Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ez igaz lehet az egyik interne...

Ez igaz lehet az egyik internetszolgáltatóról?

Figyelt kérdés
A vörös színű szolgáltatóra mondta nekem ma valaki, hogy nem ajánlja, mert vagy netezik, vagy tévét néz, a kettő együtt már kampó.
2021. jan. 14. 16:40
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem igaz.

Valószínűleg valami beállítás rossz nála.

2021. jan. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez a magentának a tulajdonsága ADSL-en. Anyósomnál úgy volt. 3 tévé van, de csak 2 box eredetileg. Ha a 2 boxon ment különböző adás, a net sebessége 2 Mbit/s volt. Ha a felvevős box felvett és nem azt a csatornát nézte amit felvett, a második box vagy azt nézte amit a másik felvett, vagy nézett, egyébként hibaüzenet jelent meg. Ha már úgyis ez volt, a két tévét amit használt egy boxra kötöttük, a másikat visszaadta. Így ugyan az ment a két tévén, de amúgyis, így spórolt a box bérletén. Aztán másfél éve jött a kék az optikával. Azóta mindhárom tévén mehet bármi, a net hasít és vezetékes telefon is van amiről ingyen hívjuk egymást (nálunk régóta itt vannak).
2021. jan. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Egyrészt nem kell félni, le lehet nyugodtan írni, hogy Vodafone meg Telekom, nem fog senkit retorzió érni a véleménye miatt. Másrészt pedig a szolgáltatás minősége nem csak magától a szolgáltatótól függ, hanem a helyszintől is.

Minden egyes szolgáltató dolgozik folyamatosan a hálózatának a fejlesztésén, javításán, viszont fizikailag lehetetlen az ország egész területén ugyanolyan minőségű szolgáltatást nyújtani. Ha pl. a te utcádban éppen most vittek optikai szálat, a szomszédba pedig még nem, akkor természetes, hogy nálatok jobb lesz (az egyik szolgáltató) internetszolgáltatása.


Magáról a szolgáltatás minőségéről szomszédokat, azonos háztömbben vagy legalább utcában lakó embereket érdemes kérdezni, mivel velük leszel azonos infrastruktúrán. Ez olyan, mint hogy pl Budapestiként nem fogom megkérdezni az ózdi édesanyámat, hogy "Anya, az ózdi elektromos művek milyen szolgáltatást nyújt?". Vagy ha meg is kérdezem, akkor az nem befolyásolja, hogy én kivel szerződök, mivel az irreleváns.


Távolabb lakó ismerősöktől inkább az adott cég ügyfélszolgálatáról, hozzáállásáról érdemes kérdezni. Egyébként ahol én lakok, itt a kerületi Facebook csoport folyamatosan a UPC/Vodafone szidásával van tele, és ezzel ellentétben én Telekomról váltottam az akkori UPC (mostani Vodafone) szolgáltatására, és sokkal jobban meg vagyok elégedve vele, gyorsabb és stabilabb is.

2021. jan. 15. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2021. jan. 15. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!