Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A @sulid.hu-s email címem,...

A @sulid.hu-s email címem, illetve az ahhoz tartozó 1 TB OneDrive tárhely akkor is megmarad, amikor kikerülök majd az oktatási rendszerből?

Figyelt kérdés
edu365.oh.gov.hu - erről beszélek, aki nem tudná

2021. jan. 23. 18:17
A kérdező szavazást indított:
Igen, megmarad az örökkévalóságig
Nem, leírom, hogy mi lesz utána...
4 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:

Elméletileg csak addig él, ameddig a közoktatásban tanulsz.

Aztán hogy ténylegesen utána megszüntetik-e, az már kérdéses.

2021. jan. 23. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen, én is ezt tartanám logikusnak, viszont kíváncsi lennék, hogy milyen értesítést küldenek, tényleg törlik-e stb. Úgyhogy aki már "átélte", azaz volt ilyen e-mail címe és már nincsen benne az oktatási rendszerben, az kérem írja le a tapasztalatát! :-)
2021. jan. 23. 18:58
 3/5 anonim ***** válasza:

Én annyiról tudok beszámolni, hogy miután a sulink átkerült más minisztériumhoz (szakképzésről van szó), így már nem voltunk jogosultak regisztrálni. Aki nyár előtt regisztrált, annak megmaradt az előfizetése (annyi korlátozással, hogy a Teamsbe azóta csak az asztali változattal enged be), de új regisztrációt tőlünk már nem enged.

(Mondjuk sokat nem használom, egyrészt jól megvagyok a LibreOffice-szal, másrészt meg hiába csábító az 1 TB-os tárhely, pont azért, mert egy eléggé ingatag megállapodáson nyugszik az egész, erre nem mernék értékes adatot bízni.)

Egyébként miután 1-2 éves maga a program, és csak az online oktatás kapcsán jutott sokaknak eszébe, hogy ilyen is van, ne várd, hogy sokaknak legyen tapasztalata ezt illetően. :)

2021. jan. 23. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi, egyébként az én iskolám (egyházi) nem a Microsoft rendszerét használja (Teams), hanem a Google Classroomot. Én már régóta használom az OneDrive tárhelyét, még általános iskolásan regisztráltam rá, amikor még alapitvanyi iskolába jártam. Azért érdekel ennyire, mert vagy 100 GB adatom van fent rajta, és nem szeretném a későbbiekben egyik napról a másikra elveszteni. (Tudom, abszurd lenne ha nem szólnának, de állami dologról van szó, úgyhogy semmi sem biztos...)
2021. jan. 23. 23:13
 5/5 A kérdező kommentje:

Annak írom, akiben esetleg felmerült volna ez a kérdés:


Megkérdeztem a supportot, ezt a választ kaptam e-mailben:


“ Tisztelt Cím!



A Tisztaszoftver Program Office 365 ProPlus szolgáltatás keretében kapott 1TB tárhely mindaddig használható, ameddig a szolgáltatás igénybevételéhez szükséges jogosultsággal rendelkezik, azaz tanulói/hallgatói jogviszonya fennáll.


A regisztrált felhasználók esetében időszakosan megtörténik a jogosultság felülvizsgálata. Amennyiben a felülvizsgálat eredménye az, hogy a felhasználónak már nincs tanulói/hallgatói jogviszonya, akkor a programhoz való jogosultság megszűnik.


A regisztrált felhasználók esetében időszakosan megtörténik a jogosultságok vizsgálata. A jogosultság érvényességének ellenőrzéséhez a felhasználók részére e-mail kerül kiküldésre. Amennyiben a felhasználó jogosultsága megszűnt - azaz nincs már tanulói vagy hallgatói jogviszonya -, akkor a továbbiakban a program használatára nincs lehetőség.


Amennyiben a jogosultság felülvizsgálata a tanuló/hallgató részéről az e-mail megérkezését követő 30. napig nem történik meg, a felhasználói fiók felfüggesztésre kerül (amelyről szintén e-mailben kap tájékoztatást a felhasználó). A felfüggesztést követően további 30 nap áll rendelkezésre, hogy a felhasználó gondoskodjon a felhőben tárolt dokumentumainak lementéséről. Ezt követően a fiók automatikusan törlésre kerül.



Kérjük, hogy amennyiben válaszol, levele tartalmazza az előző levélváltásokat is!


Üdvözlettel:


o365 Ügyfélszolgálat”

2021. dec. 6. 13:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!