Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Kékhalál probléma Win 7 -en...

Kékhalál probléma Win 7 -en (rendszeres időközönként). Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Sziasztok, egy érdekes problémám van, ugyanis a gépem az alábbi kékhalált dobja fel rendszeres időközönként, azaz szerdánként (de fordult már elő kedden és csütörtökön is, de minden egyes héten csak egyszer előfordul) 0x18 -as hibakóddal. Egyébkent más problemat (lassulast stb) nem tapasztalok. Már egyszerűen megőrülök, hogy nem tudok rájönni mi okozza. Esemenynaplóban, mintha tűt keresnék szénakazalban. A google segítségével annyit már kisütöttem, hogy valószínüleg egy hibás driver okozhatja (talan a videokari driver de csak találgatok). Viszont ezzel sem tudok sokat kezdeni, a driverek a legfrissebbek, naprakészek. Meg a híres-hírhedt Driver Geniust is felraktam (akármennyire utalom az ilyen programokat) az sem talált elavult drivert. Utolsó előtti lehetőségként gondoltam megkérdezlek titeket is, hátha kimaradt valami... Ha nem, akkor feladom, es hétvégén újrahúzom az egeszet...

"""Screenshot""" a kékhalálról:

[link]

Előre os köszönöm a segítséget!



2017. szept. 20. 14:06
 1/7 Dongaben ***** válasza:
SOHA ne használj olyan programot, mint a "DriverGenius"! Csak a hardvergyártók oldaláról tölts le drivert! Ezek ellenőrizve vannak! Az előbbi+hasonló programok meg leszednek mindent, amiben 1 számmal több van valahol...
2017. szept. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Dongaben ***** válasza:
Amúgy, mióta van? Egy "Rendszer visszaállítás" nem segít?
2017. szept. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Máskor én sem használok ilyen programokat, kenyeret a pékségből, drivert a gyártó honlapjáról elv híve vagyok én is, de most gondoltam mindent bevetek...

Azt hogy mióta csonálja? Nár nem emlekszem pontosan, nyáron, talán az elején kezdte...

2017. szept. 20. 14:34
 4/7 anonim ***** válasza:

A Windows minden BSOD-nál elvileg csinál egy dumpot (tehát kiírja a memória tartalmát egy fájlba), mielőtt újraindul. Esetleg azokat meg lehetne nézni.

c:\Windows\Minidump mappában lesznek elvileg a dump fájlok (de lehet, hogy a c:\Windows\memory.dmp lesz a te embered).

Ezzel a progival elég barátságos módon meg lehet skubizni, hogy mi van a dump fájloban:

[link]

2017. szept. 20. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Dongaben ***** válasza:
Próbálj meg egy rendszer visszaállítást valahová régebbi dátumra. Ez csak a közben telepített frissítéseket, programokat érinti.
2017. szept. 20. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Shaddark ***** válasza:
sfc /scannow volt?
2017. szept. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Okozhatja hibás memória, vagy alaplap is.
2017. szept. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!