Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Nem azonosított hálózat. Ha...

Lajos Lajos kérdése:

Nem azonosított hálózat. Ha a laptopomat kábelesen összedugom a routerrel - akkor nem érzékeli és azt kapom, hogy a hálózat nem azonosított. Gondolkodik rajta a gép kb 1percig, hogy felismerje, de nem sikerül neki. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Tegnap este még kábelen "kapta" a netet a laptop, de ma reggel ahogy beléptem már csak wifin hajlandó lenni. Sajnos usb to ethernet átalakítóm nincs ezért nem tudtam megnézni, hogy úgy működhetne-e. Viszont a kábelt teszteltem másik 2 gépen, ahol tökéletesen működött. Viszont a laptopnál csak a wifi működik.

2020. jún. 22. 13:42
 1/7 P.O.C. ***** válasza:

- Nézd meg, nincs-e véletlenül fix IP címre állítva a kártya. Akár egy szoftver is képes átállítani automatikusról.

- Nem frissített mostanában a laptopod ethernet drivert? Ha igen állítsd vissza az előző driver verziót.

- Nézd meg a laptopod hálózati csatlakozóját. Nincsenek-e benne elhajolva az érintkezők. Fújd meg egy kis kontakt tisztító spray -el.

2020. jún. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem kap IP címet. Routeren fut a DHCP szerver (vagy van másik DHCP a hálózaton)?
2020. jún. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Annyi lenne még, hogy ellenőriztem még 1 dologgal mégpedig 1 virtuális boxxal... és ott a virtuális gépem kap kábelen "netet"..
2020. jún. 22. 13:48
 4/7 A kérdező kommentje:
Még egy észrevétel, tegnap vpn-t használtam. Most felcsatlakoztam megint arra az ipcímre amin tegnap voltam és ott átváltott egyből "kábeles netre".
2020. jún. 22. 13:52
 5/7 A kérdező kommentje:

DHCP - Fut

Fix ip címre nincs állítva.

VPN-re gyanakszom, hogy az csinált-e valamit.

Driverek frissítve

2020. jún. 22. 14:16
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló !!


Valóban nem kap ip címet, a hibaelhárító is ezt írja.

Routeren fut.

Ezt a fajta gondot, hogy tudnám orvosolni?

2020. jún. 22. 20:48
 7/7 P.O.C. ***** válasza:

[link]


Itt autonomikusnak kell lennie.

2020. jún. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!