Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » MDSL internetről vélemény?

MDSL internetről vélemény?

Figyelt kérdés
Új házat épültem Szombathelyen és hát ott Telekomot tudok csak "vonalasan" igénybe venni. Cirka 20 év UPC és bő 12 év Vodafone után ezért átléptem kénytelen-kelletlen (nekem elenyésző problémáim voltak szerencsére a UPC-vel és a Vodával is) a Telekomhoz, Magenta 1-be. Háááát... Összesen eddig életemben nem szívtam annyit, mint az utóbbi 1 évben... A net amúgy is gagyi (40Mbit), de az sincs meg szinte sosem, a TV-t csak a gyerek nézi, de nem ritkán fagynak az adók (olyankor megáll a mese bizonytalan időre, aztán ugrik az időben és megy tovább). A net szakadozik, wifi is hol rá tudok csatlakozni, hol nem. Ezeket a jelenségeket mondjuk 1-2 hónapja csinálja, 2 hete nagy nehezen kijött a szerelő, lecserélte a modemet, kb. ugyanaz van. Időtúllépés miatt nem tölt be oldalakat, majd egyszer csak működni kezd, eközben a modem mindvégig azt jelzi, hogy minden rendben. MDSL-re lenne alternatíva, 100MBit, de nem tudom mennyit fejlődött a technológia, megbízhatóan működne e, azért tettem fel a kérdést.

2020. szept. 7. 16:22
1 2
 1/18 Derwer ***** válasza:

Milyen vonalon jön ez a mostani?

Nem gondoltál arra, hogy modemként használod csak a szolgáltató dobozát és saját routerrel osztod a a netet kábelen és WiFin? A WiFi problémát minimum meg kell oldania. (hacsak nem valami komoly zavaró eszköz van ott)


Nekem, Németországban VDSLem volt és bár féltem tőle az ADSL tapasztalatok miatt teljesen jól adta a 100/40et.

De ez persze a telefonközponttól való távolságon múlik, ami nálad nem tudom mennyi lenne.

Az MDSL nekem nem tiszta mi. Mutass egy linket róla, hogy te mit kötnél be.

2020. szept. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Szia, köszönöm a választ. Igen, van egy gigabit routerem, amit épp hogy kikötöttem, hogy anélkül teszlejem a hálózatot. Az alapfelállás az volt, hogy T-modem, arról IPTV, valamint utp a routeremre, onnan asztali gép+wifi. Amint szakadt a net a wifi is lehalt minden eszközön (a minden eszköz az általában a feleségem es az en mobilom, meg a MIMO-s laptopom, ha épp használtam). Megpróbáltam a modem wifijét is, rá se tudtam csatlakozni, a teló azt mondta, hogy internet minőségének ellenőrzése majd kb. 5 másodperc múlva kiírta, hogy nem lehet az internethez csatlakozni. Általában a probléma 10-30 perc alatt beavatkozás nélkül is megoldódik: amint látom, hogy az asztali gépen elkezdi nyitni az oldalakat egyből eltűnik a felkiáltójel a monilokról is... Szóval a saját routerem per pillanat kikötöttem, de azzal is és nélküle is ugyanaz a szitu. Végül is általában időtúllépés van, esetleg DNS-t reklamálja. Az MDSL-t az Isis-com tudná kötni alkalmasint.
2020. szept. 7. 23:47
 3/18 A kérdező kommentje:
A mostani vonal az elég macerás. Az van, hogy van egy telek, amire ketten építkeztünk a szomszéddal, kettő szabadonálló házat, de osztatlan közös telken. Feltehetőleg erre anno a szolgáltató nem számított, viszonylag régi cucc (talán réz) van kötve, max 100Mbit. Csak hogy ezt ketté kellett venni, mivel ketten vagyunk a telken. Szóval bejön a kábel és a villanyórán van egy box, abban van elosztva a vonal. Mondjuk a boxot azt legutóbb (vagy fél éve) lebombázták a T-sek, mivel a szomszédnál földmunkák során eltépték a kábelt (2x is) es hát ahelyett, hogy a jóképességűek meghosszabbították volna inkább leszabták a boxot, hogy elérjen a főkábel. Ezt a szomszedom vagy 30x jelentette már, aztán feladta - kiváltképp, mivel elmondása szerint nála semmi gond a nettel. "Természetesen" a vezeték mindenféle védőcső nélkül a földben fut, nem is túl mélyen ráadásul már rá lett CKT betonozva, mivel ott a szolgalmi út, hamarosan térkő is lesz rajt... Szóval a szomszéd inkább csak az esztétika miatt reklamált, meg mondom nálam is "csak" pár hete vannak ezek a jelenségek. A csomagunk az valami Net S Plusz neve cucc, az oldalon meg se található a választható csomagok között, de ha beírod kidobja... Gondolom a hasonló felépítésű helyzetekre van kitalálva. Konkurencia híján nem igen várható fejlődés gyanítom, én viszont unom a reklamálást, érdemi változás meg nix.
2020. szept. 8. 00:01
 4/18 A kérdező kommentje:
Jah, és még egy dolog mielőtt elfelejtem: a modem a jelenség alatt is vegig azt jelzi, hogy minden OK. Szóval passz. Másik szomszed mondta, hogy nála a villanyórán lévő boxban volt a gond, kb most már nálunk is csak az marad, mivel a modem cserélve lett.
2020. szept. 8. 00:04
 5/18 Derwer ***** válasza:

Ez az MDSL igazából egy mikrohullámú net, semmi köze a DSLhez.

