Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Youtube-os szerzői jogi...

Youtube-os szerzői jogi tartalommal kapcsolatban mikor számíthatok letiltásra?

Figyelt kérdés

[link] Erre a videómra két figyelmeztetés is érkezett, mint ahogy az a képen látható. Azt is leírják ott, hogy más teendőm nincs ezzel. De mi van, ha egy másik zene "védelmét" sokkal komolyabban veszik, és letiltják miatta a videóm? Honnan tudhatom, hogy mikor mi lesz a következmény?

Bevételszerzésre úgysem használnám ezeket, de egyébként láttam már hivatásos youtube-osokat, akiknek szintén szerepelt jogvédett tartalom a videóikban, mégis fent maradhattak.

Valahol hallottam, hogy ha félpercnél nem hosszabb a tartalom, akkor nem tudják kiszűrni. Igaz ez?

És ha kiírom a leírásba, hogy nem az enyém x meg y, akkor azt elfogadják úgy?

Azt is tudom, hogy három figyelmeztetés kell a csatorna letiltásához. Ez, amit én kaptam, már figyelmeztetésnek számít, vagy ez csak így itt van, és nem kell foglalkoznom vele?

Ilyesmikre lennék kíváncsi, előre is köszönöm a válaszokat.



2016. aug. 10. 16:21
 1/3 A kérdező kommentje:
És olyankor mi a helyzet, amikor hivatalos zenei alapra éneklek rá, és azt töltöm fel?
2016. aug. 10. 23:52
 2/3 anonim ***** válasza:

ez még nem számít bele a három figyelmeztetésbe, azt külön jelezni fogják, ha olyast kapsz, hogy ebből már csak 2 lehetsőéged van és azt is írni fogják, hogy mikor évül el


más YouTubeosok lehet, hogy megszerezték a használat jogát és ezért nincs gondjuk, mert van engedélyük. pl. különféle zenei könytárakból tudsz ilyen célokra is vásárolni zenéket, de akár a zenekarral, vagy kiadóval is megegyezhetsz - persze a zenekönyvtárakkal egyszerűbb lehet.

persze ezzel nem az iTunes vagy Spotify letöltésekre gondolok, mert azzal még nem kapsz jogot, h videóban használd. Epidemic Sound és más oldalak is kifejezetten videókhoz adnak engedélyt.

2019. ápr. 6. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2019. ápr. 7. 03:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!