Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan működik ez a bitly dolog?

Hogyan működik ez a bitly dolog?

Figyelt kérdés
Insta sztoriba akartam megosztani egy linket, de rájöttem, hogy azt a felhúzós dolgot csak akkor lehet betenni, ha van egy bizonyos számú követőd. Utána néztem más lehetőségeknek, és láttam, hogy ilyen bitly-jal is meglehet ezt oldani (valami rövidített link). De amikor én láttam ilyen linkeket (pl. ...bit.ly...), soha nem kattintottam rá, mert mindig azt gondoltam, valami vírusos oldalra fog vinni. Illetve ha ez egy vírus mentes dolog, akkor hogyan működik? Hogyan tudom használni?

2021. jún. 13. 12:42
 1/4 anonim ***** válasza:
63%

A bit.ly valóban egy linkrövidítő szolgáltatás, viszont addig nem tudod meg hogy mi van a link mögött, míg meg nem nyitod és át nem irányít a valódi oldalra. És emiatt sokan nem fognak rákattintani.

Maga a szolgáltatás vírusmentes (semmi mást nem csinál, csak a beillesztett linkből generál egy rövidebbet), de azt hogy a felhasználók mire használják és milyen helyekre irányítanak el a felhasználók vele téged, nem tudják/lehet szabályozni.

2021. jún. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
65%

vannak mások a bit.ly-on kívül:

is.gd

kutt.it


semmi extra, bemásolod az url-t, majd kapsz egy rövidebbet


letudod csekkolni, megnyitás nélkül is:

checkshorturl.com

unshort.link

stb.

2021. jún. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
2. De hova másolom be? Van ehhez oldal, vagy külön app kell? Vagy hogyan?
2021. jún. 13. 18:07
 4/4 anonim ***** válasza:
A komment végén lévő két link fedi fel a rövidített linkeket. Megnyitod az oldalt, beilleszted a linket, az pedig visszafejti. Csak ugye ezt alig ismerik, meg pepecselős dolog mobilról csinálni.
2021. jún. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!