Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Online rendelés esetén a...

Online rendelés esetén a kosárba tett termék nem jelent lefoglalást, vagyis a megrendelés elküldéséig elfogyhat az adott termék?

Figyelt kérdés
Az a nagy baj, hogy igen fontos lenne megrendelni valamit, de csak napokkal később lesz meg a pénzem rá. Sajnos drága. Annyit tudok tenni, hogy kosárba teszem, a megrendelést meg leadom napokkal utána, de attól tartok, hogy időközben kifogyhat a webáruházból a termék, vagyis hiába raktam kosárba, nem jelenti azt, hogy lefoglaltam belőle egyet. Ez így van vagy nincs így, mi az igazság?
2020. júl. 12. 13:00
 1/5 A kérdező kommentje:
Az nagy baj lenne, ha kihoznák addig, amíg nincs rá pénzem, ezért nem merem addig megrendelni.
2020. júl. 12. 13:02
 2/5 anonim ***** válasza:

Az csak egy könyvjelzőnek felel meg, hogy egy kattintással elérd a terméket. Semmit nem jelent, lefoglalást sem. A rendelés akkor lesz leadva ha végigmész a lépésein. Ha eltelik közte pár nap és a termék ára megváltozik, akkor azon az áron rendeled meg, amelyiken az áruházban akkor elérhető. Azt sem venném neked biztosra hogy a kosár napokig elérhető, lehet az a süti az oldal bezárásakor törlődik.


A kosárba helyezés nem foglalás, sem rendelés. Azaz a terméket nem teszik félre neked, ahogy ki sem küldik, hiszen a rendelésed sem történt meg. Csak te látod a kosarad tartalmát, az üzlet nem.

2020. júl. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 belapus ***** válasza:

Sőt, egyes webáruházak még azt is szokták jelezni, hogy a "Megrendelem" - vagy bárhogy hívják - gomb megnyomása utáni automatikus, a rendelést visszaigazoló e-mail sem garancia arra, hogy az adott termék azzal a kondícióval elérhető-e éppen.

Ahogy te is gondolod, meg ahogy az első válaszban is olvasható, a Kosárban lévő termék még nem számít megrendelésnek.

2020. júl. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem tudod így lefoglalni a legtöbb webshopban.
2020. júl. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

hajj de sokszor jártam úgy, hogy mire összeszedegettem az sszes cuccot addigra 2-3 már kiesett a kosárból, mert közben elfogyott.

Ha nagyon akarod akkor rendelt meg és írd be megjegyzésbe, hogy csak pénteken tudod átvenni és akkor később küldik

2020. júl. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!