Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » UPC vagy DIGI? Melyiket...

UPC vagy DIGI? Melyiket érdemesebb választani?

Figyelt kérdés

Rendelkezésre állás, szolgáltatások minősége, beszerelési díjak, ügyfélszolgálat hozzáállása/elérhetősége, stb.


Mindent figyelembe véve, melyiket érdemesebb választani?



2020. szept. 21. 13:30
1 2
 1/11 ThodEE GoD ***** válasza:

Nekünk mindkettő van, UPCből a legnagyobb TV, a legkisebb telefon és az 500as net, (ez már vodafon ugye). Nem nézek TVt de az asszony még nem panaszkodott a TVre, telefont havi 1x ha használjuk, akkor nem szokott gondom lenni vele, a netjük feltöltése lassú.

Digitől csak internetünk van, üvegszálas 1000-res, ezt használjuk netezésre, baromi gyors, viharban se szokott baj lenni vele, nem emlékszem hogy bármi problémánk lett volna vele.

2020. szept. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%
#1 ...és mindezért mennyit fizettek egy hónapban?
2020. szept. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Sok helyről hallottam panaszt a UPC-re, főleg a feltöltési sebességre. Nekem Digi van, stabil és gyors.
2020. szept. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
Attól függ, hogy hol laksz, nálunk pesten az UPC tökéletes volt, a digi kiépítése katasztrófális volt. vidéken meg fordítva volt, upc katasztrófa digi meg jó volt. :)
2020. szept. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

Ahol van DIGI, ott nem is értem, miért jön szóba a UPC...

Mindkettő stabil és jó szolgáltatást nyújt, viszont a Digi jóval olcsóbb.


UPC ügyfélszolgálaton dolgoztam, vannak tipikus hibagócok, ahol nagyon sokszor leáll a net. Máshol meg jól megy.

Digi-nél csak előfizető vagyok, 5 év alatt kétszer volt leállás, mindkétszer vihar miatt és max 2-3 órára.

2020. szept. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Abszolút helyfüggő, pl. nálam tökéletes a UPC, de a nővéremék utcájában mindenkinek szakadozik.
2020. szept. 21. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Vidéki társasházról lenne szó, elvileg elérhető a Digi-s FTTH.

A kérdés egyébként azért merül fel, mert bár sok jót hallani a Digiről, ismerősi körben vannak rossz tapasztalatok is sajnos az ügyfélszolgálattal és a problémakezeléssel kapcsolatban.

2020. szept. 21. 15:13
 8/11 anonim ***** válasza:

Hogy nálad milyen, azt senki se fogja tudni. Amit én tapasztaltam Pesten:

Két Digi előfizetés van a családban, az egyik kertes, a másik panelházban. Az első előfizetéshez van TV (90 valahány csatorna, meg a HD-k), vezetékes telefon, és 1000/200-as net, és egy mobil. Ezt én használom 5 éve, ezalatt kétszer volt csak gond, egyszer vihar miatt, egyszer pedig egy román szerelő miatt, aki megtörte az optikát az oszlopon. Mindkét esetben másnap már itt voltak javítani. A mobil lefedettség javulni látszik, de mivel a kartell továbbra is minden módon igyekszik ellehetetleníteni a Digit, így ez lehet nem marad sokáig.


A második előfizetésben van TV (ugyanaz mint a másikban), vezetékes telefon, és 200/100-as net, valamint két mobil. Bajok itt 7 év alatt talán 4-5 alkalommal voltak, ezek közül az egyik problémás volt a szerelő inkompetenciája miatt (nem volt hajlandó cserélni egy hibás elosztót), de ezt leszámítva még nem volt gond. Itt volt Digis telefonvásárlás is részletre, ott elég kemény bajok voltak a számlázással (0 Ft-os csekkek és hasonlók), de meg lettek oldva végül.


Összességében: Én Digiről biztosan nem fogok váltani, a másik illető pedig csak akkor, ha nem lesznek elég rugalmasak a szerelők az FTTB-ről FTTH-ra állásnál.

2020. szept. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én pl.azért jöttem el az UPCtől mert átálltak a csak digitális tévére olyan formában hogy minden készülékhez külön beltéri egység kell,az első ingyenes,a többi fizetős-havi + x ezer Ft az előfizetésen kívül.

Érdekes módon a Digi meg tudja oldani hogy ugyanazon a kábelen egyszerre jön a az analóg adás(a régebbi tévékhez)és a digitális adás is,beltéri nélkül és annyi készülékhez amennyit csak akarsz.

Internethez sem kell a cégtől modem stb.,betolnak egy kábelt amire rádugod a saját routeredet és mehet az internet.

2020. szept. 24. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9 Azért nem kell a Diginél set top box, mert náluk szerencsére nincs "nyugdíjas csomag", szóval a prémium és felnőtt csatornákon kívül minden jön.

Amúgy ftth esetén van modem a Diginél is.

2020. szept. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!