Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért ekkora az internet...

Boby22 kérdése:

Miért ekkora az internet sebességem?

Figyelt kérdés
Olyan problémám lenne, hogy nemrég lettünk Invitel ügyfélből Digis ügyfelek, és átkerültünk egy 1000Mbps-os netcsomagba. Az Invitelnél eddig 250-es netünk volt, amit hozott is mindig, persze vezetékesen. Mióta átálltak digire. az 1000-ből vezetékesen stabilan 275Mbps a sebesség. Bármilyen oldalon mérem, mindig annyi, hajszál pontosan. Mikor elkezdem a mérést, akkor egy pillanatra felugrik olyan 400-ig, és rögtön vissza is esik 275-re. A letöltés pedig 109Mbps. És ez is mindenhol ugyan annyi. Mivel a garantált 300-at sem éri el, így gondolom tehetnék panaszt, csak gondoltam teszek itt előbb egy próbát, hátha én vagyok bolond. Optikai hálózaton vagyunk. tv, telefon, net. A modemből közvetlenül mérem ezeket a sebességeket vezetékkel. A modem egy Huawei HG8245H wifis. Aminek a kezelőfelületébe sem tudok belépni, mert még az Invitel idejében egyszer voltak kint valami hiba miatt, akkor beállították a wifit is és azóta nem tudok belépni, mert megváltoztatták a belépési adatokat. Tehát sem a wifi nevét és jelszavát sem. Resetelni nem szeretném, mert félek, hogy akkor minden elromlik miatta. Ha esetleg valakinek lenne valami ötlete, azt szívesen fogadom a panasztétel előtt. Köszönöm.

2020. nov. 6. 11:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Kérj meg valakit aki ért a hálózatokhoz hogy nézzen rá..
2020. nov. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A géped elég jó hozzá? Az én 13 éves gépem 238-at tudott maximum. A 3 évesen 880-at mérek. Ugyan az a modem és a kábel.
2020. nov. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Akkor 275. Nálam az ezres digi fixen 400, se több se kevesebb évek óta.


A diginel az ezer annyit jelent hogy ezer is lehetne de nem lesz.

2020. nov. 7. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ez szép és jó, de az ezresből a 300 garantált. Beszéltem velük, és három mérés képét csatolva el kell küldenem emailben a mért értéket. Ugyanis szerintük is a 300-nak minimum meg kellene lennie. Azért köszönöm a válaszokat. 😃
2020. nov. 7. 13:36
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha a géped nem bírja arról nem tehetnek. Csak akkor jogos a panasz, ha miattuk nem jön a 300.
2020. nov. 7. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Meg kell nézni a modemed link paramétereit. Abból egyértelműen kiderülhetne hogy nálad a hiba vagy a szolgáltatónál. Ennyi.
2020. nov. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ez idő alatt sikerült megoldani. A Diginél volt valami hiba. Írtam panaszt, másnapra megugrott a sebességem. Azóta fixen hozza a 920/310 Mbps sebességet. Köszi a segítséget.
2020. nov. 23. 09:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!