Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » MDSL internetről vélemény?

MDSL internetről vélemény?

Figyelt kérdés
Új házat épültem Szombathelyen és hát ott Telekomot tudok csak "vonalasan" igénybe venni. Cirka 20 év UPC és bő 12 év Vodafone után ezért átléptem kénytelen-kelletlen (nekem elenyésző problémáim voltak szerencsére a UPC-vel és a Vodával is) a Telekomhoz, Magenta 1-be. Háááát... Összesen eddig életemben nem szívtam annyit, mint az utóbbi 1 évben... A net amúgy is gagyi (40Mbit), de az sincs meg szinte sosem, a TV-t csak a gyerek nézi, de nem ritkán fagynak az adók (olyankor megáll a mese bizonytalan időre, aztán ugrik az időben és megy tovább). A net szakadozik, wifi is hol rá tudok csatlakozni, hol nem. Ezeket a jelenségeket mondjuk 1-2 hónapja csinálja, 2 hete nagy nehezen kijött a szerelő, lecserélte a modemet, kb. ugyanaz van. Időtúllépés miatt nem tölt be oldalakat, majd egyszer csak működni kezd, eközben a modem mindvégig azt jelzi, hogy minden rendben. MDSL-re lenne alternatíva, 100MBit, de nem tudom mennyit fejlődött a technológia, megbízhatóan működne e, azért tettem fel a kérdést.

2020. szept. 7. 16:22
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Pingelem 8.8.8.8-at folyamatosan. Pont akkor kezdtem, mikor épp nem érte el... Egyszer csak meglett. Fél órája fut, aóta 1-2 alkalommal fordult elő időtúllépés (index.hu, freemail.hu) de általában 1-2 frissítés után betöltött. Ping volt ezalatt is, 20-21ms. Egyszer fordult elő, hogy felment 2 adatcsomagnál 100 fölé, illetve 10 perce itt hagytam, futott szépen, most viszont csinált egy olyant, hogy 2 alkalommal NEM ÉRTE EL. Illetve amíg ezt írom, most bedobott még 2 alkalmat. Ezt a ping-eslési eredményt egyébként lehet logolni, menteni?
2020. szept. 10. 20:34
 12/18 A kérdező kommentje:
2020. szept. 10. 20:49
 13/18 A kérdező kommentje:
Mentést (logolást) megoldottam közben...
2020. szept. 10. 21:05
 14/18 Derwer ***** válasza:

Vannak célprogramok amikkel lehet logolni meg rengeteg paramétert még rögzíteni. Pl PingInfoView


A 10.254.49.134 az kicsoda?

A te géped IPje az a 10.254.49.x?

Kerlek mutass egy "tracert 8.8.8.8"-at.

2020. szept. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Parancsolj:


[link]

2020. szept. 11. 15:39
 16/18 Derwer ***** válasza:

Ezzel már lehet valamit kezdeni... :)

Amikor a pinged lehal, akkor nem time-out-t kapsz (ami a válasz elmaradását jelenti) hanem egy cél nem elérhető üzenetet.

És ez az üzenet, 10.254.49.134-es IP címtől jön ami már a 4. HOP, ami a szolgáltatónál lesz "mélyen". (esetleg már másik szolgáltatónál....)


Ezzel a magyarázattal és a képernyőképekkel menj a szolgáltatóhoz, hogy márpedig náluk lesz valahol a hiba eme eszköz környékén, nézzenek utána. (a szomszédnál is nézd meg esetleg a tracert kimenetét, megegyezik? )

2020. szept. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Hát jó :) Mondjuk a szomszéd nehéz eset, max egy céges laptopja van, az se mindig itthon, de sebaj. Ez is megteszi. Köszönöm a segítséget... Megnézetem.
2020. szept. 11. 17:05
 18/18 Derwer ***** válasza:

Céges laptop is jó, VPN nélkül.

Vsgy mobil +traceroute alkalmazás.

Ámbár ez a szomszéd dolog csak egy extra pont, ennyi adatból is meg kell tudniuk oldani.

2020. szept. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!