Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Segítséget kérek! WIN 7...

Segítséget kérek! WIN 7 valami home. A vezetekes netre szeretnék rendszeres időközönként átállni a wifiról. Hogyan lehet?

Figyelt kérdés

De ez a kisebbik probléma, melyet úgy oldottam meg, hogy a wifit letiltottam, próbaképpen, mert nem találtam rendes megoldást. Vissza úgy állítottam, hogy a vezérlőpult hálózati kapcsolatoknála a hibakereső aktiválta.

Aztán veletleül a helyi kapcsolat lett letiltva. Azt meg nem állítja vissza...



2020. dec. 17. 09:09
 1/9 anonim ***** válasza:

- Kihúzod a wifi sticket +

- Bedugod az utp kábelt.

2020. dec. 17. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ez ott bukik, hogy nincs wifi stick.
2020. dec. 17. 09:42
 3/9 anonim ***** válasza:

A kérdés lényegi része hiányzik.

Milyen hardverről is van szó (gép típusa; esetleg wifi adapter típusa)?


Laptopok esetén az "FN" + valamelyik funkció billentyű együttes lenyomásával lehet általában ki- /bekapcsolni a wifi -t... De ez típusonként változó...


Esetleg írj egy parancsfájlt "devcon" programhoz (ezt csináltan én is asztali gépen, sőt billentyű kombinációt is rendeltem a parancsfájl parancsikonjához és a parancsfájl a "choice" programmal együtt választhatóvá teszi, mit is szeretnék tiltani/engedélyezni), amivel tetszés szerint tudod letiltani/engedélyezni az egyes hardvereket (wifi / hálózati modul/kártya). Ehhez persze illendő tudni (kiolvasni) a hardverazonosítót is (és esetleg a "devcon" és "choice" alkalmazások parancsait sem árt ha ki tudod olvasni a súgóikból, már hogyha egyáltalán ismered ezeket a programokat, illetve meg vannak/be tudod szerezni ezeket).

Ha csak egyszerű ki/be kapcsolót akarsz írni (kérdés nélkül váltani a másik állapotra), akkor a "choice" alkalmazás nem szükséges, elég ha a "devcon" -al ellenőrízteted az állapotát az adott hardvernek és a hibaüzenet alapján ("if errorlevel==X" parancsot használva, ahol az X egy meghatározott hibaüzenet, vagy szám, attól függően, hogyan használod a "devcon" programot) a parancsfájl meghatározott részére ugró parancsot ("goto") használsz (ugyanabban a sorban, paraméterrel együtt, természetesen). Egy ilyen parancsfájlt csak egyszer kell megírni, utána használható a végtelenségig (vagy hardver cseréig)...


(Parancsfájl alatt természetesen a .bat vagy .cmd fájlokat értem, amikről méltatlan módon lassan mindenki megfeledkezett mára. Pedig megvan a maguk egyszerűsége/szépsége...)

2020. dec. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm ezt is, mint előzőt is.

Nincs a használati utasításban olyan Fn+kombináció, a pdf keresője szerint, ami az Fn-re lett hegyezve.

Egyszerűsíteném a kérdést, ezt a menüt:

[link]

...ha alul középen letiltottam az illetőt, akkor hogyan tudnám előhozni, hogy engedélyezhessem?

2020. dec. 17. 16:37
 5/9 anonim ***** válasza:
Eszközkezelőben ott lesz kiemelten.
2020. dec. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Melyik sorban kéne lennie kiemelten?
2020. dec. 17. 17:21
 7/9 anonim ***** válasza:

Itt nincs..?

[link]

2020. dec. 17. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nincs hát, itt lett letiltva.
2020. dec. 17. 17:42
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a jóindulatot, felvilágosított kedves rokonom. Így utólag pofon egyszerű. :D

A #7 által linkelt képen baloldalt az adapterbeállítások módosítása...

2020. dec. 17. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!