jún. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem az edge mer a chrome lefigyel. De továbbra se értem azokat akik az eroforrasok alapján valasztanak nem 2000 írunk egy kereső meg se kottyan a gépnek
2020. jún. 8. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
38%
Csak a neten múlik a betöltés sebessége
2020. jún. 8. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
#7: meg a weboldalon, mennyit dolgozik szerver oldalon, mennyi adatott szeretne betölteni, CSS, JS...
2020. jún. 9. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

#6: a nagy gond, hogy minden már kezd Chrome alapú lenni.

Skype, VS Code, és Office is ha még nem az.

De az optimalizációval nem igen foglalkoznak,

az hogy a semmire is már lassan elmegy fél giga ram, és a 8GB is kezd kevés lenni, sima asztali felhasználásnál.

2020. jún. 9. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

#6 #7

Látszik hogy egyáltalán nem vagy képben a témával kapcsolatban, éppen ezért nem is állok le érvelni miért butaság amit írtál.

Nekem 16GB RAM van a gépemben, mégis sokszor már kevésnek bizonyul. Pont ezért fontos hogy egy böngésző ne használjon indokolatlanul sok erőforrást. Mint RAM-ból mint CPU-ból.

Ha meg van nyitva a Chrome amin megy a twitch, meg a youtube és még néhány lap, akkor néha már bőven belekarcol a 2GB RAM fogyasztásba.

Ez mellett fut még a discord és egy memória igényesebb játék, akkor bizony érződik a Chrome fogyasztása. A rendszer és egyéb alkalmazások is lecsípik a maguk kis memória mennyiségét, szóval lassan nemhogy a 8, de a 16GB is csak kompromisszumokkal lesz elég.

Mindamellett a sávszélességnek semmi köze nincs az egészhez.

2020. jún. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!