Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » 2GB/s sebesség elérése UTP...

2GB/s sebesség elérése UTP kábellel?

Figyelt kérdés

Szép napot! Egy olyan gonddal fordulnék hozzátok, hogy ma köttettem be a Telekomtól a 2GB/s sebességű optikai netet. Viszont az első speedtestnél tudatosult bennem, hogy ez valójában sajnos, csak 1GB/s sebességet tud.

Utánajártam, olvasgattam, a telekomosokkal kommunikáltam, mire kiderült, hogy az UTP kábel a ludas. (cat 5e) Mivel ez csupán 1GB/s maximum sebességre képes.

A telekom oldalán azt írják, hogy csupán úgy lehetséges kihasználni a 2GB/s netet, ha pl 2 gépre van kábelesen szétosztva. (1-1GB gépenként)

Viszont találtam cat 8.1 utp kábelt, ami elméletileg képes a 2GB/s adatátvitelre. Így kitudnám használni a netet. Tudnátok infót adni róla, hogy ez tényleg lehetséges-e, vagy sem? Sajnos én nem igazán találtam róla konkrét infót. A hálókártyám 2.5GB-ot tud.

A válaszokat előre is köszönöm!



2021. jan. 15. 05:27
 1/8 anonim ***** válasza:

A GB gondolom gigabitet (Gb) jelent, nem gigabájtot.

Cat6a-tól felfelé jó 10 Gbps sebességhez. (+ Létezik Cat8-hoz külön RJ45 csatlakozó.)

És akkor az ellenőrizve lett ugye, hogy a router/modem és a hálókártya is tuti tudja a 2 Gbps-ot?

A háttértár milyen sebességű? Gondolom SSD.

2021. jan. 15. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Csak kíváncsiságból megkérdezhetem, hogy mire fogod használni?
2021. jan. 15. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen, Gigabit.

A Router és a hálókártya is képes lenne kihasználni a sávszélességet.

Így van, SSD-ről üzemel a PC.

Otthoni használatra van a net. Böngészésre, torrentezésre. Nem azért van 2Gb, mert az 1 ne lenne elég, csupán 400ft van a 2 között, így úgy voltam vele, hogy akkor miert ne lehetne 2Gb.

2021. jan. 15. 07:38
 4/8 Koplárovics Béci ***** válasza:

"A hálókártyám 2.5GB-ot tud."


És a router/modem LAN portja? Mindig a legszűkebb keresztmetszet lesz az elméleti maximum.

2021. jan. 15. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mint fentebb írtam a router is képes rá. 2,5Gb/s lanport van rajta.
2021. jan. 15. 08:00
 6/8 anonim ***** válasza:
És a cpu, bus, ssd stb? Nem gyenge gép kell 2 giga kihasználásához, egy átlag ember szinte tuti, hogy valahol bottlenecket kap majd.
2021. jan. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen szerver sem fog neked 2 gigával feltölteni, torrenten ennyi seederről pedig álmodni sem lehet. Speedtesten kívül sehol sem fogod látni a maximális számot, kár vele vesződni
2021. jan. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyébként valószínűleg a szolgáltató is úgy kalkulál a sávszélességgel, hogy a többség ennek úgyis csak a töredékét fogja tudni használni. :)
2021. jan. 15. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!