Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért írja felszt a youtube,...

Miért írja felszt a youtube, hogy jogvédett tartalom ?

Figyelt kérdés

Animéből akarok szerkesztett videót felrakni, de nem engedi.

Persze megértem nem az én videóm.

De mások meg teljes részeket raknak fel ők mit csinálnak másként ?


2021. jún. 7. 10:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert jogvédett tartalom.


Lehet megtükrözik a felvételt vagy valami hasonló trükköt alkalmaznak, ami miatt átcsúszik a szerzői jogvédett tartalom szűrő algoritmuson.

2021. jún. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tudsz erre alternatívát esetleg ?
2021. jún. 7. 11:04
 3/10 anonim válasza:
100%
Hali az egyik ismerősöm ő úgy csinálta meg, hogy valamilyen effektet rárakott a videóra és neki utána már engedte a YouTube ha jol tudom ő egy Tv effectet rakott a videóra.
2021. jún. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
3-as és többet rakott bele vagy csak 1et de az mindegy hova ?
2021. jún. 7. 11:19
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert más - a Youtube ContentID rendszere által fel nem ismert - animét raknak fel.


Egyébként - ahogy az 1999. évi LXXVI. törvény (ami a többi ország jogalkotásával összhangban van, hisz nemzetközi megegyezésen alapul) is értekezik erről - az átdolgozás joga a szerzőé, vagy akinek a szerző engedélyt ad (és a Youtube - elkerülve a jogi hercehurcákat - tiltja a jogsértő tartalmakat):

"29. § A szerző kizárólagos joga, hogy a művét átdolgozza, illetve hogy erre másnak engedélyt adjon."

ámbár idézhetsz a műből:

"34. § (1) A mű részletét - az átvevő mű jellege és célja által indokolt terjedelemben és az eredetihez híven - a forrás, valamint az ott megjelölt szerző megnevezésével bárki idézheti."

de ezen utóbbi eléggé "gumiszabály".


Az idézésről - vagyis a méltányos használatról - a Youtube oldalán:

[link]

2021. jún. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Attól még hogy valami jogvédett tartalom, nem biztos hogy le is törlik, ha megtalálják. Nekem sok filmrészletem van feltéve. Minden probléma nélkül megtekinthetőek, de számomra bevételszerzésre nem alkalmasak. A reklámbevétel a tulajdonosnak megy.
2021. jún. 7. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
6-os és te hogy töltötted fel őket, hogy nem reklamáltak ?
2021. jún. 7. 12:07
 8/10 anonim ***** válasza:

7

Úgy ahogy nekem jó. Aztán a YouTube csinál vele amit akar.


A zöld mindenki számára elérhető marad, csak pénzt nem kereshetek vele, a sárga le van tiltva néhány országban (bár van egypár, ami Japánon kívül mindenhol le van tiltva :D ), a piros meg az eltávolított videó:


[link]

2021. jún. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

a jogtulajdonos dönti el, hogy mi történjen az ő tartalmával. a tiltáskor a YouTube megnevezi, hogy melyik jogtulajdonos tartalmával volt gond. legegyszerűbb, ha azt kihagyod a videóból.


van ismerősöm, akinek egy hasonló videóját kb 10x dobta vissza a YouTube, mire végül kimehetett...

2021. jún. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Úgy vettem észre hogy rövidebb (kb 2 perces) videók esetében kevesebb a megszorítás, mint a hosszabbak (pl 10 percesek) esetében.
2021. jún. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!