Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan került be a telefonszám...

Hogyan került be a telefonszámom ilyen csaló levelezőlistára?

Figyelt kérdés

Van ez az ominózus csaló sms, amivel most rengeteg embert bombáznak, sok helyen írnak róla.


"Megerkezett a csomagja, kovesse nyomon itt: ... "


Sehol nem nyilvános az email címem és nem szoktam megadni semmi ilyen monkey businessnek. Még is már a harmadik ilyen kamu sms-t kapon.


2021. márc. 28. 08:30
 1/9 belapus ***** válasza:
80%
Bank, kormányzati szerv, közmű, barát, ismerős.
2021. márc. 28. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem random probálgatják a számokat.
2021. márc. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mármint úgy értem, hogy egy programmal generálják +36 000 0000-tól +36 999 9999-ig, és egyszerűen mindegyikre küldenek egy ilyen sms-t. Én is kaptam a minap.
2021. márc. 28. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Csak az elmúlt napokban kaptam hármat, a környezetemben lévő emberek egyet sem.
2021. márc. 28. 08:56
 5/9 anonim ***** válasza:
51%

Szia!


Szerintem is random számokra küldik ki az SMS-eket.

2021. márc. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Adatbázisból dolgoznak. Az egyik forrás a telefonkönyv, ahova minden céges szám bekerül és alapból magánszemély is, kivéve ha szerződéskötéskor nem ikszekted be, hogy hozzájárulsz, hogy az adataid megjelenjenek a telefonkönyvben és a tudakozóban. De ezt csak magánszemélyként lehet céges szám mindenképpen bekerül. A másik forrás az adathalászat. Mindenféle oldalon megadod, ahonnan hackertámadás során nyilvánosságra kerül. Ezért nem szabad regisztrálni kétes oldalakra, ahol nem foglalkoznak a biztonsággal, illetve megbízható oldalakon is csak akkor kell megadni bizonyos adatokat, ha az nagyon muszáj. A Facebook, Google nem megbízható, nekik nem adom meg, anno eldobható sim kártyával regisztráltam, már nem létezik az a szám.
2021. márc. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

- Véletlenszerűen generált telefonszámok


- Harmadik fél számára kiadott telefonszámok (hozzájárulás marketing és egyéb célokra történő kiadáshoz)


- Tudakozóban megjelent telefonszámok


- Közösségi oldalakra feltöltött adatok

2021. márc. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"A feltelepített alkalmazás feltölti a malware vezérlő szerverre az eszköz telefonkönyvét, szóval az összes elmentett telefonszám és kontakt megy szépen a CnC szerverre. A CNC szerver pedig disztributálja az SMS küldéseket a fertőzött eszközök között. [...] a CnC szerver az ellopott kontaktlistákat leküldi a fertőzött eszközökre, és a fertőzött eszközök küldözgetik a phishing-jellegű SMS-eket a megkapott telefonszámokra."


[link]


Ez alapján nem kellett kiszivárognia sehol (máshol) a számodnak, mert azt a fertőzött ismerősöd kontaktlistájából szerzi meg a kártevő, így leszel te is címzett.

2021. márc. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Imseroseid telefonkonyvebol szerzi meg..
2021. márc. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!