Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ez így működhet a magyar...

Ez így működhet a magyar YouTubon? (többi lent)

Figyelt kérdés

Annyi lenne az egész hogy csinálnék egy Podcast csatornát ami különböző hétköznapi témákról lenne kibeszélő mint anno a dumaragu nevű csatorna Csak annyi hogy nem lenne itt animáció hanem csatorna logo lenne a háttérben vagy valami más és néha lennének vlog videók is. A hangot a telefonommal venném fel mivel Viszonylag jó minőségű hangfelvételt készít és a videókat is azzal készíteném. Lenne erre nézettség a magyar YouTube on vagy próbálkozzak angol nyelvű podcast készítésével?

Esetleges helyesírási hibákért elnézést kérek mivel hang utáni gépelést használok Előre is köszönöm a válaszokat minden normális válszolónak megy a zöld újj.



#működés #YouTube csatorna #magyar podcast #YouTube magyar YouTube #angol podcast
2020. júl. 22. 15:15
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem akarlak letörni, de szerintem nem. Van sok nagy csatorna, ami ezzel foglalkozik
2020. júl. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Azok a magyar podcastosok, amelyek "híresek" (átlagban 40 ezer megtekintés) lettek előtte is csináltak valamit YouTube-on, tehát lehet nem lenne rá igény. Persze ne legyen igazam. Angol nyelven pedig mindenre van igény.
2020. júl. 22. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

2-es


UI.: Csak ugye kevés az esély, hogy rátalálnak

2020. júl. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A Youtube nem jó platform erre, mert egy videómegosztóra miért tennél fel kizárólag hanganyagot (azt leszámítva, hogy ki tudod játszani a szabályt és videóvá alakítani az amúgy csak hangfájl tartalmadat)? Egy indoka van: mert máshol még annyira sem találnának rá, mint Youtube-on. Ha nem reklámozod magad, akkor senkihez nem fog eljutni, ha pedig már reklámozol, lehet vannak direkt olyan audio alapú platformok ahol több és jobb lehetőségeid lennének, mint Yt-on.
2020. júl. 22. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és akkor milyen platformot ajánlottok ennek a formátum nak?
2020. júl. 22. 15:38
 6/10 A kérdező kommentje:
Vagy ha már a tartalomra nincsen nézőközönség Mivel már sok csatorna foglalkozik ezzel akkor milyen tartalmat tudnék gyártani a magyar YouTube-ra amivel ezelőtt még senki nem foglalkozott így lenne rá néző?
2020. júl. 22. 15:41
 7/10 anonim ***** válasza:

Ez az a kérdéskör, amire annak kell lecsapnia aki előbb kitalálja és meg tudja valósítani, meg sikeresen fenntartani az érdeklődést. Ha lenne egy lista hogy mit nem csináltak még meg, és mi az ami aranybánya lehet nézettség meg bevétel szempontjából, akkor az nyilván nem lenne közhírré téve a neten.


Szerintem még az elgondolásod is fordított, mert nem neked kell az igények után menni. Most ha azt mondanák hogy alig van mélytengeri búvár vlogcsatorna, akkor nem fogsz Európa közepéről te kiköltözni egy tengerparti országba meg ott befektetni X milliós felszerelésbe és túrákba, mert arra van igény.

Nyilván azt sem tudod csinálni amit már hatszázszor elcsépeltek és senkit nem érdekel. Kivéve: ha olyan egyedi egyedi módon tudsz tartalmat gyártani bármiből, ami miatt téged majd megéri nézni, követni és várni hogy új tartalmat csinálj. Ehhez pedig jellemzően az átlagembertől jóval színesebb-élénkebb fantázia, ügyesség-hozzáértés és érzék kell, amit megint csak nem lehet itt neked 2 mondatban leírni, hogy mit csinálj és hogy. Mert neked kell a rendszert kialakítani és nem egy kézikönyvből lemásolni.


Ha pedig neked nincs ilyen tehetséged vagy érzéked, akkor egyszerűen a népesség azon 99,9%-ába tartozol, aki ugyanúgy nem csinál semmit, mert nem tud, és inkább nézi azt a 0,01%-ot, aki viszont igen.

2020. júl. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

#6

Ha nincs valami nagyon érdekes, elborult ötleted egy jó megvalósítással, akkor semmi újat nem tudsz mutatni a Youtube-on.

