Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Miért írják páran, hogy ez...

Miért írják páran, hogy ez egyáltalán nem működhet? Tipikus magyar rosszmájúság? Megdöglött a tehenük, hát pusztuljon másé is?

Figyelt kérdés

Egyéni vállalkozóként egyszerűen nem érhet el havi másfél millió forintnyi eurót egy szobafestő és hidegburkoló az igencsak(!) tehetős, gazdag Ausztriában (írják néhányan).


Ha egy jobb festő/burkoló vállalkozó itthon megkeres havi 700.000-900.000 forint nettó összeget, vagyonos nyugati szomszédunknál miért nem tudná összehozni ennek csupán alig kétszeresét?


Hiszen ott nem két, hanem három-négyszeres különbségek vannak!


Mégis miért lenne ez oly lehetetlen?



2018. nov. 8. 22:25
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Egyéni vállalkozó, tehát egyedül dolgozik, nincs más a cégben sem itt, sem Ausztriában.
2018. nov. 8. 22:30
 2/13 anonim ***** válasza:
58%

Igen, igazad van.

Titkon én is szobafestő meg hidegburkoló akarok lenni.

És amikor látom, hogy te ezzel sokkal keresnél, akkor úgy elfog engem az irigység, hogy még a fák levelei is besárgulnak tőle. Ja, nem.

2018. nov. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%
Ha Magyarországon négyszeresét keresed, mint az átlagember, akkor miért éri meg külföldre menni, hogy csak kétszeresét keresd, mint az ottani átlag?
2018. nov. 9. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%

Nem tudom kint milyen fizetések vannak. Itthon nem keres egy festő havi átlag nettó 900-at.

Vagy te talán festő vagy és ennyit keresel? Évi 10,8 milliót?

Ha ez igaz, akkor tuti nem egy átlag szobafesto vagy.

2018. nov. 9. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
68%
És nem rosszmajusag csak tényleg nem értem hogy jön ki. Igen, nekünk is volt mostanában festés, ráadásul Budapest és így is irreális amit Magyarországra írsz. Külföldi árakat nem tudom.
2018. nov. 9. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
29%

Sokkal tobbet is el lehwt érni en havi 25000-30000 ezer eurokat keresek a vallalkozasommal ausztriaban, nem tudom ez mennyi forintba


19/f burkulo vállalkozó

2018. nov. 9. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Itt mindeki teljesen el van tévedve? :D


Vagy ennyire nem látjátok mekkora összegeket kérnek el (mert bizony elkérhetnek - és el is kérnek!) jó szakmunkások idehaza?


Akkora hiány van, hogy minenki visit, hogy két-három hónapra nem kap például szobafestőt, vagy burkolót! És mindenki alatt valóban mindenkit értek!


Sokuknak (nyolc-tíz óra folymatos munkavégzésért) nevetve megvan a a napi negyven-ötven ezer forint. :) És ezen ráadásul még csak nem is lehet csodálkozni, mert ti is tudjátok (illene tudnotok, ha ezen a bolygón éltek), hogy ez csupán a reálitás.

Még ha egyeseknek nem tetszik akkor is. :)


Ezek után tényleg nem értem - szeretném érteni -, hogy miért ne kaphatna egy akár hidegburkoló, akár szobafestő egyéni vállalkozó (szintén napi tíz, akár tizenkét óra munkavégzés mellett) egy ilyen keményen végigdolgozott nap után nyolcvan-száz ezer forintnyi eurós összeget nyugati szomszédunknál.


Ott azért nem két-négyszáz ezret keresnek havonta nettóban... :D

2018. nov. 9. 08:00
 8/13 A kérdező kommentje:

"Ha Magyarországon négyszeresét keresed, mint az átlagember."


Nem egy ember, ezt illene végre megérteni. Mindenki, aki jó szakmunkás! Rohadt sokat kérnek el (ismétlem, jó és alapos munkáért), és meg is kapják, mert akkora hiány van szakemberekből. Hadd ne mondjam mennyit keres egy jobb villanyszerelő is. Tuti valami tipikusz magyar rosszmájú baromság lehet ez, hogy nyolcvan-százhuszat keresők el sem tudják képzelni, hogy aki akar, az TUD is pénzt keresni, és lökik itt a saját nyomorúságukat, hogy "hát azt oszt nem lehet, me nem". Nem hiszem el, hogy más lenne ezen kívül a háttérben az átgondolatlan, komolytalan "nem" válaszuk mögött.


De ha tényleg nem, és tévedek, akkor valaki elmagyarázhatná, hogy MIÉRT nem.


Ne csak ideböfögjön valami alaptalan marhaságot, mert egy félmondatos idiótát nem tudok komolyan venni. :DD

2018. nov. 9. 08:07
 9/13 anonim ***** válasza:

En ugyan mar nem lakok Magyororszagon de 2016ban festettem valakinel nehany szobat. Mondtam 20.000et egy szobara es sokallotta. Kb 4x4es szoba, a falak tele repedessel es mikor elmozditotta a szekrenyt akkor latszodott hogy egy helyen omlik a vakolat.

Ezt nem lehetett egy nap alatt keszre megcsinalni ugy hogy mindent kijavit az ember, megcsiszol, 2 soron mennyezetfestes, 2 soron falfestes.


Ha 2 kis szobat elvallalsz 20-20 ezer forintert es csak festeni kell, semmi javitas akkor meg lehet keresni egy nap alatt 40 ezret. En viszont nem sok olyan festesre varo szobat lattam ahol szinte csak festeni kell.


En ugyan nem Ausztriaban elek de ha azt nezzuk hogy egy jo hirnevu festo amerikaban orankent 40 dollart tud kerni akkor itt lehetseges a masfel millio havonta.

Szerintem Ausztriaban sem alacsonyabbak a berek, tehat 1,5 millio forintnyi euro nem lehetetlen.

Viszont miutan leadozol, kifizeted a benzint, autot karbantartod, hirdeteseket kifizeted, website koltsegeit kifizeted, itt amerikaban biztositast is erdemes fizetni, szerszamokba is vissza kell forgatni es mar nem is lesz 1,5 milliod havonta tisztan.

2018. nov. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg sok pénzt kérnek a festők, de csak elsőre tűnik soknak. Mármint nekem sok, rengeteg kifizetni. Csak a munkadij 500 ezer amire kaptunk ajánlatot. Mellé az anyag is lesz kb 300 ezer. Igen, 800 ezer az nekem rengeteg, sok idő össze spórolni.

DE! És itt jön a kérdés lényege!


A szakember azt mondta kb egy hónapot számoljunk rá. És valószínűleg nem egyedül fogja csinálni, mert dolgozott már nálunk és akkor se egyedül.

Tehát marad 250e Ft per fő egy hónapra.

És ez még adózás előtti.


Ez azért annyira nem rettenetesen sok. Nekem sok kifizetni, de azért a másik oldalról nézve annyira nem buli.

Ugyanez igaz a villanyszerelésre is.

Amit kifizetek rengeteg, de masik oldalon mint fizetés nem annyira sok.


Egy nap nekik is csak 24 óra. Nagyon jól hangzik, hogy egy teljes ház újra vezetékezésért ami akár több hetes munka kapsz 500-800 ezret, de ha ezt rendesen leadozod, fizeted a segéd munkásod akkor már jobb esetben kijön egy 200 ezres átlag fizu.

2018. nov. 9. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!