Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » 2021-ben érdemes áttérni a...

2021-ben érdemes áttérni a firefox böngészőre?

Figyelt kérdés
világ életemben chromeot használtam de egyre jobban ki van vele a tököm, sok oldalt nem tölt be normális, sok oldalt úgy tölt be hogy nem tudok lejjebb görgetni, a ramot bezabálja, mostanában pedig meg van hülyülve, azt ellenőrizgeti csakúgy hogy nem vagyok-e robot, böngészni sem tudok. Ráadásul otthon 2 gépem van, munkában 1 és mindegyik szar a chrome.
2021. máj. 27. 08:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
Már miért ne lenne érdemes? Ha szenvedsz a Chrome-mal, válts. Ha szeretnél Chrome-hoz hasonló alapokon működő böngészőre váltani, ott az Edge és Opera (esetleg Brave), egyébként meg teljesen jó a Firefox (vagy a régi motorján alapuló Pale Moon). Mindegyik tud magyarul és személyre szabható, és akár portable (telepítés nélküli) módon is kipróbálható/használható. Egy próbát megér, és meglátod, melyik jön be neked legjobban.
2021. máj. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
96%

Én is váltottam, sokkal jobb lett. Azonban a FF-nek is vannak hülyeségei, azokat kikapcsoltam:


[link]

2021. máj. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
10%
Szerintem nem, én nemrég váltottam vissza Firefox-ról Chrome-ra, mert a Firefox rosszabb, mint valaha.
2021. máj. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
31%

Igen.

Ha pedig nem tetszenek a Firefox egyedi újdonságai, akkor érdemes valamilyen vele rokon böngészőt kipróbálni, pl.: SeaMonkey, PaleMoon, MyPal.

2021. máj. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Firefoxnak milyen hibás/rossz dolgai vannak?
2021. máj. 27. 11:42
 6/11 anonim ***** válasza:
95%
A 2-es válaszoló nagyjából lefedte a rossz dolgait a linkelt cikkel. Más nagyon nincs.
2021. máj. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

Hányszor mondjam el még, hogy a legjobb böngésző a világon az az Internet Explorer... ...volt... ...aztán rárakták azt is a Chrome alapjaira és megszületett az Edge.


A FireFox egy nagyrakás gané, fos és trágyalé... A #3-as (Bala'zs) virágnyelven fogalmazta meg ugyanezt.


A Chrome nem rossz, de nem is a legtökéletesebb!


Aki ezen a téren szenved az adhatna egy esélyt az Edge-nek is!


De semmi esetre sem a FireFox-nak!

2021. máj. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
62%

#7


És mégis mitől volt az IE olyan jó böngésző, meséld el nekünk!



Én az utóbbi hónapokban használtam a Firefoxot Windowson is, Linuxon is, mobilon is. A Chrome minden eszközön gyorsabbnak bizonyult.

Firefoxnál a hibák jellemzően hosszabb, több hetes uptime után jöttek elő. Volt, hogy szétesett a kép videólejátszás közben, de olyan is volt, hogy a developer tools nem mutatta meg egy-egy HTML elem tulajdonságait, ami azért elég gáz.

2021. máj. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
8%

A Firefox és a Chrome sok mindenben hasonlít, kisebb különbségek vannak, de mindkettő kiváló. Én azt mondom, hogy a kettő versenyében nincs győztes vagy vesztes, mindegyiknek megvan a maga előnye. A többi böngésző viszont a nyomukba sem ér.

Szerintem érdemes váltanod, ha a Firefox szimpatikusabb.

2021. máj. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Gyorsaság tekintetében minden teszten a Firefox jön ki győztesnek, én is ezt használom már 6 éve. Chromeot kipróbáltam pár hétig, de nem jött be és visszaálltam Firefoxra.
2021. máj. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!