Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért lassú a böngészőm? Kb...

Stefan91 kérdése:

Miért lassú a böngészőm? Kb 1,5 hónapja csinálja a gépem, hogy maga a gép gyorsan dolgozik, de ahogy megnyitom a böngészőt, a böngésző be lassul. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

A gép maga továbbra is gyorsan dolgozik, ha lekicsinyítem a böngésző ablakot, de maga a böngészőn a "betöltést" jelző karika szaggatva pörög!

Legyen szó Chrome-ról, Operáról, Firefox-ról, s társaik..

Újra telepítettem a gépet, nem hozott változást!

Glary Utilities Pro-val minden opciót kihasználva próbáltam rajt segíteni..de semmi!

Memória optimalizálókkal is próbálkoztam!

Eleinte a notebook aksim cseszekedett, eltávolítottam jobb lett. (Dell Latitude E4300 P9400)

Csak a böngésző szaggat, mit tehetnék szerintetek?

Válaszaitok köszönöm előre!



2018. dec. 14. 19:44
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%
Adblock plus lassit kicsit de mégsem idegesítően.
2018. dec. 14. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

A helyzet végülis az, hogy nincs is ADBLOCK-om a böngészőben. Sajnos itt nem kis lassulásról van szó.

Amúgy előtte használtam természetesen, de akkor nem is volt érezhető.

2018. dec. 14. 19:51
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

CCleanner-rel történő tisztítás is megvolt? Ha nem, próbáld ki.

Eset Online Scanner, Malwarebytes Anti Malware, Adw Cleaner, ezeket próbáld meg futtatni.

Eset Online Scanner esetén pipáld be, hogy a kéretlen és veszélyes alkalmazásokat is távolítsa el.

2018. dec. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes lenne valami Live Linux alól is kipróbálva pl. USB meghajtóra írt lemezképpel boot-olni a rendszert, vajon ott is lassú -e.
2018. dec. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

#3-as: Igen, CCleaner-rel is megtörtént, ámde változás nem. Az általad írt programokat még nem próbáltam, de máris utánuk járok. Megírom az esetleges változást.



Linux..nos..ennyire sajnos nem értek hozzá! :)

2018. dec. 14. 20:24
 6/15 anonim ***** válasza:

Lehet hogy a Winchester lesz a hibás (?) bár akkor mindennek lassúnak kellene lennie...

A boot-olható USB készítése nem bonyolult, erről az oldalról:

[link]

leszeded a programot, grafikusan meg tudod csinálni, le kell tölteni mondjuk egy Debian Live Mate környezetet, majd a disztribúciót kiválasztva és a .iso-t betallózva meg is csinálja a boot-olható pendrive-t

Ezután már csak BIOS-ban kell beállítani az USB-ről való boot-olást.

Remélem, hogy a Windows-os programokkal (amiket írtam fentebb) megoldódik a dolog, mert fura, hogy csak a böngésző lassú, lehet sajnos hogy valami nemkívánatos alkalmazás okozza...

2018. dec. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

ESET Internet Security ellenőrzés közben ezt dobta ki:


"A Program kéretlen alkalmazást talál


Egy kéretlen alkalmazás (Win64/CoinMiner.GA) található egy fájlban, amelyet a(z) Jegyzettöm megkísérelt elérni.


A program nem jelent biztonsági kockázatot, de hatással lehet a számítógép teljesítményére és megbízhatóságára, illetve módosíthatja a rendszer működését..."


Próbáltam rögtön a törléssel próbálkozni, ám de "Hiba a törlés megkísérlésekor" fogadott vagy valami hasonló. Újra és újra és újra..


Esetleg ez lehet tán oka? o.O

2018. dec. 14. 21:13
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Bizony ám, ez lesz...

Böngészőben fut, bányászik... Bitcoin-t bányászik az oldal tulajdonosának...

Csökkentett módban esetleg? ...

Keress rá erre amit írtál és az "eltávolítás" kulcsszóra.

2018. dec. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
46%

volt hasonló

utp kábel dugózása volt a rossz

újradugóztam és a net ismét normális lett

2018. dec. 14. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Jelen esetben arról van szó, hogy a kriptovaluta-bányász kártékony alkalmazás leterheli, lelassítja a gépet...

Nem tudom milyen olyan Live CD-projektek vannak jelenleg, amelyek pl. víruskeresőt tartalmaznak, CD-ről elindítod a gépet és megoldja a rendszer vizsgálatát, eltávolítást.

2018. dec. 15. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!