2020. júl. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Minden eddigi válaszolnak Köszönöm a választ De azért még várom a válaszokat
2020. júl. 22. 15:51
 10/10 anonim ***** válasza:

a Dumaragut a stílus ÉS az animáció futtatta fel, de a témaválasztása is elég jó volt.

aztán annyira megszaladtak a témái, hogy már nem győzte idővel és energiával megcsináli az animációkat, ezért csinált egyre több kapszulákat kevesebb animációval.


az nem jó megközelítés, hogy mi mondjuk meg mi a jó téma és majd te azt jól megcsinálod. mert ugye egyáltalán nem biztos, hogy értesz hozzá, jó vagy benne, vagy csak tudnád/akarnád azt csinálni.

minenképp abba az irányba érdemes elinduli, hogy téged mi érdekel, mihez értesz, mi olyat tudsz csinálni, amiből még nincs olyan sok. de attól se biztos, hogy kell félni, ha már van olyan, amit csinálnál. kismillió üzleti tankönyv leírja, hogy ami még nincs az lehet, hogy pont azért nincs, mert igény sincs rá és attól, hogy már sok kávézó, meg étterem van, általában egy újabb étterem vagy kávézó elég jól meg tud élni a piacon, mert van rájuk igény. nem árt persze megtalálni hozzájuk, hogy hol és milyen megközelítéssel csinálod, miben tudsz újat, mást, jobbat csinálni ugyanabban a műfajban, amiben mások is működnek.

pont ugyanazt, pont ugyanúgy megcsinálni nincs sok értelme. viszont, ha te hozzá tudsz adni valami egyedit, amitől a tiéd jobb, vagy egyszerűen csak más, akkor annak lehet értelme.


és a másolásnak is lehet értelme, mert a tanulási folyamat része. a legtöbb dolgot úgy tanuljuk, hogy eleinte csak másoljuk azokat, akik már régóta csinálják. aztán mikor már eleget másoltunk, egy idő után kialakul a saját stílusunk, egyéniségünk, hogy mi hogyan is akarjuk csinálni a dolgokat.

illetve ha sok mindent kipróbálsz, sok féle dologgal kísérletezel, akkor közben kialakul, hogy mik azok a dolgok, amik téged érdekelenek, ezért kellemesebb beleásnod magad, szívesen foglalkozol vele - na ezt kell csinálnod.


az első pár (tucat) videód valószínűleg vacak lesz. bénázni fogsz. ez nem a te hibád, mindenki így van vele kezdéskor. eleinte még senki nem ért hozzá, senkinek nem megy. viszont gyakorlással javítható. minél később szánod rá magad, hogy elkezdj kísérletezni vele, annál tovább lesznek bénák a próbálkozásaid. minél többet gyakorolsz, annál több tapasztalatot szerzel és annál jobban fog menni egy idő után. úgyhogy vágj bele és csináld! mindegy, hogy mit.

kísérletezz különféle témákkal, stílusokkla, módszerekkel. aztán ami leginkább bejön, azt megtartod.


a telefon tök jó kezdéshez, mert ott van, megfelel és nem kell rá költeni. elvégre az is lehet, hogy menet közben rájössz, hogy ez a dolog nem is neked való, akkor meg minek költeni rá.

viszont a hangminőség videóknál is fontos, podcastnél pláne. legalább egy olcsó csíptetős mikrofonra mindenképp érdemes beruházni, hogy jobb legyen a hang. meg utána olvasni, hogyan tudod elérni, hogy kevésbé legyen visszhangos a szobád.

pl. költséghatékony megoldás a függönyök a falakon, párnák, takarók a földön, vagy akár beülni egy akasztós ruhásszekrénybe a ruhák közé.


a csak podcastnek is van létjogosultsága, az is népszerű műfaj (de csak, ha érdekes a hallgatók számára a tartalom). viszont, ha már felveszed, miért ne lehetnél látható közben és akkor van képi tartalom is a videós platformra, a hangot meg fel tuod tölteni podcast rendszerekbe. ma már rádióknál is egyre inkább szokás az audio podcast mellett videót is megosztani, hiszen a technika lehetővé teszi...


szóval kísérletezz és főleg keresd meg, hogy téged mi érdekel!

2020. júl. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!