Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Egy fotót feltölthetek más...

Egy fotót feltölthetek más stock fotós oldalra is?

Figyelt kérdés

pl láttam olyan felhasználót akiknek egy képe megtalálható volt számos más stock fotós oldalon, de tudtommal ezt a Shutterstock sem engedi, mert elég komoly szabályzatok vannak ezzel kapcsolatban.

De még is hogyan tudják több helyre is feltölteni ugyan azt a fotót mindenféle szerződésmegszegés és jogi következmények nélkül?

Nem rég kezdtem stock fotókat feltöltögetni és érdekel hogy ezt még is hogy teszik meg egyes fotósok, mert én nem merem ugyan azt a képet több oldalra feltenni se kereskedelmi se szerkesztői formában



2020. dec. 27. 20:57
 1/8 anonim ***** válasza:
54%

"De még is hogyan tudják több helyre is feltölteni ugyan azt a fotót mindenféle szerződésmegszegés és jogi következmények nélkül?"

Sehogy, a szabályokat be kell tartanod, ha az oldal tagja szeretnél lenni

2020. dec. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%
Sok stock fotó kering amúgy is a neten.
2020. dec. 27. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
be is tartom és én félnék is a jogi következményektől, csak furcsálom hogy találtam ilyen felhasználókat és érdekel, hogy rájuk nem vonatkoznak ezek a szabályok? vagy még is hogyan van ez
2020. dec. 27. 21:13
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"de tudtommal ezt a Shutterstock sem engedi, mert elég komoly szabályzatok vannak ezzel kapcsolatban"

Ezt nem tudom, honnan vetted, de ha eddig nem tetted, ideje lenne a velük kötött szerződésedet elolvasni!


Ha ezzel végeztél, akkor pedig irány a gyík, van egy nagyon szép, részletes contributor faq, ahol rákereshetsz a kizárólagosságra. Meg sok minden másra is, úgy tűnik, van még mit megismerned.

A SS például nem ismer kizárólagosságot. Van olyan ügynökség, ahol van ilyen opció, ezen belül van, ahol komplett accountra vonatkozik, és van ahol képenként kapcsolható. Vannak olyan ügynökségek, akik kizárólagos szerződés mellett is engedik, hogy máshova tölts fel olyan képeket, amik náluk nem szerepelnek, és vannak, akik abszolút kizárólagosságot várnak el.

Üzleti szerződésben állsz a Shutterstock-kal, jogi felelősséget vállalsz a képeidért, felelősségre vonható vagy, ha bármi hülyeséget csinálsz. Kurta gyorsan olvasd el a szerződésedet!

2020. dec. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
most nem írom le a nevét de ugyan az a név és fotó fent vannak a pixabay en is ami a shutterstockon, és ugyebár a pixabay ingyenes, szóval amit a shutterstockon megvesznek, ugyan azt meg letölthetik a pixabayről ingyen, nem értem ezt.
2020. dec. 27. 21:15
 6/8 anonim ***** válasza:

Hogy ki mit miért csinál, azt neked nem is feltétlen kell megértened.

Van, akinek jól jön az ingyen reklám, van, aki a béna, eladatlan képeit teszi fel pixabay-re, és van aki szimplán hülye.

2020. dec. 27. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

ne másokkal foglalkozz, hanem magaddal! ha benne van a szerződésedben, hogy máshova nem töltheted fel, akkor te ne töltsd fel máshova és akkor te nem fogod megütni a bokád miatta. ha más bevállalja, vagy nem is tudja mit csinál, az legyen az ő baja.

megfogalmazástól függő, de általában ez a kikötés csak pontosan ugyanazokra a képekre vonatkozik. ugyanabból a sorozatból ugyanakkor ugyanott készült, egy kicsit eltérő, de nagyon hasonló képre nem érvényes, az mehet máshova.

több olyan képügynökség is van, amik egymás képeit is értékesítik, így ha egyikhez feltöltöd, a többinél is megjelenik - ennek hátulütője lehet, hogy a bevétel is többszörös áttételben darabolódik és a végén csak valami aprópénzt kapsz, miután minden közvetítő levette előtted a maga jutalékát.

az ingyenes stock oldalakból meg eleve nem látsz semmi pénzt és még ronthatja is a fizetős oldalakon elérhető forgalmat, ha ugyanazt, vagy nangyon hasonlót feltöltesz ingyenes helyekre is. sokan azért csinálják, mert nem a pénz érdekli őket, hanem a virtuális népszerűség, amit abban mérnek, hogy hányan látták, hányan töltötték le úgy a képüket, hogy abból nekik valójában semmi hasznuk nincsen.

2020. dec. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"általában ez a kikötés csak pontosan ugyanazokra a képekre vonatkozik. ugyanabból a sorozatból ugyanakkor ugyanott készült, egy kicsit eltérő, de nagyon hasonló képre nem érvényes, az mehet máshova."

Téves. A legtöbb ügynökség, ha kizárólagosságot vállalsz egy képre, akkor azt a hasonlókra is vonatkoztatja!

2020. dec. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!