Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Lecserélte a digi az utp...

Lecserélte a digi az utp kábelt erre a szutyok üvegszálasra, lassabb a netem mint volt?

Figyelt kérdés

Behozták ezt a retkes üvegszálas hálózatot, előtte ugye csak simán behozta a netkábelt, azt rákötöttem a minőségi routeremre, és hasított a net. Most egy modembe megy a net, és 40mbs-el tölt le wifin keresztül. Mondja a digi-s gyerek, hogy gigabites modem, de csak vezetékesen tudja biztosítani.


A mai világban mondani se kell, hogy senki nem használ vezetékes netet a kockákon kívül.


Kérdésem, hogy lehet megoldani, hogy az én routeremet használhassam? Bridge-lni kell, ahogy olvastam, de úgy működni fog a tv is? Mert az is ebből a modemből kapja a jelet.



2020. aug. 6. 13:29
1 2
 1/14 Derwer ***** válasza:
49%

Eléggé sokminden tösszekeversz most ióígy hirtelen felindulásból...

De a léyneg, igen, bmodem módba kell kapcsolni a szolgáltatói eszközt és akkor vissza áll a régi lelki békéd.

Lehet az ügyfélszolgálaton is kérni ezt szerintem.

2020. aug. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Argloss ***** válasza:

Ha bridge-be állítod, akkor mindent átdugsz a routerre.

Vagy csinálhatod azt is, hogy a modemen lekapcsolod a wifi-t, a router-t meg rákötöd és lényegében access point-ként használod.

2020. aug. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
2 de úgy a tv fog működni?
2020. aug. 6. 13:38
 4/14 anonim ***** válasza:
85%
2.4 GHz wifin a 40 MBit nagyon jó. 5 GHz-el tudsz 150 MBit körül, ha közel vagy a routerhez. De gigabit tényleg csak kábelen jön. Nem csak a kockák használnak kábelt, hanem gyakorlatilag mindenki akinek asztali gépe van. Mápedig még mindig az adja a legjobb teljesítményt.
2020. aug. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

4, nekem a routerem TP-Link Archer C1200 2.4ghz-en is a full sebességet adta le, amennyin kábellel bejött (mert nekem is van asztali gépem :)).


100/100as csomagom van, 90nel szokott jönni fel le egyaránt.


Szóval nem, ez nem jó, hanem egy sz.ar..

2020. aug. 6. 13:48
 6/14 anonim ***** válasza:
A TP-Link Archer C1200 5 GHz-es, azon adhatott le 90-et. Kapcsold ki a szolgáltatói cuccon a wifit, de a legjobb ha átkéred bridge módba, kösd vissza a routert és máris 150 körül fog jönni az új csomaggal.
2020. aug. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

#4 én nem csak asztali PC-hez hanem a laptophoz is inkább kábelt használok.

A wifi egy rádiójel, millió tényező befolyásolja a jelerősséget, és ha valaki stabil kapcsolatot akar, akkor nem a wifivel fog bohóckodni.


Egyébként az ONT modemben a wifi beállítások között érdemes variálni.

2020. aug. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

6: 2.4en és 5ghz-en is azonos sebességet értem el vele, mert kb 10 méterre vagyok a routertől.



7: általában az ágyból laptopozok, oda vezessem el a vezetékes netet? :D


Meg ps4 is wifiről megy, utálom a kábelkötegeket látni.

2020. aug. 6. 14:12
 9/14 anonim ***** válasza:
Használhatsz sajátot. Az ONT-router kombó bridge módba tehető. Gondolom nem IPTV-d van.
2020. aug. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
nem, sima coax kábeles
2020. aug. 6. 15:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!