Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Használható egy router antenna...

Használható egy router antennaként?

Figyelt kérdés
Asztali PC-m van, az internetelérés vezetéknélküli a lakásban. A kábeles összeköttetéshez falat kéne fúrni sajnos. Arra gondoltam, hogy egy router tudná fogni a wifi jelet? És onnan egy rövid utp-vel ráköthetném a gépemre. Routerem és utp-m is van itthon, azért kérdezem, hátha lehetséges

2020. okt. 3. 11:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen.

Google "Bridge mode"

2020. okt. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nemcsak antennaként - az antenna egy passzív eszköz, ami az elektromágneses sugárzást "alakítja át" rádiófrekvenciás elektromos jellé - hanem vezetéknélküli állomásként, kliensként kell funkcionálnia.


Azt kéne megnézni a router (pontos gyártó, típus?) webes beállítófelületén, hogy képes-e kliensmódban működni.

Ha nem tudna, akkor megpróbálható egy 3. féltől származó firmware - OpenWRT, DDWRT, (Fresh/Advanced)Tomato - használatával (példának okáért én egy Cisco E1200-as routert láttam el FreshTomato firmwarrel így képes kliensmódra is).


Ha ez sem menne, alternatívaként szóba jöhet az áramhálózati jetovábbító adapterpáros - például:

[link]

alkalmazása: egyiket elhelyezed a routerhez közel a konnektorba és UTP kábellel összekötöd a router egyik szabad LAN portját az adapterrel, másikat meg a gépedhez közeli konnektorba, és ott összekötöd az adaptert a gépeddel.

2020. okt. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Asus RT-N16 a router, és írnak Bridge módról, úgyhogy próbálkozom :)

2020. okt. 3. 19:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!