Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A torrent megy gyorsabban,...

A torrent megy gyorsabban, mint a garantált sebesség?

Figyelt kérdés

Telekomos 1 gbit/s netem van, ami ugye 300 mbit/s (ez 37,5MB/s) garantált letöltést és 60mbit/s (ez 7,5 MB/s) feltöltést jelent. Tudom, hogy a torrent sebessége nagyban függ attól, hogy hányan seedelik, de én töltöttem már olyan filmet, amit majdnem 200-an seedeltek, akkor sem ketyegett gyorsabban, mint 35MB/s. A feltöltés se gyorsabb soha 6MB/s-nál. Kb 2 hónapja van gigabites netem, és gyakran figyelem,több, mint 100 torrentet futtatok és soha nem töltöttem gyorsabban 35 MB/s-nál, és soha nem töltöttem fel 6MB/s-nál gyorsabban. Véletlen lenne? Vagy a szolgáltató érzékeli a nagy adatletöltést és akkor korlátoz? Másnak mi a véleménye/tapasztalata?

A speedtest.net-en persze 900-950 mbit/s-al ketyeg a net lefele, felfele 500-600 mbit/s-al, max 6 ms pingel, de inkább 2-3 körül szokott lenni. Tehát simán tölthetnék gyorsabban, mint 35 MB/s és simán mehetne gyorsabban fel, mint 6MB/s.



2020. nov. 12. 23:52
 1/3 meszike91 ***** válasza:
A torrentkliensnek fogalma sincs a te szerződésben garantált sebességedről. Szóval szerintem csak a véletlen műve.
2020. nov. 13. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
A torrent kliensnek nem, de a szolgáltató érzékelheti, hogy nagy adatforgalom zajlik?
2020. nov. 13. 01:35
 3/3 anonim ***** válasza:

Mi a probléma? Speedtest kiméri. Szavad nem lehet.


Mesélj még, miért korlátozná a torrentnél a sebességet a szolgáltató? Mert illegális? És szerinted miért nem lövi le a teljes sebességet torrentnél? Miért "állítja be" pont a garantált alá a sebességet? Hogy téged meg a hasonlókat bosszantson meg "kardot" adjon a kezetekbe mikor "hibát" mentek jelenteni?


Magasról tesz a szolgáltató arra, hogy torrentezel. A torrent ilyen. Nem tudsz gyorsabban tölteni, mint ahogy veled megosztják a fájlokat.

2020. nov. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!