Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A Facebook mi a fenének...

A Facebook mi a fenének értesíti az ismerőseimet arról, hogy ha kommentelek valamihez?

Figyelt kérdés

Többször is megesett az utóbbi hónapokban, hogy valamihez kommenteltem, és amikor ismerőseimmel találkoztam, akkor reflektáltak a dologra, volt hogy negatív értelemben. És még nevetve meg is jegyezték, hogy "Mit gondoltál? A Facebookon bármit csinálsz, előttünk nem marad titokban." Csak szerintem privát szférába gázolás ez az oldal részéről? Mert még ha csak azokról a kommentekről küldene értesítést, amiket olyan csoportokban teszek, amiknek az adott ismerőseim is a tagjai, az még hagyján lenne, de persze azt sem fogadnám el feltétel nélkül. De ha egy olyan csoportban kommentelek, aminek egy ismerősöm se tagja, arról mégis minek kell nekik tudniuk?

A zárt csoportok nyilván kivételek, ezt tudom, de nyílt csoportnál is illene legalább egy beállítási lehetőség, hogy a kommenteléseim ne menjenek el értesítésben országnak-világnak. Mégis mit tegyek? Állítsam be egyenként minden ismerősömet korlátozottra? Azt meg nem akarom, mert a megosztásaikat látni akarom ilyen-olyan okokból, és nyilván ők is lássák az enyémeket. De a kommentelés privát dolog kellene, hogy legyen, még ha egy csoportban is vagyunk.



2020. nov. 20. 06:27
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%
Mert így állítottad be, vagy nem tiltottad le ezt a funkciót.
2020. nov. 20. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
1: Hol lehet leállítani? Tehát olyanra, hogy csak akkor kapjanak értesítést, ha postolok vagy új fotót töltök fel.
2020. nov. 20. 07:39
 3/17 anonim ***** válasza:
46%
Azért egy nyilvános megjegyzést a magánszféra részének gondolni.. hogy is mondjam... nem egy logikus dolog. :D
2020. nov. 20. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
3: Bocs, de nekem meg az nem logikus, hogy Zuckerberg miért gondolta, hogy az emberek díjazni fogják ezt. Ha megosztok valamit, bejelentkezek valahonnan vagy fotót töltök fel, annál teljesen értelemszerű, hisz ezeket direkt azért csinálom, mert azt akarom, hogy lássák. De hogy kommentelek valahova valamit, az meg kellene, hogy maradjon magántevékenységnek.
2020. nov. 20. 07:55
 5/17 anonim ***** válasza:
65%

Facebook és a privát szféra? Most ez komoly? Hol van neked az interneten privát szférád?

Bárhol bármit leírsz, az valakin (egy szervezeten) keresztülhalad, és valahol lecsapódik. Az útvonalon keresztülhaladó adatfolyamot még csak-csak lehet titkosítani, de a cső végén kijön, az valamilyen egy azonosító adatot tartalmaz, és ha ez alapján az üzenet visszavezethető hozzád, akkor onnantól fogva csakis bizalom kérdése, hogy az adott platform kinek mutogatja az üzeneted.

Meg persze vannak erre törvények, de na, ne legyünk ennyire naivak, sokszor láttunk már karón varjút.

Ezt a funkciót Facebookon egyébként nem lehet letiltani. Úgy kell tekinteni, hogy mivel te egy nyilvános témához szólsz hozzá, így a hozzászólásod is nyilvános.

2020. nov. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
5: Engem nem a Nagy Testvér érdekel, hanem hogy az ismerőseim mit látnak. Mert oké, ezt be lehet állítani, hogy korlátozottá teszek valakit, de az akkor semmit nem fog többé látni tőlem, csak üzenetet fogok tudni neki küldeni. Közeli ismerőseimnél meg ezt nem akarom, ilyen-olyan okok miatt.
2020. nov. 20. 08:03
 7/17 anonim ***** válasza:
8%

Gondolkodó ismerőseidet nem biztos, hogy az újonan feltett fényképed érdekli, annál inkább egy adott dologról alkotott véleményed.

.

Nem kötelező a Fb-ot használni, ha pedig használod, csak úgy teheted, ahogy kitalálták/megalkották.

2020. nov. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
13%

Bocsi, lemaradt:

"érdekel, hanem hogy az ismerőseim mit látnak." Eddig oké, az ismerőseidet pedig az, hogy ŐK MIT AKARNAK LÁTNI!

2020. nov. 20. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy lassan a Facebook marad az egyetlen platform, ahol az ember kommentelhet, véleményt mondhat. Pedig ezek eredendően anonim módra lettek kifejlesztve, még amikor az internet kezdett elterjedni.

Legutóbb az irritált, amikor egy közeli ismerősöm üzenetet küldött a Messengeren, amiben annyi állt: "Nem semmi, hogy mennyit kommentelsz egy nap!".

2020. nov. 20. 08:39
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, a kommentelés mitől lenne magántevékenység? Nem magadnak kommentelsz, hanem a közösségnek, nem?
2020. dec. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!