Az időjárásra érzékenyebb az ilyen technológia, de igazából simán működhet. A késleltetése picit nagyobb lesz. (+10-30ms kB)


Ha a jelenlegi csomag telefon kábelen csatlakozik a szolgáltató eszközhöz, akkor ez egy DSL alapú dolog, ezeknél ha a kábel gyenge az elosztó, vagy épp a központ van messze előfordulhat ez a szimptoma.


Ha koax kábelen jön, akkor nem szokott ilyen lenni, sanszos hogy az elosztó doboz lesz a ludas ahogy írtad.


Az nem volt tiszta : a modem wifijére nem lehet csatlakozni, de a saját routeredre lehet?

Kábelen tesztelted? Ha nem, akkor tedd meg.



Nem hiszem hogy ez lenne a gond, de ha csak a DNS száll el, akkor pingelj meg egy publikus IP címet. Pl a 8.8.8.8at. Ha ez megy akkor csak állítsd be ezt DNS szervernek. (akár a routereden hosszabb távra , akár a kliens oldalon csak gyorsan)


Javaslom a szolgáltatói eszközön a WiFi kikapcsolását is. (nem meleg az eszköz mikor lehal?)

A jelenlegi felállásban gondolom még mindig NATol a szolgáltatói eszköz így van? Esetleg at tudod rakni modem üzemmódba?

2020. szept. 8. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Nem lehet csatalkozni se a modemre se a routerre amikor az anomália fellép. Jelenleg ugye a router-em be sincs kötve.... Anno gondoltam rá, hogy a modemet "Bridge" módba teszem, de a T-s technikus hujjogatott, hogy az nem lesz jó. Nem értem, miért? Ha egyszer van egy saját routerem... Szóval a rendszer meg a modem mutatja, hogy van net, meg minden ok, de mégis időtúllépés van. Jah, a modem áramtalanítása/újraindítása kivétel nélkül instant megoldja a problémát... De mint írtam a modem cserélve lett. A ping megy, igaz, amikor próbáltam rögtön utána nyílottak a website-ok is, szóval vagy épp visszajött a net, vagy épp a ping hatására tért magához, de ezt nem hinném. Legközelebb mikor fellép a jelenség újra tesztelem. Az eszköz meleg. Nincs rossz helyen, szellőzik... Szerintem kb. egyfolytában meleg, de ezt is megnézem majd üzem közben meg lehaláskor is, hogy mennyi a hőkülönbség érzetre. Megnézem ezeket az üzemmódokat is, köszi a tippeket!
2020. szept. 9. 19:47
 7/18 A kérdező kommentje:
Szia, új fejlemény. Pont a fordítottja történt... Most volt gond a nettel. Lelassult, de azért működött, majd, mégsem, de aztán mégis.... Egy alkalommal aztán (pont ide akartam bejelentkezni) időtúllépés. Nos, megpróbáltam pingelni 8.8.8.8-at, nem sikerült. Azát lett net, be is tudtam ide lépni, ennek ellenére sem sikerült megpingelni a 8.8.8.8-at. Többször sem, úgy hogy közben a net többé-kevésbé helyre állt. Végül második próbálkozásra a 8.8.4.4-et sikerült, de azt is úgy, hogy a 4 próbából az első ott sem ért célt... Amíg ezt írom, próbálkozok, net közben akad azért, pingelni 8.8.8.8-at továbbra sem sikerül, de 8.8.4.4-et igen. ......... Nah, most 3 csomagból 2 válasz lett 8.8.8.8-on is. Szóval összességében akad net, de ping hol van, hol nincs a nyilvános DNS-en. Ez mi ez... Eh.
2020. szept. 9. 20:35
 8/18 A kérdező kommentje:
Modemet néztem... Alig langyos. Szerintem rendben van - akár csak a visszajelzései.
2020. szept. 9. 20:37
 9/18 Derwer ***** válasza:

Elsőkörben egy javaslat: használd a "ping 8.8.8.8 -t" parancsot, ezzel végtelenségig pingelhetsz és látod mikor van elérés és mikor nincs. (CTRL+C a megszakítás)


Bridge móddal is mennie kell a dolognak, pont. Ha nem menne, letiltanák ezt az opciót. (esetleg vlan TAGgel ellátva kell küldeni a csomagot, amit kevés router támogat, ez elképzelhető. Nekem ez a szitum a német vodánál)

Ez új infó: "Jah, a modem áramtalanítása/újraindítása kivétel nélkül instant megoldja a problémát..."

Ez pedig modem hibát jelent, akár cserélték, akár nem.


Ha a hőmérséklete nagyjából azonos a hiba jelentkezésekor és amúgy is, akkor jó eséllyel nem melegszik túl.


A teszteket wifin csinálod? Ha igen, akkor csináld kábelen, az a biztos, wifit rengeteg minden bezavarhatja és inkább az okoz ilyen hol van hol nincs válasz esetet.


És a teszteket illetően ezt az alaposabbat javaslom:

ping alapértelmezett_átjáró_ip -t

ping 8.8.8.8 -t


Az alapértelmezett átjáró ugye a modemed belső IP címe, jó eséllyel 1 vagy 254 az utolsó oktet.

Fusson ez a két ping a háttérben és figyeld meg amikor gond van, melyik mennyire hal le.

2020. szept. 9. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Köszi! KÁBELEN ment minden teszt amit írtam, az asztali gépen... Az, hogy a modem újraindulását követően instant megszűnik a probléma sajna (?) nem releváns, mivel (legalábbis mostanság) 1-2 percre rövidült a "halálidő", vagyis egy újraindítás után feltehetőleg már megy a net. De a ping-et nem tudtam, hogy lehet így végtelen ciklusba kapcsolni, ezt mindenképp próbálni fogom, méghozzá ahogy írtad mindkét IP-n.
2020. szept. 10. 19:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!