Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogy tudnék AP segítségével...

KJUsul kérdése:

Hogy tudnék AP segítségével WISP kliens módban egy igyenes Wi-Fi internetre csatlakozni?

Figyelt kérdés
Tehát a szitu: Van egy nem WiFis PC-m, egy TPLink routerem, amibe vezetéken beköttem az AP-t, majd azt a gépembe. Van egy ingyenesen elérhető Wi-Fi hálózat, amire saját azonosítóval tudnék csatlakozni, de eddig sehogy sem sikerült. Azt mondták nekem, hogy az AP WISP kliens módban képes a WiFi elérést biztosítani. Ez tényleg lehetséges? Ha igen, hogyan kell beállítanom az AP-t és másik routeremet?

2020. júl. 21. 18:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A "WISP" rövidítést még sohasem hallottam... Viszont az utána olvasás után kísértetiesen hasonlít a WDS -re és a "Wifi extender Mode" -ra, amiket tud(hat)nak a TP-Link routerek, már ha tudják.


Kérdés, hogy milyen TP-Link router -er van, mert annak megfelelően lehet továbblépni...


Ha a router -ed csak WDS -t tud, akkor azt kell beállítani (ez kicsit bonyolultabb), ha tud extender módot, akkor azt (ami az újabb megoldás és könnyebb beállítani).


Alapvetően a lényeg az, hogy a hálozatok összeköthetőek wifi segítségével, de kérdéses, milyen router -ed van és az melyik megoldást támogatja.


Az extender mód a "Quick Setup" menüben elérhető, pofonegyszerű beállítani.


A WDS már bonyolultabb, mert minden hálózati beállítást kézzel kell megadni, az IP címet; a hálózati maszkot; alapértelmezett átjárót...

2020. júl. 21. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Valóban a WDS módról van szó. A lényeg az lenne, hogy van egy egyetemi Wifi, van egy AP-m amivel szeretnék az egyetemi Wi-Fire kapcsolódni. Az AP-t összekapcsolom egy másik routerrel kábelen, és azt a routert dugom a gépbe. Az lett volna a kérdésem, hogy ily módon tudok-e csatlakozni a gépemmel a Wifi-re (van saját belépési lehetőségem). Ha igen mit kell bállítanom?
2020. júl. 25. 13:40
 3/7 A kérdező kommentje:
Magát a WDS-t beállítottam, DHCP-t az AP-n tiltottam, a másik routeren pppoe-ként állítottam be a WAN bemenetre az AP jelét, beírtam mindent (Ip, átjáró stb.) de így se megy sajnos.
2020. júl. 25. 13:47
 4/7 anonim ***** válasza:
76%

Nem értem, mi szükség még egy routerre, ha már a WDS -t be tudtad állítani? Valamint azt sem, hogy jön a képbe a PPPoE?


Ha a WDS -t be tudtad állítani, akkor onnantól él a kapcsolat az "ingyenes WI-FI" -vel, tehát onnantól nincs szükség még egy routerre, hiszen az első, ami WDS bridge módban fut képes kábelen (is) internet kapcsolatot biztosítani.

2020. júl. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A másik router egy TP-Link 1043ND ver3, amivel valóban és ténylegesen képes vagyok letiltani domaineket (az új verziókon több esetben az ilyen tiltás inkább csak névleges tapasztalataim szerint) ezért kellett. Igazából AP nem kellett volna, hiszen ennek is van WDS módja - csak éppen nem észleli az ominózus Wi-Fit, míg az AP igen.


Ezért kötöttem össze az AP-t hálókábellel, mert így a saját routeremben PPPOE kapcsolatnak beállítva már be tudtam állítani, ami a csatlakozáshoz kell (név, jelszó, DNS-ek, IP)


Kicsit megvariáltam a beállítást, a valójában titkosított Wi-Fit úgy állítottam be mintha titkosítatlan lenne, így odáig már eljutott a gép, hogy ismeretlen hálózatként felismerte, de csatlakozni rá így se tudott.

2020. júl. 29. 16:30
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha az AP -t beállítottad WDS -re (helyes adatokkal), akkor utána elvileg a második routerben így már megadhatóak a PPPoE beállítások, amivel már utána kábelen és wifi -n is működnie kellene a hálózatnak. Persze csak akkor, ha a WDS -re használt AP -ben és a PPPoE -re használt routerben is mindent! jól állítottál be.
2020. júl. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Akkor kicsit még átnézem, átgondolom a beállításokat, ott lehet a bibi. Az volt a lényeg, hogy tudjam, ha jól állítom be működni fog. Köszönöm!
2020. aug. 8. 13:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!