Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Az új ebayes átverés? Hogyan...

Az új ebayes átverés? Hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Sokat hallani, hogy főleg elektronikai cuccok pl: ps5 valaki ki teszi, hogy eladó, de a leírásban leírja, hogy csak egy jpg képet árusít 1000 dollárért a ps5-ről, de valaki aki figyelmetlen mondjuk az izgalom hevében megveszi, mert azt hiszi, hogy magát a terméket veszi meg. Akkor ebben az esetben tényleg lehetetlen felelősségre vonni az eladót?


Mind tudjuk, hogy ezek az " én szóltam neked előre" megtévesztések szándékosan vannak erre a célra alkalmazva, de ha valaki perre vinné az ügyet, ne mondja már nekem senki, hogy a bíróság elhiszi, hogy valaki egy jpg képet 1000 dollárért ad. Szakállas trükk ez már.



2021. jan. 22. 22:13
 1/8 anonim ***** válasza:
67%

Hát őszintén, szabad piac, ha tényleg van van tűntetve a képen + leírásban, hogy illusztráció, akkor !szerintem! jogilag nincs belekötni való.

Persze ott az elállási jog, bár az megint nem tudom "vonatkozik"-e rá.

2021. jan. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%
tulajdon kép nem átverésre irányzik, hanem a botok ellen az egész ötlet, akik felvásárolják az olcsó videókártyákat pl. ebay-en vissza lehet kérni a pénzed, más oldalakon nem. amúgy jó poén, kivéve annak aki figyelmetlen. leírják tisztán, h jpeg képet kapsz érte.
2021. jan. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
41%
Sokat ne várj. A tictacra ráírhatják hogy cukormentes, holott az egész cukor. Az egész. Hogy miért? Mert a jogszabály szerint egy gram cukornak kell benne lennie minimum ahhoz, hogy rá kelljen írni, egy szem tictac, "egy adag", pedig nincs egy gram, úgyhogy a szabály szerint ráírhatja hogy nincs benne cukor. De találkoztam már "100% SELYEM hatású műszál" címkével is.
2021. jan. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ehh, nem tudok írni, elnézést. *Gramm.
2021. jan. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem új átverés, csak te vagy fiatal. 2000 körül rogyásig volt ilyenekkel az eBay. Például kifizettél 50 dollárt valami kütyüre, és nem a kütyüt kaptad, hanem a prospektust róla. A leírásban volt irinyó-pirinyó betűkkel elrejtve.


De hát pont ezért jött létre a PayPal. Ebayen nem kell a buta magyar fogyasztóvédelemmel meg a tré bíróságokkal szórakozni (amúgy is hiába teszed, mert külföldi eladóval szemben tehetetlenek) hanem teszel egy panaszt PayPalon, azok kivizsgálják pár nap alatt, és visszaveszik a pénzedet az eladótól. Ha nem az első esete volt, akkor ki is tiltják.


Persze ehhez ismerni kéne a PayPalt, ami még csak tizenöt éve elérhető Magyarországon. Igaz, azóta hőzöng az összes hülye, hogy ő abban nem bízik mert "bissztos átverés!!" aztán szarakodik az OTP-s átutalással, mert az a tuti... amíg meg nem tudja, hogy azzal aztán semmilyen védelem nincs. De hát a magyar ember a sárga csekkről is csak akkor szokik majd le, ha halálbüntetés terhe mellett betiltják.

2021. jan. 23. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

3/5 anonim


Nekem a valódi műbőr a kedvencem eddig

2021. jan. 23. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 elistvan ***** válasza:
100%
Vagy a valami ízű. Illetve a gyümölcsteák, szörpök nagyrésze mondjuk mánás, közben az összetevőknél 30% alma, 1% málna.
2021. jan. 23. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Dedikált léggitár


Vadonatúj bonttott tégla


Előnevelt naposcsibe

2021. jan. 23. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!