Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Koax kábel internet bekötés....

Koax kábel internet bekötés. Wifi vagy modem?

Figyelt kérdés

Albérletben be van kötve koax kábelen a kábel tv, és elméletileg ugyanilyen kábelen keresztül az internet is.


Így néz ki a kábel:

[link]


Wifi router, modem nincs.


Hogyan tudom működésre bírni az internetet? Wifi router, vagy inkább modem kellene hozzá?



2021. márc. 15. 15:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szolgáltatófüggő hogy mivel kötik be az internetet.

A vodafone (upc) koaxon hozza be és ad egy modemet hogy legyen wifi és utp csatlakozó.

A Digi optikain/utp-n hozza be. Az optikai egységet ő adja, ha utp akkor neked kell biztosítani.


Lényeg:attól függ milyen szolgáltató van.

2021. márc. 15. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ilyen kábelhez modem kell, de tényleg a szolgáltatóval kell beszélni erről?
2021. márc. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 P.O.C. ***** válasza:
Ha előfizetés van a szolgáltatónak biztosítani kell a modemet. Őket kéne hívni.
2021. márc. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Elméletileg Telekom.

A szolgáltatónál nagyon drága lenne egy ilyen eszköz(kb. 20-100 ezer...), plusz kiszállitási, beüzemelési költség.

Webshopokban 10 ezer Ft. alatt lehet vásárolni wifi routert vagy modemet.

2021. márc. 15. 15:35
 5/11 P.O.C. ***** válasza:

Ingyen kell biztosítaniuk.

Kereskedelmi forgalomba nem kapható koaxális modem. Max hardverapró, és egyéb bazáros oldalak.

2021. márc. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Egy volt, de azt a tulaj eltüntette, és másikat csak hetek múlva, saját költségre hoznának.

Mivel nem ide szól a lakcímem, nekem nem kötnek be vezetékes internetet.

Van koax modem, szinte bárhol lehet vásárolni(1-2 nap és megérkezne), koax wifi routerben nem vagyok biztos.

Csak azt nem tudom, hogy működne-e, nem akarok felesleges kiadást. Van 14 napos visszavásárlási garancia, de ha nem működik, a szállítási költséget(oda-vissza kb. 5 ezer) buktam.

2021. márc. 15. 16:01
 7/11 anonim ***** válasza:
#2-es válaszom kijelentés akart lenni, nem kérdés.
2021. márc. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 P.O.C. ***** válasza:
77%
#6: Nem hiszem, hogy idegen hardverrel szóba állna a szolgáltató hálózata. És akkor vettél egy levélnehezéket. Szóval kénytelen vagy a szolgáltatóval egyezkedni. Amúgy nem értem a hozzáállását a szolgáltatónak. Az ő érdekük is hogy ne veszítsenek el egy előfizetőt.
2021. márc. 15. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Akkor veszek egy netes sim kártyát (vannak már korlátlanok is), és egy modemet hozzá, ha ezt így nem lehet megoldani.

Köszönöm a segítséget.

2021. márc. 15. 18:02
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Én a tulajjal közölném hogy azt az időt az internetből nem vagyok hajlandó kifizetni.. Nem próbálkoznék 3. féltől jövő hardverrel, a hálózat nem fogja felismerni.
2021. márc. 16. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!