Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Milyen magyar netes fórumok...

Milyen magyar netes fórumok vannak informatika és programozás témakörben? Lenne rá igény?

Figyelt kérdés

Még csak most kezdek igazán bele a programozásba komolyabban (eddig csak a pythonba, meg a C-be néztem bele) de feltűnt, hogy nagyon kevés forrás van róla magyarul. Az angolommal nincs probléma, de nem értem, hogy miért nem alakult ki magyar közösség ilyen téren. (Pl; az oroszoknál elég nagy fórumok vannak - durván az internet fele orosz.) Nyilván nagyobb ország, de azért nekem hiányozik, hogy nincs az anyanyelvemen, mégha minden forráshoz hozzá is férek (már ha angolul van).


Lenne ilyenre igény, vagy van már?


Illetve; esetleg van magyar programozási nyelv? Az ultra király lenne! 😁



2021. febr. 9. 14:13
A kérdező szavazást indított:
Értek az informatikához, és érdekelne
Értek az informatikához, de nem érdekelne
Nem értek az informatikához, de érdekelne
Nem értek az informatikához, és nem érdekelne
8 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"Milyen magyar..."


Már itt hibás a dolog. Ha nem értesz angolul, felesleges bármit is elkezdened, amíg nem beszéled a nyelvet. MINDEN dokumentáció angol nyelven van, és egy idő után nem a stackoverflowt fogod olvasgatni, hanem a dokumentációt (a tervrajzot, ami alapján használot a kalapácsot).


Ha angolul tudsz kommunikáció szinten beszélszni, akkor elkezdhetsz tanulni normális, minőségi, angol nyelvű tutorial videókból. A magyar nyelvet felejsd el, minden ami magyar nyelven íródott az már angolul megjelent valahol 3-4 évvel ezelőtt (tehát nem friss, nincs értelme)

2021. febr. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
1 vagyok: természetesen a száraz elméleti részeket (adatszerkezetek - algoritmusok) tanulhatod, de biztos meg fogod unni / utálni az egészet nagyon hamar.
2021. febr. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nincs értelme.


Az orosz még érthető, mert a populációjuk 15x-öse a magyarnak.

De magyarnak nem sok értelmét látom, túl kevés ember, akkor már inkább ott vannak az angol fórumok.

2021. febr. 9. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%
#3 szerintem az orosznak\hindinek sincs értelme, ő is angolol olvas dokumentációt, meg ha külföldre dolgozik angolul kell kódolnia\kommentelnie. Egyszer dolgoztam egy spanyol sráccal aki hihetetlen jó programozó volt, de mindent spanyolul kommentelt, spanyol változónevekkel, bővíteni kellett volna valamivel a kódját miután elment de hát egy krva szót nem értettem az egészből, kinek jó ez.
2021. febr. 9. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Az angollal nincs problémám (angliában tanulok gépészetet egyetemen), sőt, igazából pont emiatt jutott eszembe.


A nyelv logikája teljesen más; tudom, hogy ez "köztudott", de én tényleg csak így döbbentem rá, hogy kimentem, hogy mennyire. És kíváncsi lennék, hogy magyarul, (ami persze időbe telik, mert mindenki az angol it-re van ráállva jelenleg) mit lehetne kihozni belőle. :)


Plusz mennyivel nehezebb lenne feltörni egy olyan rendszert aminél hót más a felépítési logika. 😂

2021. febr. 9. 15:12
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem szeretek másnak nyalni, de igaza van 1-esnek ha nem tudsz legalább alapszinten angolul felejtsd el az egész számítástechnikát mint területet.


Mind az eszközök mind a szoftverek használata megköveteli az Angol nyelv ismeretét. (És ezt úgy mondom hogy az enyém hát nem valami jó.)

Az összes leírás és teszt video angolul van. Magyarul senki se fog ezzel vesződni, nincs is értelme.

2021. febr. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én ezeket követem: Prog.hu, Prohardver.

Arra jó a magyar fórum, ami országspecifikus pl. NAV, karrier Mo. - ön stb.

2021. febr. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!