Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Milyen mód van arra, hogy...

Milyen mód van arra, hogy ingyenesen használjak az oldalamnak online egy adatbázist, minimális tartalommal?

Figyelt kérdés

Van egy regisztrált Heroku és Github fiókom, python-ban megírtam az alkalmazást, megcsináltam az oldalt és egy blogot hozzá. Mindent egy sqlite fájlban tárolok, viszont, mikor elindul az alkalmazás (azaz valaki megnyitja az appot), akkor mindent újra deployol a githubról, hogyha pedig közzéteszek egy posztot a blogban, és másnap valaki megnyitja a blogot, akkor az üres adatbázis fájlt is ismét lekéri a githubról, azaz, ha mondjuk 1 órában én közzéteszek a blogban 5 posztot, majd lefekszek aludni, az alkalmazás leáll, másnap reggel ahogy belépek pedig, az üres adatbázist tárja elém, mert a githubon az van.

Így nem tárolhatom ott az sqlite fájlt, pedig örültem volna, ha ilyen egyszerűen megoldhatom.

Szóval, valszeg egy online, ingyenes sql adatbázisra lenne szükségem, ahova betölthetek két táblát, és a blogomon keresztül az alkalmazásom azt az sql adatbázist érné el.

Bármi ötlet?


(Mielőtt azzal kezdené valaki, hogy "ingyenesen semmit nem lehet":

Ingyenesen regisztráltam egy fiókot a Githubra, ahová feltöltöttem a blogomat egy repóba.

Ingyenesen regisztráltam egy fiókot a Herokura, ahol Ingyenesen futtathatok alkalmazásokat.

Ingyenesen regisztráltam a CloudFlare-re, ahol Ingyenesen rácsaptam a https-t és az SSL-t az oldalamra.

Ingyenesen regisztráltam egy .valamilyen domaint, amit Ingyenesen használhatok.

Ingyenesen, az ingyenes domainemhez hozzá tudtam rendelni Ingyenesen MX rekordokat is, valamint Ingyenesen a GMail segítségével a domainem emailjeit hozzákapcsolhattam a gmail fiókomhoz.

Szóval de. Minden lehetséges, csak akarni kell.)


2020. aug. 11. 19:41
 1/1 anonim ***** válasza:

ingyenes db tárhelyről én nem tudok, ugyanakkor van ingyenes webtárhely. (több is..)

tehát ha (gondolom kihívásnak) a free a lényeg bármi áron, (az eddigiek alapján nem a minőség a szempont gondolom) akkor beregisztrálnék valami olyan ingyenes tárhelyre ahova jó a ping a herokuról és csinálnék egy interface-t. a webtárhelyre php-ben egy rest api (php van minden ingyenes tárhelyen, meg többnyire mysql jár mellé) és rest api hívásokon keresztül érnéd el a db-t


persze azért ettől kicsit összetettebb kommunikációt javaslok, minimum valami JWT szerű megoldás( [link] ), mert azért egy alap biztonságra azért adjunk.


Tehát "parasztba" elküldöd neki a kérést és vissza adja választ.


nem szép megoldás, dea fenti feltételeknek megfelel, ingyenes, sokat lehet vele tanulni és amúgy még működne is (csak lassú lenne nyilván de ez kb az összes többi külső db szolgáltatós megoldás esetére is igaz)

2020. aug. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!