Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A lányom Facebook fiókja...

A lányom Facebook fiókja felett átvették az irányítást. Két faktoros hitelesítés volt beállítva rajta, megváltoztatták a telefonszámot és így az sms kódot a tolvaj kapja. Nem tud belépni. Mit tudunk tenni?

Figyelt kérdés

#Facebook #feltörés #két faktoros hitelesítés
2021. jan. 24. 12:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
De hogyan tudták megváltoztatni a jelszót ha kétfaktoros hitelesítés volt beállítva?? Valami nem kerek.
2021. jan. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Fogalmunk sincs őszintén mondom. Szerintem bejelentkezve marad valahol, és egyszerűen átírták a számot. Azóta egyébként minden esetben francia nyelven jelenik meg a facebookja. Küldtek neki zsaroló levelet is, de figyelmen kívül hagyjuk. Már írtun a Fb központnak is, küldtünk nekik igazolványképet de semmit nem csinálnak.
2021. jan. 24. 13:04
 3/11 anonim ***** válasza:
45%
Ezért nem szabad használni ilyen oldalakat... Addig vagy jó amíg tolod befelé az adataid, de ha bármi van, sz@rnak a fejedre.
2021. jan. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy tudsz bármit csinálni. A fb mit tudna kezdeni az igazolványképpel? Én is küldhetek bárkiről egy képet, akár fotosopolhatok köré egy igazolványt is, az nem bizonyítja, hogy kié a fiók. Adnak-vesznek is fiókokat (persze azokat, amiknek sok a követőjük), az is lehet, hogy valaki eladja a fiókját, aztán meg a fb-nál reklamálna, hogy ellopták azt.

Mivel sehogyan nem tudod bizonyítani, hogy a fiók a tiéd/lányodé és hogy azt ellopták, ezért szerintem nem tudsz mit tenni.

Hangsúlyoznám, hogy szerintem. Nem vagyok fb szakértő. Viszont itt van olvasnivaló (én nem olvastam mivel nem érdekel, csak a kereső dobta ki):

[link]

[link]

2021. jan. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Feljelentés esetén ezzel nem tudom mennyire foglalkoznak, egy próbát megér.
2021. jan. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Ugyanezeken a linkeken próbálkoztunk, a központ kérte az igazolványképet, amúgy nem küldtem volna el nekik még azt sem ezek után. Nevetséges, hogy ezekre az esetekre nincs semmi megoldás......
2021. jan. 24. 13:23
 7/11 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom... Ha valaki találna egy képet rólam fb-on, azt ráphotoshopolná egy szintén neten talált útlevélre, majd elküldené a fb-nak, hogy ez az ő fiókja... Nem hiszem, hogy van erre jó megoldás. Max. az lenne, ha regisztráláskor lenne olyan lehetőség, hogy elküldheted a fb-nak a személyid/útleveled szkennelt másolatát és ha feltörik a fiókodat, akkor ennek az újra elküldésével tudod igazolni, hogy te vagy te. De ilyet meg (érthető okokból) az emberek nagy része úgyse tenne meg, aztán ott van az adatvédelem, adatkezelés, stb... Szóval nincs jó megoldás.
2021. jan. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Azért köszi a segítséget.
2021. jan. 24. 13:52
 9/11 anonim ***** válasza:
Rendőrségnél hivatalosan elindítani eljárást?
2021. jan. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"a központ kérte az igazolványképet, amúgy nem küldtem volna el nekik még azt sem ezek után."


Ez teljesen normális, mégis mi alapján igazolnád a személyazonosságát? Olyan esetben is bekérik a zsemélyi azonosítódat, ha pl túl sokan jelentenek kamu vagy álprofil miatt és ha nem igazolod magad akkor törlik a profilt.


Ebből kiindulva, kérd meg az ismerőseidet és a lányod ismerőseit hogy akik kontaktjai facebookon az mindenki jelentse a profilt csalóként vagy hamis profilként és akkor a face a meglévő "tulajdonost+ szólítja fel a személyazonoságának igazolására, hja nem történik meg akkor törlik a profilt.

2021. jan. 24. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!